За позовом прокурора із забудовника стягнуто 700 тис. грн. заборгованості зі сплати коштів пайової участі
Реалізуючи функцію представництва інтересів держави в суді прокуратурою області виявлено недобросовісного забудовника, що намагався ухилитися від сплати до місцевого бюджету 700 тис. грн. пайового внеску в створенні та розвитку інфраструктури населеного пункту.
Як встановлено, в місті Мена суб’єктом господарювання розпочато будівництво приміщення для здійснення підприємницької діяльності.
Згідно договору про пайову участь у розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста забудовник мав перерахувати до місцевого бюджету 8% від вартості будівництва до 20.07.2018 року у зв’язку із розстрочкою платежів.
Водночас як з’ясовано, після завершення будівництва, введення об’єкта в експлуатацію та сплати лише першого платежу забудовник фактично відмовився від подальшого виконання взятих на себе зобов’язань.
Реагуючи на виявлені порушення та з метою стягнення заборгованості зі сплати визначених угодою про пайову участь коштів прокурор звернувся з позовом до суду. Разом з тим, забудовник подав зустрічний позов з вимогою визнати договір з міською радою недійсним, з підстав його укладення внаслідок помилки.
Враховуючи, що прокурором у суді надано достатні та обґрунтовані докази на підтвердження власних позовних вимог та спростування зустрічного позову відповідача, господарський суд позов забудовника відхилив, підтримавши правову позицію прокуратури.
Прес-служба прокуратури Чернігівської області
Останні новини Чернігівщини
Уряд працює, щоб переспрямувати більше електроенергії для потреб побутових споживачів 12:57
Триває підготовка низки рішень Уряду, щоб перерозподілити споживання електроенергії і спрямувати її для побутових споживачів.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 12:57
Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 2 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.
У Чернігові можна отримати послугу безкоштовного протезування за державною програмою 12:55
Безоплатна програма протезування доступна як для військових, так і для цивільних.
Напав та стріляв по цивільним – судитимуть військовослужбовця рф 12:53
Прокурорами Козелецької окружної прокуратури у порядку спеціального досудового розслідування направлено до суду обвинувальний акт стосовно військовослужбовця зс рф за фактом порушення законів та звичаїв війни (ч. 1 ст. 438 КК України).
Ветеран поліції Чернігівщини Антон Душко виборов призові місця на мультиспортивних ветеранських змаганнях «ГАРТ» 09:36
Днями у столиці відбулися змагання, які об’єднали майже півтисячі ветеранів та ветеранок з усієї країни. Учасники змагалися в таких дисциплінах, як: баскетбол і регбі на кріслах колісних, волейбол сидячи, стрільба з лука, веслування на тренажері та плавання.