Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 31 березня, 09:33:42

Презентація туристичного маршруту "Любецький шлях: православні святині Чернігівського району"

03.05.2017   14:33

Днями в Чернігівському районі відкрився туристичний сезон.

Розпочався захід презентацією одного з 10 туристичних маршрутів – «Любецький шлях: православні святині Чернігівського району» в Новому Білоусі, де працівники відділу культури і туризму райдержадміністрації презентували збірник «Дерев’яні храми Чернігівського району», виданий за сприяння Чернігівської райдержадміністрації.

Також було представлено виставки творчих робіт місцевих майстрів, узагальнену інформацію про туристичний потенціал Чернігівського району і, звичайно ж, одну з найстаріших культових споруд — дерев’яну Троїцьку церкву, зведену наприкінці XVII ст.

Представники ЗМІ, громадських організацій області та району, науковці, місцеві мешканці стали учасниками урочистого відкриття в Новому Білоусі інформаційного стенда про знакові події з життя населеного пункту, його історії,  видатних земляків «Село на нашій Україні. Новий Білоус».

Учасники заходу під час подорожі мали змогу познайомитися з історією й інших населених пунктів, розташованих на Любецькому шляху, та оглянути культові будівлі: Михайло-Георгіївську церкву (ХХ ст.), прикрашену розписними іконами, які створила місцева художниця Валентини Гончар, у Рудці; Свято-Покровську церкву в Мохнатині, де знаходиться чудотворна ікона Мохнатинської Богоматері, образ якої прославився в Мохнатині 1691 року; церкву Різдва Пресвятої Богородиці в Довжику та дерев’яну церкву Святого Духа в  Кувечичах (ХІХ ст.).

Місцеві священики провели невеличкий екскурс щодо історичного розвитку церков, розповіли про особливості релігійного життя прихожан. Цікавою була розповідь про  священика, науковця та дослідника Костянтина Карпинського, пам’ятна дошку на честь якого цього дня була встановлена на церкві в с. Рудка.

Не залишив байдужими і меморіальний захід у Кувечичах, приурочений трагічній події в історії села: саме 28 квітня цей населений пункт був повністю спалений нацистськими окупантами.
Також на пам’ять про історичні події Другої світової війни біля Кувечицької школи відкрили інформаційний стенд «154-й пересувний польовий госпіталь у с.Кувечичі. 25 вересня – 15 грудня 1943».

Завершився захід на Довжицьких озерах, де учасники відчули себе справжніми туристами, скуштувавши смачної юшки.

Цей захід відбувся за сприяння районної державної адміністрації, Новобілоуської, Рудківської, Мохнатинської, Довжицької та Кувечицької сільських рад, депутата обласної ради І.В. Базалінського та депутата районної ради М.М. Купрієнка.


За інформацією відділу культури і туризму Чернігівської райдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

У Чернігові відтепер є вулиця імені Героя України Олександра Мацієвського. Депутати погодили перейменування низки вулиць 09:19

У Чернігові продовжують перейменовувати вулиці міста, з метою проведення політики очищення міського простору від топонімів, що звеличують, увіковічують, пропагують, або символізують російську федерацію.

За внесок у відбудову Чернігова. Комунальники, медики, освітяни та інші отримають фінансову винагороду від міста 09:16

Працівники і працівниці комунальних підприємств, які зробили особистий внесок у відновлення Чернігова, отримають одноразову матеріальну допомогу-винагороду від міста у розмірі 3 тисячі гривень.

Відбулося засідання сесії Чернігівської міської ради 09:14

30 березня 2023 року відбулося 30-те засідання сесії Чернігівської міської ради. На ньому були присутні 22 депутати з 42. На їх розгляд було винесено більше двох десятків питань, включаючи депутатські запити та різне.

Чернігівщина пам’ятає: в області відбулися тематичні заходи до річниці звільнення від російських окупантів 09:12

Дві третини Чернігівської області понад місць були під окупацією підступного ворога, техніка якого безперервними хвилями почала заходити на нашу територію 24 лютого 2022 року.

Новобасанська територіальна громада: питання відновлення інфраструктури та житлового сектору 08:54

Наявні результати та подальші плани щодо відбудови та відновлення пошкоджених об’єктів 29 березня з представниками Новобасанської сільської ради обговорив під час робочої поїздки перший заступник начальника Чернігівської ОВА Костянтин Мегем.