У Чернігові почав свою діяльність німецький проект "Партнерство з модернізації: енергоефективність у лікарнях"
16 травня в Чернігівській міській раді відбулося офіційне відкриття діяльності в нашому місті німецького проекту «Партнерство з модернізації: енергоефективність у лікарнях».

Проект націлений на взірцеву енергетичну модернізацію лікарень, що знаходяться у підпорядкуванні міста. Його фінансує Уряд Німеччини, а виконавцем є федеральна компанія Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.
Чернігівським міським головою Владиславом Атрошенком та директором проекту Грегором Брьомлінгом вчора в присутності керівників найбільших медичних закладів Чернігова і журналістів підписаний меморандум про співробітництво між Чернігівською міською радою та GIZ. Сторони обмінялися заявами про наміри та висловили надію на продуктивне співробітництво.
За словами Владислава Атрошенка, за 7 попередніх років у Чернігові на впровадження заходів з підвищення енергоефективності об’єктів комунальної сфери витрачено 55,4 млн грн. Це загальна сума, у якій враховані як кошти допомоги кількох міжнародних організацій, так і власні кошти міста. У цьому ж році майже таку саму цифру запланували на один рік і лише з міського бюджету: у 2017-му на підвищення енергоефективності бюджетних об’єктів у Чернігові передбачено 53,4 млн грн. Тобто Чернігів рухається в цьому напрямку наполегливо.
Із загальної запланованої на цей рік суми 33 млн грн – на заміну вуличних світильників на енергоощадні (LED) і решта – на заміну вікон і дверей, модернізацію системи опалення, усунення перетоків у ній, заміну водонагрівачів, регулювання роботи насосів, встановлення лічильників споживання води тощо. «Це ті напрямки, які ми плануємо покращити власними силами, і ми також надзвичайно зацікавлені в технологічній, у першу чергу проектній підтримці німецьких партнерів у рамках проекту GIZ», - сказав міський голова.
Він також запропонував німецькім фахівцям ознайомитися з результатами аналізу споживання електроенергії і витрат тепла, який у Чернігові зробили для кожного комунального закладу і в порівнянні опалювальних сезонів 2014/15 і 2016/17 років. По цих матеріалах чітко видно, що там, де вкладалися кошти в термореновацію, досягнута значна економія.
У свою чергу, Грегор Брьомлінг повідомив, що реалізацію проекту буде відбуватися в рамках українсько-німецького співробітництва у сфері енергоефективності. У ній потреба в модернізації існує практично по всій Україні, і цей проект має шанс покращити її саме у лікарнях.
Система відбору українських міст-партнерів була дворівневою, - продовжив він. – У процедурі відбору могли брати участь усі міста України, в яких є в комунальній власності мінімум 7 лікарень. Тобто по всій Україні ми мали близько 30 потенційних учасників проекту, 15 із яких дійсно подали заявки. Спочатку з них було відібрано 4 міста, з якими ми знайомилися вже особисто – і так минулого разу приїхали у Чернігів. І завдяки тому, що робиться в Чернігові для енергомодернізації вже, ваше місто було відібране для реалізації проекту. Другим нашим партнером в Україні стало м. Суми.
Основним критерієм у процесі відбору була активна діяльність у цій сфері самого міста. Важливо було також подивитися, як міські суб’єкти співпрацюють між собою і як у місті досягаються цілі з енергоефективності. Важливо, що в Чернігові вже працює система енергоменеджменту, яка дає свої результати. Проект хоче спиратися на ті досягнення, які вже існують, і підтримувати цю динаміку. Ми переконані, що завдяки активній позиції міської адміністрації та громади, а також фінансовій підтримці Німеччини досягнемо тут хороших результатів.
Що саме буде робити проект? По-перше, пропонуватиметься підвищення кваліфікації працівників як лікарень, так і міської адміністрації, аби енергозаощадження в лікарнях відбувалося в належний спосіб. Окрім того, проект передбачає навчальні поїздки й консультування на місцях.
Ми маємо в Німеччині відповідний досвід, і експертиза показує, що навіть завдяки простим заходам з оптимізації, які не потребують навіть значних інвестицій, вже може бути заощаджено мінімум 10% енергії.
Також ми хочемо створювати зразки, пілотні демонстраційні проекти у ваших лікарнях. І наступним кроком буде проведення енергоаудитів, щоб побачити потенціал і створити на цій основі рекомендації для дій.
Тобто ви отримаєте від нас технічне консультування і співфінансування. Для нас важливо створювати «маякові» проекти, щоб розроблені концепції та набутий досвід потім поширювалися як кращі практики по всій Україні. Ми побачили, що інтерес до питань енергоефективності в Україні досить великий, - сказав директор проекту «Партнерство з модернізації: енергоефективність у лікарнях» Грегор Брьомлінг.
Прес-служба Чернігівської міської ради
Останні новини Чернігівщини
Керівництво поліції Чернігівщини ініціювало службове розслідування за фактом інциденту в Чернігові під час заходів оповіщення 17:23
14 липня під час здійснення заходів оповіщення, передбачених чинним законодавством, військовослужбовці ТЦК та СП Чернігова у супроводі поліцейських підійшли до двох громадян, аби перевірити військово-облікові документи.
У Чернігові відзначили День Української Державності 16:41
Біля Меморіального знаку на честь Героїв, які загинули в російсько-українській війні, зібралася громадськість, представники влади і духовенства, аби вшанувати памʼять про всіх борців за українську державність.
За матеріалами СБУ заочну підозру отримали троє воєнних злочинців, які командували обстрілом Чернігова і вбили 20 мирних жителів 16:07
Служба безпеки зібрала беззаперечні докази воєнного злочину на командувачів російських військ, які причетні до ракетного обстрілу цивільної інфраструктури, масового вбивства та каліцтва громадян України у місті Чернігів 16 березня 2022 року.
Презентація історичного роману Василя Краса "Потреба під Конотопом" 15:35
13 липня у великому читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулася презентація історичного роману українського письменника Василя Краса "Потреба під Конотопом".
Енергонезалежність знімає бар’єри: школи області оснащують сонячними панелями 15:11
Безбар’єрність в освіті — це, зокрема, коли школярі можуть повноцінно навчатися очно пліч-о-пліч з однолітками — незалежно від енергетичної ситуації в регіоні.