За п’ять місяців 2017 року в області видано 8229 ІD-карток та 17076 закордонних паспортів
З 11 червня, дня запровадження безвізового режиму для громадян України, подорожувати країнами Європи без оформлення віз може кожний, але за наявності біометричного закордонного паспорта.
Як повідомила начальник Управління Державної міграційної служби в області Ксенія Лук'янець:
— Наша область не є виключенням серед інших областей, і ми відчуваємо результати прийняття безвізу. Тим паче, що цей процес співпадає з початком сезону літнього відпочинку. Кількість виданих ІD-карток та закордонних паспортів за п’ять місяців цього року значно перевищує кількість виданих документів за аналогічний період 2016-го. Проте, впевнено можу сказати, що ажіотажу на отримання паспорта громадянина України у формі пластикової картки і паспорта для виїзду за кордон немає.
Відтепер біометричні документи можна оформити у всіх територіальних підрозділах Міграційної служби Чернігівщини без прив’язки до місця реєстрації (крім паспорта громадянина України, що оформлюється вперше). За п’ять місяців 2017 року в області видано 8229 ІD-карток та 17076 закордонних паспортів (аналогічний період минулого року — відповідно 1967 та 11323 документів).
Отримати документи можна як у звичайному порядку (протягом 20 робочих днів з дня оформлення заяви-анкети), так і в терміновому (протягом 10 робочих днів). До речі, охочих зробити закордонні паспорти якомога швидше лише 20-25%, вартість такої послуги — 810 гривень. У звичайному порядку це коштує 557 гривень. У середньому в Чернігові за день приймають більше 200 осіб.
— Аби уникнути виникнення черг, що можуть спричинити дискомфорт під час надання адміністративних послуг населенню, наголошую, що паспорт громадянина України для виїзду за кордон можна оформити у будь-якому районі області з вівторка до суботи, незалежно від реєстрації місця проживання. До того ж, замінювати паспорт громадянина України у формі «книжечки» (зразок 1994 року) на ІD-картку не обов’язково — всі раніше видані документи є чинними до завершення строку їх дії, — запевнила Ксенія Лук'янець.
Отже, для безвізового виїзду за кордон потрібен виключно біометричний паспорт. Можна користуватися і паспортами старого зразка, але з оформленням візи. Паспорт громадянина України для виїзду за кордон оформлюється дітям від народження строком на 4 роки, громадянам віком від 16-ти — на 10 років. Детально, як оформити закордонний паспорт, за посиланням.
Внутрішній паспорт громадянина України виготовляється у формі пластикової ІD-картки, що містить безконтактний електронний носій. Видається документ не з 16 років, як це було раніше, а по досягненню 14-річного віку, та дійсний чотири роки. Вперше ІD-картка оформлюється безкоштовно. Наступні ж рази (кожні 10 років, у разі втрати або викрадення, пошкодження тощо) за оформлення паспорта справляється адміністративний збір (на сьогодні це 279 гривень).
Останні новини Чернігівщини
Крістіна Опанасенко — бронзова призерка Кубка Європи з дзюдо серед юніорів у Познані 13:24
У Познані (Польща) завершився Кубок Європи з дзюдо серед юніорів до 21 року - Poznan Junior European Cup 2026.
Поліцейський з Чернігівщини став чемпіоном України з кікбоксингу 12:26
Наприкінці березня в Києві відбувся Чемпіонат України з кікбоксингу ISKA. Він зібрав близько 700 спортсменів з 22 областей України. Водночас ці змагання стали відбірковим етапом до Чемпіонату Європи та Чемпіонату світу, що відбудуться цього року в Німеччині та Іспанії відповідно.
Маємо спільними зусиллями забезпечити безперебійний зв’язок в обласному центрі: Сергій Зенченко – на зустрічі з мобільними операторами та комунальниками 11:44
Стабільна робота екстрених служб та критичної інфраструктури обласного центру, а, як наслідок, і безпека чернігівців, особливо у разі тривалих відключень світла, залежить від безперебійної роботи мобільного зв’язку та інтернету.
Поліція Чернігівщини інформує: з 1 квітня встановлено нерестову заборону на вилов водних біоресурсів 11:22
З метою створення сприятливих умов для природного відтворення водних біоресурсів відсьогодні на переважній більшості рибогосподарських водних об’єктів України розпочинається традиційна весняно-літня нерестова заборона.
Ігор Соловей — призер міжнародного турніру зі стрільби у Вроцлаві 10:47
У польському Вроцлаві завершились міжнародні змагання зі стрільби кульової 15TH GRAND PRIX OF WROCŁAW AND LOWER SILESIA, що тривали з 25 по 29 березня.