Що варто робити у ванній або не втрачати воду задарма
Правила поведінки у власному будинку розглянули під інтерактивного семінару 25 червня «Як зберігати енергоресурси та заощаджувати гроші?», проведеного Громадянською мережею ОПОРА, на базі Чернігівського міського центру зайнятості, для зацікавлених в тому, як економити власні кошти за комуналку.

Модератор заходу, місцевий координатор Громадянської мережі ОПОРА - Наталія Висіканець, розповідала, що варто пам'ятати аби ваше житло працювало на вас, а не навпаки. Говорили і про досвід різних країн у ставленні до ресурсів та безпосередньої їх переробки. Відтак, згадали проект декількох невеликих громад Польщі вартістю 13 млн. євро, що передбачав будівництво сміттє-перероблювального заводу. Наразі, там чистіше ніж в деяких державних закладах Чернігова, а вкладені кошти окупилися розробникам.
«Формування поважливого ставлення до оточуючих нас ресурсів дасть змогу не тільки економити, але й більш комфортно жити наступним поколінням. Чим більше людей знатиме, як правильно використовувати прилади в себе вдома, тим більше ресурсів ми зможемо зберегти.
Навіть звичайне встановлення лічильників показує людям, скільки вони реально використовують води, світла або тепла в своєму будинку. Що стимулює жителів ставати більш економними й обачливими», - роз’яснює місцевий координатор житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА, Наталя Висіканець.
Говорили і про конкретні прикладки, що варто і не варто робити у ванній кімнаті. Так, лежачи у ванній, пам’ятайте, що ви витрачаєте на 60% води більше. Швидкий душ з можливими співами характеризується використанням 30-50 літрів води, а ванна – 140-160. Тож, скільки витрачати води хочете води, вирішувати вам.
Модератор розповіла, що можна накопичувати сонячну енергію вдень.
Просто відсунуті штори й великі квіти на підвіконні здатні знизити необхідність використання штучного освітлення та зекономити вам кошти. Тобто енергоефективні заходи, після їх правильної реалізації, здатні знизити суми у ваших платіжках, за рахунок економії ресурсів.
Для детальнішого вивчення обговорених питань, учасники отримали інформаційні постери, підготовлені за підтримки Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні».
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).