Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 5 серпня, 16:53:39

НА Чернігівщині випадків кору не зафіксовано, - медики до боротьби з інфекцією готові

23.05.2017   13:13Агенцiя

У зв’язку із появою на території західних областей України непоодиноких випадків захворювання дітей на кір, пов’язаних із недотриманням графіку профілактичних щеплень, Міністерство охорони здоров’я провело селекторну нараду щодо протидії поширенню цієї інфекції.

Зокрема, вирішено підвищити якість інформаційно-роз’яснювальної роботи щодо обізнаності пересічних громадян з питань ризиків захворювання, наслідків недотримання правил профілактики кору.

Завідувач інфекційного відділення КЛПЗ «Чернігівська обласна дитяча лікарня» Микола Картель зазначив, що нині на території області не зафіксовано жодного випадку захворювання на кір, хоча ситуація може змінитися будь-якого дня, адже, враховуючи міграцію населення та теплу пору року, збудник хвороби із західних областей може протягом двох-трьох годин потрапити на територію Чернігівщини.

«Громадянам, особливо батькам, слід бути на сторожі появі захворюваності на кір. Здебільшого хвороба починається, як звичайна застуда і лише тільки наявність висипань – спочатку на обличчі, а потім тулубі, верхніх та нижніх кінцівках, свербіння шкіри – дозволяє стовідсотково стверджувати, що дитина захворіла саме на кір. Втім, панікувати не слід – при дотриманні порад, які надасть педіатр або сімейний лікар, хвороба пройде без ускладнень», – наголосив Микола Картель.

Також фахівець зазначив, що нині на Чернігівщині в наявності 10 тисяч доз вакцини проти кору імпортного, зокрема, бельгійського виробництва. А це дозволить створити певне підґрунтя для появи стійкого імунітету проти захворювання у дітей та вагітних.

Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

Всеукраїнський моніторинг доступності виборчих дільниць стартував і в Чернігівській області

Всеукраїнський моніторинг доступності виборчих дільниць стартував і в Чернігівській області 12:57

По всій території України громадські омбудсмени з захисту виборчих прав громадян ВГО ГМ Опора проводять моніторинг доступності виборчих дільниць.

Проєкт “Разом Ми – Сила або як стати блогером” набрав оберти

Проєкт “Разом Ми – Сила або як стати блогером” набрав оберти 12:24

Незважаючи на канікули, відпустки та літню спеку, правозахисна програма для молодих лідерів“Разом Ми – Сила або як стати блогером” уввійшла у дуже активну фазу.

Оплата населенням області житлово-комунальних послуг. ДОВІДКА

Оплата населенням області житлово-комунальних послуг. ДОВІДКА 12:17

У червні 2020 року жителями Чернігівської області сплачено за житлово-комунальні послуги 237,0 млн.грн. Це становить 123,7% нарахованих за цей період сум (з урахуванням погашення боргів попередніх періодів).

Притягнуто рибних браконьєрів до відповідальності

Притягнуто рибних браконьєрів до відповідальності 10:52

Чернігівським районним судом протягом липня 2020 року винесено ряд рішень про визнання винними мешканців Чернігівщини у скоєнні адміністративних правопорушень за ч. 4 ст. 85 КУпАП (грубе порушення Правил рибальства).

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 10:19

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.