Поліція Чернігівщини оголосила про підозру депутату, який наживався на дитячій гуманітарці
Депутат районної ради Чернігівської області протягом 2014 - 2015 років незаконно привласнював гуманітарну допомогу, одержану від релігійних організацій. За це поліція Чернігівщини й вручила йому повідомлення про підозру у вчиненні злочину.
Одяг, матраци, взуття, посуд, білизна, сумки, велосипеди, дитячі коляски та іграшки ввозилися в Україну з Німеччини для дітей з малозабезпечених родин та багатодітних сімей, але він забирав все собі.
Депутат заповнював наявні у нього бланки довіреностей типової форми з відтисками печаток та штампів місцевої сільської ради. В довіреності він вносив відомості про свої анкетні та паспортні дані як особи, що уповноважена сільрадою на отримання гуманітарної допомоги від вказаної релігійної організації та власноруч ставив підписи у довіреності від імені сільського голови та головного бухгалтера.
Зловмисник після одержання гуманітарної допомоги дітям її, ясна річ, не роздавав, а складав її у шкільному спортзалі, та в подальшому розпоряджався нею на власний розсуд.
Цинічність злочину полягає в тому, що будучи депутатом він працював на керівній посаді у школі, учням якої і була призначена привласнена їм гуманітарна допомога.
Вказаними діями депутат спричинив матеріальну шкоду сільській раді на загальну суму 77 тисяч гривень, а діти так і залишились без будь-якої підтримки.
За даним фактом прокурором Чернігівської області депутату Талалаївської районної ради повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених частиною 3 статті 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), частинами 1, 2 статті 190 (шахрайство), частинами 1, 3, 4 статті 358 (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів), частиною 1 статті 366 (службове підроблення) Кримінального кодексу України.
На даний час вирішується питання щодо накладення арештів на майно, яке перебуває у власності фігуранта, з метою відшкодування завданих збитків.
За матеріалами управління захисту економіки в Чернігівській області
Останні новини Чернігівщини
В Чернігівському районі під час пожежі загинули троє людей: поліція розслідує обставини трагедії 14:50
9 лютого до поліції надійшло повідомлення про пожежу в одному з домоволодінь в селищі Ріпки Чернігівського району.
У Чернігові викрито групу медиків, які оформлювали фіктивну непридатність до служби 14:47
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу організованого злочинного угруповання медиків, які налагодили корупційну схему ухилення від мобілізації
Надзвичайні події в області за останню добу 11:43
Протягом минулої доби зареєстровано 1 надзвичайну ситуацію та 7 небезпечних подій, а саме: 6 пожеж та 1 іншу подію. Внаслідок надзвичайної ситуації та небезпечних подій загинули 4 особи.
У 2025 році ПРООН допомогла Чернігівщині розчистити майже 14 тисяч тонн завалів 11:42
У минулому році розчистити майже 14 тисяч тонн завалів допомогла Чернігівщині Програма розвитку ООН (ПРООН). Організація за фінансування Уряду Японії провела демонтаж пошкоджених будівель, розчищення територій і сортування відходів у трьох громадах області. Зокрема, було охоплено 57 локацій в Чернігівській, Іванівській та Куликівській ТГ. При цьому демонтовано 46 будівель і розчищено 11 громадських просторів.
10 лютого: цей день в Україні і світі 08:48
День 1448 Російська агресія - Day 1448 Russian aggression