Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 27 січня, 23:58:08

Сімейне насильство та торгівля людьми - тема обговорення в облдержадміністрації

13.07.2017   08:30Агенцiя

Питання насилля, гендерної рівності та торгівлі людьми були і залишаються актуальними для сучасного суспільства. Проаналізувати ситуацію, що склалася, та розробити шляхи подолання негативних тенденцій на Чернігівщині зібралися члени відповідної Міжвідомчої ради, яку очолює заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації Наталія Романова.

– На жаль, не для кожного його дім – фортеця, особливо прикро, коли від насилля страждають діти. Щодо торгівлі людьми, то практика показує, що це злочин із стрімкою динамікою поширення. Вирішення цих нагальних проблем потребує ефективної взаємодії як відповідних державних органів, так і громадських організацій, – зауважила Наталія Романова.

За інформацією управління превентивної діяльності ГУ Національної поліції в області, за перше півріччя цього року складено 1317 адміністративних протоколів щодо насилля в сім’ї, виявлено 18 сімей, де застосовується насильство. На обліку перебуває 1769 осіб. Серед проблемних питань залишається неможливість виокремлення жертви із сім’ї. Багато людей відмовляється скористатися послугами кризового центру, осільки бояться наслідків такого рішення після повернення додому. Неможливість залишити домашнє господарство заважає сільським жителям приїхати до Чернігова за допомогою в Центр соціально-психологічної допомоги.

Про роботу з дітьми, постраждалими від насильства в сім’ї, доповіла заступник начальника Служби у справах дітей ОДА Юлія Олифіренко. Так, за І півріччя цього року в області проведено 500 профілактичних рейдів. Виявлено 183 дитини, які потребували соціально-правової допомоги.

Станом на перше липня на обліку служб у справах дітей області налічується 1113 дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, в тому числі 29 дітей, які зазнали насильства в сім’ї.

За словами Юлії Олифіренко, дієвим інструментом надання допомоги дітям, які стали жертвами насильства чи жорстокого поводження, є діяльність центрів соціально-психологічної реабілітації. Також працює лінія психологічної допомоги «Телефон довіри» 0-800-500-241.

Обговорили під час засідання і проблему торгівлі людьми. Зокрема наголошувалося, що в Україні ситуація із поширенням рабської праці особливо загострилася з 2014 року у зв’язку із появою вразливої категорії громадян, постраждалих внаслідок російської агресії.

Начальник відділу з питань сім’ї та гендерної політики Департаменту сім’ї, молоді та спорту ОДА Руслана Нагорна зауважила, що в області діє Комплексна обласна програма підтримки сім’ї, забезпечення ґендерної рівності та протидії торгівлі людьми на період до 2020 року, яка передбачає фінансування заходів інформаційно-просвітницького спрямування. За словами чиновниці, у першому півріччі до Департаменту звернулися 5 осіб, які вважають себе постраждалими від торгівлі людьми. Всього ж в області цьогоріч статус постраждалого отримали 7 осіб.

Члени Міжвідомчої ради відзначили, що питання, розглянуті на засіданні, потребують об’єднання зусиль органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, правоохоронних органів та громадськості. Наголошувалося на необхідності посилити взаємодію всіх суб’єктів, покликаних реалізовувати заходи сімейної політики, протидії торгівлі людьми.

 
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

У Чернігові вшанували пам’ять жертв Голокосту

У Чернігові вшанували пам’ять жертв Голокосту 13:25

27 січня, в усьому світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Ця пам’ятна дата запроваджена рішенням Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй від 1 листопада 2005 року.

Ніжин: щотижнева оперативна нарада при міському голові

Ніжин: щотижнева оперативна нарада при міському голові 12:42

Відбулася щотижнева оперативна нарада під головуванням міського голови Анатолія Лінника.

Андрій Прокопенко: Будемо підтримувати переробників легальної деревини

Андрій Прокопенко: Будемо підтримувати переробників легальної деревини 12:25

Минулого тижня під час робочої поїздки на Корюківщину голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко разом із Корюківським міським головою Ратаном Ахмедовим відвідали ТОВ «Слав-Форест». Це найбільший завод з переробки деревини в області. Обсяг інвестицій – 10 мільйонів євро.

Новий дитсадок на Масанах завдяки тепловим насосам економить на опаленні

Новий дитсадок на Масанах завдяки тепловим насосам економить на опаленні 12:12

Минулого року у Чернігові в мікрорайоні Масани відкрили новий сучасний дошкільний освітній заклад №3 «Дитяча Академія».

Прикарпатський “Ґердан” у бандурному абонементі

Прикарпатський “Ґердан” у бандурному абонементі 12:03

Колектив “Ґердан” добре знайомий любителям музики — і не тільки в Україні, а й далеко за її межами, його можна назвати одним з мистецьких символів Прикарпаття.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини