Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 28 січня, 00:15:44

Представники ВПО "Юридична сотня" зазначають про дискримінацію родин померлих захисників України

16.05.2017   13:13Агенцiя

Згідно чинного законодавства родини загиблих мають право на одноразову грошову допомогу у розмірі 1 200000 гривень.

Однак законодавством також встановлені певні обмеження. Так, скажімо, якщо учасник бойових дій помирає після звільнення зі служби внаслідок поранення або захворювання, пов’язаного з виконанням обов’язків служби і вже не має статусу військовослужбовця, його родина не отримує нічого: ні статусу, ні грошей. (п. 1 ч. 2 ЗУ «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх родин»).

Навіть при наявності документу, що пов’язує набуття захворювання чи травми, які призвели до смерті із захистом Батьківщини, члени сім’ї померлого не можуть отримати одноразову грошову допомогу.

Аби виправити несправедливість та урівняти у правах сім’ї полеглих героїв, незалежно від статусу, в якому помер захисник, ГО “Юридична Сотня” розробила проект закону №6268 від 31.03.17.

Пізніше був зареєстрований альтернативний законопроект 6268-1. Відмінність №6268-1 від №6268 в тому, що №6268-1 пропонує надати право на виплату, в разі, якщо смерть настала протягом одного року після звільнення зі служби.

14.04.17 з’явився ще один альтернативний законопроект №626-2, що пропонує надавати виплату в разі настання смерті протягом 18 місяців.

Чим швидше будь-який із законопроектів буде прийнято, тим скоріше сім’ї учасників АТО зможуть отримати допомогу від держави.

Поки що суд залишається єдиним способом, в який можна домогтися підтримки від держави. Так, одним із судових рішень, що зобов’язує Міністерство оборони виплатити сім’ї померлого після звільнення зі служби через захворювання учасника АТО одноразову грошову допомогу є ухвала суду апеляційної інстанції у справі №804/437/16  від 26.10.2016 року.
 
15 травня за ініціативою представника ВПО «Юридична сотня» у Чернігівській області у приміщенні Чернігівської обласної  державної адміністрації відбулась робоча зустріч представників громадських організацій, які працюють в інтересах учасників бойових дій та членів родин загиблих, а також представників державних структур щодо обговорення необхідності прийняття змін до законодавчих актів.    

За результатами роботи підписано звернення від громадських організацій до Голови Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони з проханням розглянути законопроекти №6268, №6268-1, №6268-2 «Про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення соціального захисту військовослужбовців» на засіданні Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки та оборони 17 травня 2017 року та рекомендувати їх до включення у розклад засідань Верховної Ради України на 23-26 травня 2017 року.

Останні новини Чернігівщини

У Чернігові вшанували пам’ять жертв Голокосту

У Чернігові вшанували пам’ять жертв Голокосту 13:25

27 січня, в усьому світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Ця пам’ятна дата запроваджена рішенням Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй від 1 листопада 2005 року.

Ніжин: щотижнева оперативна нарада при міському голові

Ніжин: щотижнева оперативна нарада при міському голові 12:42

Відбулася щотижнева оперативна нарада під головуванням міського голови Анатолія Лінника.

Андрій Прокопенко: Будемо підтримувати переробників легальної деревини

Андрій Прокопенко: Будемо підтримувати переробників легальної деревини 12:25

Минулого тижня під час робочої поїздки на Корюківщину голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко разом із Корюківським міським головою Ратаном Ахмедовим відвідали ТОВ «Слав-Форест». Це найбільший завод з переробки деревини в області. Обсяг інвестицій – 10 мільйонів євро.

Новий дитсадок на Масанах завдяки тепловим насосам економить на опаленні

Новий дитсадок на Масанах завдяки тепловим насосам економить на опаленні 12:12

Минулого року у Чернігові в мікрорайоні Масани відкрили новий сучасний дошкільний освітній заклад №3 «Дитяча Академія».

Прикарпатський “Ґердан” у бандурному абонементі

Прикарпатський “Ґердан” у бандурному абонементі 12:03

Колектив “Ґердан” добре знайомий любителям музики — і не тільки в Україні, а й далеко за її межами, його можна назвати одним з мистецьких символів Прикарпаття.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини