Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 19 квітня, 02:35:18

Військові вчені завершили випробування вітчизняного безпілотного літального апарату "Fly Eye"

24.06.2017   13:07Агенцiя

На Чернігівщині фахівці Державного науково-випробувального центру Збройних Сил України завершили практичну фаза визначальних відомчих випробувань нового безпілотного авіаційного комплексу "Fly Eye".

Вони проводилися в польових умовахз метою підтвердження заявлених характеристик літального апарату. Безпілотник був виготовлений на чернігівському підприємстві «ЧЕЗАРА» за розробкою польської компанії WB Electronics SA.

До заходу також залучалися військові фахівці зі складу командувань Повітряних Сил та Сухопутних військ Збройних Сил України, інших наукових установ оборонного відомства.

За словами військових науковців "Fly Eye" показав досить гарні результати з розвідки умовного «поля бою». 

Зокрема, БПЛА виконав завдання з виявлення різноманітних об'єктів на різних відстанях від пункту управління. При цьому "Fly Eye" мав стійке управління та передавав якісне зображення на станцію прийому.

- Особливістю даного авіаційного комплексу є те, що безпосередньо перед здійсненням приземлення "Fly Eye" має змогу скинути корисне навантаження на парашуті, - розповів начальник відділу випробувань безпілотних авіаційних комплексів Державного науково-випробувального центру підполковник Юрій Камак. – Надалі сам  літальний апарат прямує до визначеного місця приземлення.

Як повідомив офіцер, за підсумками випробувань військові науковці розроблять свої пропозиції щодо удосконалення літального апарату. На їхній основі керівництво Міністерства оборони прийматиме рішення про початок взяття безпілотника на озброєння та початок серійного виробництва.

За інформацією WB Electronics БПЛА «Fly Eye» має пряме крило розмахом 3,6 метра та електричний двигун. У центральному відсіку фюзеляжу розташоване обладнання для ведення розвідки. Двигун дозволяє апарату розвивати швидкості від 50 до 170 кілометрів на годину,  підніматися на висоту до 4 кілометрів та вести розвідку за таких навантажень протягом трьох годин. Водночас засоби зв'язку забезпечують роботу на відстані від 30 до 50 кілометрів від операторського пульту. Передача даних здійснюється в режимі реального часу.

Останні новини Чернігівщини

Хотіла отримати «грошову допомогу», натомість втратила понад 20 тисяч гривень: поліція Чернігівщини вкотре застерігає громадян від шахраїв 16:18

Хотіла отримати «грошову допомогу», натомість втратила понад 20 тисяч гривень: поліція Чернігівщини вкотре застерігає громадян від шахраїв

На Прилуччині поліцейські викрили схему незаконного видобутку корисних копалин та повідомили про підозру посадовиці комунального підприємства 16:16

Слідчі Прилуцького районного відділу поліції за оперативного супроводу обласного управління стратегічних розслідувань та під процесуальним керівництвом Прилуцької окружної прокуратури викрили протиправну діяльність посадовиці комунального підприємства, яка організувала незаконний видобуток корисних копалин загальнодержавного значення.

 Як молоді створити громаду своєї мрії: в обласному центрі відбувся дослідницький ідеатон у межах проєкту «Молодіжна візія Чернігівщини»

Як молоді створити громаду своєї мрії: в обласному центрі відбувся дослідницький ідеатон у межах проєкту «Молодіжна візія Чернігівщини» 16:14

У лютому цього року в регіоні стартував проєкт «Молодіжна візія Чернігівщини» – дослідження участі молоді в прийнятті рішень у громадах.

«Армія відновлення» 16:12

Протягом січня-березня 2026 року службою зайнятості на Чернігівщині видано 2425 направлень на суспільно корисні роботи для понад 900 громадян області. Люди працюють за строковими трудовими договорами. На оплату їх праці спрямовано 15 млн гривень.

Медична допомога постраждалим від аварії на ЧАЕС – у діалозі з медиками і громадськістю 15:03

У Чернігівській ОВА говорили про доступність медичної допомоги для людей, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини