Представники ВПО "Юридична сотня" зазначають про дискримінацію родин померлих захисників України
Згідно чинного законодавства родини загиблих мають право на одноразову грошову допомогу у розмірі 1 200000 гривень.

Однак законодавством також встановлені певні обмеження. Так, скажімо, якщо учасник бойових дій помирає після звільнення зі служби внаслідок поранення або захворювання, пов’язаного з виконанням обов’язків служби і вже не має статусу військовослужбовця, його родина не отримує нічого: ні статусу, ні грошей. (п. 1 ч. 2 ЗУ «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх родин»).
Навіть при наявності документу, що пов’язує набуття захворювання чи травми, які призвели до смерті із захистом Батьківщини, члени сім’ї померлого не можуть отримати одноразову грошову допомогу.
Аби виправити несправедливість та урівняти у правах сім’ї полеглих героїв, незалежно від статусу, в якому помер захисник, ГО “Юридична Сотня” розробила проект закону №6268 від 31.03.17.
Пізніше був зареєстрований альтернативний законопроект 6268-1. Відмінність №6268-1 від №6268 в тому, що №6268-1 пропонує надати право на виплату, в разі, якщо смерть настала протягом одного року після звільнення зі служби.
14.04.17 з’явився ще один альтернативний законопроект №626-2, що пропонує надавати виплату в разі настання смерті протягом 18 місяців.
Чим швидше будь-який із законопроектів буде прийнято, тим скоріше сім’ї учасників АТО зможуть отримати допомогу від держави.
Поки що суд залишається єдиним способом, в який можна домогтися підтримки від держави. Так, одним із судових рішень, що зобов’язує Міністерство оборони виплатити сім’ї померлого після звільнення зі служби через захворювання учасника АТО одноразову грошову допомогу є ухвала суду апеляційної інстанції у справі №804/437/16 від 26.10.2016 року.
15 травня за ініціативою представника ВПО «Юридична сотня» у Чернігівській області у приміщенні Чернігівської обласної державної адміністрації відбулась робоча зустріч представників громадських організацій, які працюють в інтересах учасників бойових дій та членів родин загиблих, а також представників державних структур щодо обговорення необхідності прийняття змін до законодавчих актів.
За результатами роботи підписано звернення від громадських організацій до Голови Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони з проханням розглянути законопроекти №6268, №6268-1, №6268-2 «Про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення соціального захисту військовослужбовців» на засіданні Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки та оборони 17 травня 2017 року та рекомендувати їх до включення у розклад засідань Верховної Ради України на 23-26 травня 2017 року.
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.