Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 6 квітня, 06:24:55

Зі стихійною торгівлею у Чернігові борються щодня

10.06.2017   09:45

У Чернігові багато зусиль прикладається для того, щоб подолати незаконну торгівлю "з землі" по всьому місту.

Муніципальна поліція Чернігова постійно проводить рейди на стихійних ринках, здійснює роз’яснювальну роботу та робить попередження про неправомірність такої торгівлі, а також, складає протоколи про адміністративні правопорушення. 

Сьогодні вранці працівники муніципальної поліції перевіряли дотримання правил торгівлі навколо ринку «Привокзальний». На ринку облаштовані соціальні ряди для тих, хто бажає здійснювати торгівлю цивілізовано, і там завжди є вільні місця. Плата за місце складає 5 гривень у день.

Але все ще проблема торгівлі «з землі» або «з бордюру» на проїжджих та пішохідних частинах у місті залишається. На порушників, які здійснювали торгівлю продовольчими товарами «з землі» напроти входу до ринку, складено протоколи про адміністративні порушення.

Серед такої «стихійної торгівлі» найбільше занепокоєння муніципальної поліції викликає торгівля молоком у поліетиленових пляшках. Працівниками муніципальної поліції неодноразово були зафіксовані факти збирання таких поліетиленових пляшок «особами без певного місця проживання» у сміттєвих баках та передавання їх торгівцям молока за невелику плату.

Торгівля з тротуарів у невстановлених місцях не тільки порушує естетичний вигляд міста, а є небезпечною для здоров’я його мешканців та гостей. Щороку ця проблема особливо загострюється влітку. Продовольчі товари, особливо молочні та м’ясні, у жарку пору року псуються миттєво, тож такі продукти харчування з недотриманням санітарних норм зберігання товарів є чинником харчового отруєння людей.

Окрім того, така торгівля є протиправною: порушується громадський порядок, вчиняються адміністративні правопорушення за ст. 160 Кодексу України про адміністративні правопорушення (торгівля з рук у невстановлених місцях) та ст. 164 КУпАП (порушення порядку провадження господарської діяльності) та порушення Правил благоустрою Чернігова.

Завдяки системній роботі правоохоронних органів та муніципальних поліцейських стихійної торгівлі у Чернігові значно поменшало.

Працівники муніципальної поліції ставляться з розумінням та лояльні до пенсіонерів, які продають власні продукти, щоб отримати додатковий дохід до своєї незначної пенсії. Проте методами переконання примушують таких продавців дотримуватися закону і, все ж таки, продавати свою продукцію цивілізовано на території ринку чи в інших спеціально встановлених для цього місцях.


Довідково:

За інформацією управління економічного розвитку міста, на ринку «Привокзальний» облаштовано соціальні ряди для реалізації продукції, вирощеної на присадибних ділянках, на вул. Бакуринського облаштовано торговий майданчик, на ринку «Нива» - соціальні ряди для реалізації вживаних речей. На ринках «Масани», «Полісся», «Стрілецький», «Хіт-ринок», «Вісла» та біля торгового павільйону «Меблі» є вільні соціальні місця для реалізації сільськогосподарської продукції.

Міський Колл-центр приймає дзвінки стосовно виявлених місць стихійної торгівлі
Прес-служба Чернігівської міської ради

Останні новини Чернігівщини

Побрехеньки від різних знаків Зодіаку

Побрехеньки від різних знаків Зодіаку 11:32

Правду говорити легко і приємно. Так нам говорили у дитинстві, так написано в вічних книгах. Але люди досить часто говорять неправду або прикрашають реальність. Хтось - більше, хтось – менше, хтось - заради вигоди, хтось – просто заради того, щоб збрехати.

П’ять книг у допомогу, аби прожити молоді роки на максимум

П’ять книг у допомогу, аби прожити молоді роки на максимум 11:21

Молоді роки – час найкращих моментів життя, радощів, сподівань, помилок, накопичування досвіду. Час, який треба прожити на максимум позитивно, створивши надійну платформу для зрілих років.

Смачні рецепти вихідного дня: 10 рецептів супів 11:10

До міжнародного дня супу пропонуємо приготувати один з десяти рецептів перших страв з кіноа, сочевицею, картоплею, вершками та куркою.

Гороскоп на наступний тиждень 6 - 12 квітня 2020 року

Гороскоп на наступний тиждень 6 - 12 квітня 2020 року 10:45

11 квітня – Меркурій входить у вогняний, кардинальний знак Овна (буде тут до 28 квітня), тому різко активізується спілкування, часом, на зависоких тонах. Люди починають шукати, кому б розповісти про свої ідеї та проблеми, бо в цей час найпріоритетнішими стають особисті теми для розмови.