Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 7 червня, 10:25:01

На старті ІІ тур всеукраїнського конкурсу “Кращий державний службовець”

29.05.2012   07:29Агенцiя

Цьогоріч п’ятий ювілейний конкурс за звання кращого державного службовця проводиться у контексті виконання Національного плану дій на 2012 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010-2014 роки “Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава”, зокрема щодо вивчення положень нового законодавства про державну службу та антикорупційного законодавства.

Конкурс покликаний виявити професійних та талановитих державних службовців, які удосконалюють свої професійні знання та навички шляхом самоосвіти.

Відповідно до календарного плану проведення Конкурсу по всій Україні в місцевих органах виконавчої влади було створено 781 оргкомітет з проведення І туру, з них: 255 – в апаратах та структурних підрозділах Ради міністрів АР Крим, Верховної ради АР Крим, обласних та Київської і Севастопольської міських державних адміністраціях; 526 – у районних державних адміністраціях. Проведення І туру в апаратах та структурних підрозділах центральних органів виконавчої влади забезпечували 217 оргкомітетів.

У І турі в місцевих органах виконавчої влади взяли участь 6602 державних службовці, з них в номінації:
“Кращий керівник” -
- в обласних державних адміністраціях – 289 держслужбовців,
- в районних державних адміністраціях – 2166 держслужбовців;
“Кращий спеціаліст” -
- в обласних державних адміністраціях – 749 держслужбовців,
- в районних державних адміністраціях – 3398 держслужбовців.
В апаратах та структурних підрозділах центральних органів виконавчої влади та інших державних органів участь у першому турі Конкурсу взяли 2595 державних службовців.

Завдання до І туру конкурсу “Кращий державний службовець” включали питання щодо нового законодавства про державну службу та антикорупційного законодавства, нових комп’ютерних технологій, ситуаційні завдання щодо прийняття ефективних рішень.

Отже. Визначені переможці та лауреати першого туру. Керівникам центральних та місцевих органів влади рекомендовано відзначити найкращих та врахувати результати Конкурсу при плануванні службової кар’єри учасників.

ІІ тур стартував у травні.

На етапі проведення ІІ туру конкурсу “Кращий державний службовець” основна увага зосереджуватиметься на проведенні навчання та виконанні тестових завдань.
Завдання включатимуть:
– запитання для співбесіди з питань державного управління;
– практичні завдання та тести з питань службової етики та етикету;
– теми публічних виступів з актуальних питань суспільно-політичного розвитку країни та реформування державного управління.
Основний етап ІІ туру Конкурсу заплановано на червень поточного року і проводитиметься:
– серед центральних органів виконавчої влади на базі Нацдержслужби України;
– серед обласних державних адміністрацій на базі обласних центрів перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ та організацій.
Під час проведення ІІ туру конкурсу особлива увага зосереджуватиметься на виявленні державних службовців з високим професійним рівнем вирішення складних завдань у сфері державного управління.

ДОВІДКОВО

Щорічний Всеукраїнський конкурс “Кращий державний службовець” започатковано у 2008 році. Конкурс покликаний сприяти розвитку кадрового потенціалу державної служби, розбудові безперервної системи підвищення кваліфікації посадовців і проводиться у три етапи: І етап – на місцевому рівні протягом березня-квітня, ІІ – на регіональному рівні протягом травня-червня та ІІІ – на державному рівні протягом вересня-жовтня.
Конкурс проходить у 2-х номінаціях: “Кращий керівник” і “Кращий спеціаліст”. Організаційне забезпечення конкурсу здійснюють Національне агентство України з питань державної служби та Школа вищого корпусу державної служби.

Конкурс, як по всій Україні, також проходить і в Чернігівській області.
В місцевих органах виконавчої влади Чернігівщини було створено 37 оргкомітетів з проведення I туру Конкурсу, участь в якому взяли 193 учасника: 77 в категорії „Кращий керівник” та 116 – „Кращий спеціаліст”.
За результатами проведення І туру рішенням Оргкомітету до участі у подальших змаганнях допущено 59 державних службовців: 27 – в категорії „Кращий керівник” та 32 – „Кращий спеціаліст”.
Проведення II туру відбудеться 6 – 8 червня цього року на базі Чернігівського центру підвищення кваліфікації (адреса: 14000 м. Чернігів проспект Миру, 43).
ІІ тур передбачає співбесіду з питань державного управління, виконання практичного завдання з питань службової етики і етикету та публічний виступ з актуальних питань суспільно-політичного розвитку країни та реформування державного управління.
За результатами виконання завдань, після триденного змагання, організаційним комітетом Конкурсу буде визначено 4-х переможців:
· 2-х серед державних службовців обласної державної адміністрації (1 – у номінації “Кращий керівник” і 1 – у номінації “Кращий спеціаліст”)
· та 2-х – серед державних службовців районних державних адміністрацій (1 – у номінації “Кращий керівник” і 1 – у номінації “Кращий спеціаліст”).
Відзначення переможців відбудеться в обласній державній адміністрації в день професійного свята – Дня державної служби.
Вони і представлятимуть Чернігівську область в третьому турі Конкурсу, який відбудеться у вересні – жовтні цього року в м. Київ.


За матеріалами прес-служби Нацдержслужби України та Управління державної служби Головдержслужби України в Чернігівській області

Останні новини Чернігівщини

7 червня - Всесвітній день безпеки харчових продуктів

7 червня - Всесвітній день безпеки харчових продуктів 09:18

Засновуючи цей Всесвітній день, ООН ставила своїм завданням залучення уваги держав до проблем здорового харчування населення.

7 червня - День Святої Трійці. П’ятидесятниця

7 червня - День Святої Трійці. П’ятидесятниця 09:17

7 червня православні та греко-католики святкують Трійцю.

Шахтар (Донецьк) - Десна (Чернігів) 3:2

Шахтар (Донецьк) - Десна (Чернігів) 3:2 19:12

Голи: Фернандо, 4, Марлос, 26, 51 - Фаворов, 32, Будківський, 89.

АНОНСИ ПОДІЙ