Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 2 квітня, 12:12:46

Вистава «ДОВЖЕНКО: РRO ET CONTRA» визнана кращим театральним експериментом на фестивалі аматорських театрів

03.05.2017   09:13Агенцiя

Нещодавно у нашому місті зусиллями двох потужних інституцій – Громадської організації міський Молодіжний Центр «Жменя» та Чернігівським національним педагогічним університетом розпочався культурний проект «Соціальний театр – мода на добре мистецтво».

Перша проектна вистава не залишила молодіжну аудиторію байдужою, адже піднято  молодим колективом дуже важливу  проблему.

Автор сценарія - Марина Каранда, к.філос.н., доцент кафедри філософії та культурології ЧНПУ ім.. Т.Г. Шевченка
Назва -  «ДОВЖЕНКО: РRO ET CONTRA»
Жанр – лірико- епічна драма за мотивами п’єси Валерія Герасимчука «Душа в огні» та сценаріями фільмів і щоденника Олександра Довженка
Режисер-постановник – Мирослава Витриховська, актриса Чернігівського молодіжного театру
Сценографія та музична режисура  – Анатолій Новак
Режисер відеосупроводу – Діана Кравченко

На вокзалі після наукової конференції чекають на свої потяги та розмовляють історик та кінознавець. Перший займає позицію прокурора – звинувачує українського режисера Олександра Довженка в лояльності до тоталітарного режиму Радянського Союзу і відмовляється поціновувати його творчість. Кінознавець навпаки – захищає митця, відстоюючи позицію, що для історії світового кіно цією людиною було зроблено безліч важливих і оригінальних художніх відкриттів. Поступово у дискусію вступають як сам Олександр Довженко, його рідні і близькі і навіть герої всесвітньовідомих кінофільмів. Глядач знаходиться у ситуації постійного вибору: «за» чи «проти», створюючи у себе в свідомості об’ємну картину творчої біографії майстра і водночас, по-дорослому вдумливо переоцінюючи віхи  вітчизняної художньої культури.
 
Актуальність теми та мотивування вистави:
В загальноосвітній школі старшокласники текстуально вивчають два  літературні твори О.Довженка – «Зачарована Десна» та «Україна в огні».
З кіно творчістю всесвітньовідомого режисера підлітки та молодь майже не знайомі. Університетський курс «Історія української культури» частково заповнює цю прогалину, але на теоретично-інформаційному рівні. Вистава дозволить прожити і естетично відчути проблеми зародження кіно в Україні, пережити  боротьбу оригінальних  ідей  режисера Олександра Довженка та  радянської ідеології.
У світлі сучасних процесів декомунізації українського суспільства та позбавлення залишків тоталітарної спадщини  варто підіймати серйозні теми переоцінки свого минулого серед молоді.  Художній керівник театру запропонував, актори дуже свідомо поставилися і відгукнулися на творчу пропозицію втілити біографію О.Довженка у виставі- роздумі про зміст і призначення кіно у часи тоталітаризму  і у часи демократії.
Матеріал вистави дозволяє організовувати інтерактивні бесіди, дискусії з глядачем після перегляду.

Вистава була відібрана організаторам для відкриття  фестивалю аматорських театрів, що відбувся 29-30 квітня 2017 року у стінах обласного філармонійного центру. Молодий колектив здобув диплом «Кращий театральний експеримент», що стимулюватиме акторів і художнього керівника до вдосконалення майстерності і несення цієї експериментальності у маси.


Останні новини Чернігівщини

«Творча майстерня» для дітей: поліцейські Чернігівщини продовжують проводити арт-терапевтичні заходи 12:19

Психологи Головного управління Національної поліції Чернігівської області продовжують роботу в напрямку арт-терапії «Творча майстерня» для дітей поліцейських, які на собі відчули всі страхи бойових дій у Чернігові та потребують психологічної підтримки.

Як пройти реабілітацію після ампутації та встановити протез за державної підтримки 12:07

Війна кардинально змінила життя мільйонів українців — як цивільних, так і військових.

Дитячим будинкам сімейного типу Чернігівщини надали допомогу від першої леді України Олени Зеленської 12:05

У Чернігівській області вже вдруге дитячі будинки сімейного типу отримали благодійну допомогу від першої леді Олени Зеленської.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини