Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 24 вересня, 22:22:05

Прогноз – оптимістичний

02.05.2017   10:20Агенцiя

Останнє гістологічне дослідження в комплексі з імуногістохімічнимионкомаркерами дозволило медикам поставити остаточний діагноз – «лімфома Ходжкінаваріант з нодулярним склерозом».

«Гуманна діагностика», впроваджена в онкодиспансері, врятувала пацієнта від непотрібної операції

Новітня діагностична методика – відеоторакоскопія, так би мовити, «гуманна діагностика», яка нещодавно запроваджена торакальними хірургами в Чернігівському обласному онкодиспансері, дозволяє обстежувати легені крізь невеличкі розрізи, встановлювати точні діагнози, а часом – і взагалі рятувати пацієнтів від скальпелю, як це сталося нещодавно з одним пацієнтом.

Як би не нарікали на недосконалість нашого законодавства, проте  в Україні існує вкрай необхідна вимога щодо новонароджених: оточення, яке планує мешкати поруч із малям, має пройти флюорографічне обстеження. Герой нашої історії – батько дитини, як законослухняний громадянин, він пройшов необхідну процедуру. Втім радість батьківства затьмарили невтішні результати дослідження – в його легенях були виявлені зміни.


На межі двох діагнозів

У медичному закладі, куди звернувся чоловік, першочергово була проведена комп’ютерна томографія, яка підтвердила наявність злоякісної пухлини в середостінні (простір між грудною клітиною і хребтом). Для виявлення характеру пухлини були спроби здійснити дослідження лімфатичних вузлів під контролем УЗД, втім воно  виявилося недостатньо інформативним. Тому пацієнта було направлено в онкологічний диспансер на дообстеження.

Як прокоментував торакальний хірург Чернігівського обласного онкологічного диспансеру АндрійПолетавкін, складність випадку полягала в тому, що пацієнт стояв на межі двох діагнозів – «тимома» (рак вилочкової залози, рак тімуса) і «лімфома» (рак лімфатичних вузлів). При лімфомі лімфатичні вузли збільшуються, зрештою утворюють одну велику пухлину і теж можуть виглядати як тимома.

В умовах онкологічного закладу пацієнту була проведенатрансторакальнатрепан-біопсія(під місцевим знеболенням шляхом проколу голкоюбереться шматочок тканини пухлини на гістологічне дослідження). Втім метод знову виявився недосконалим: гістологічний аналіз, який здійснювали висококваліфіковані фахівці, взагалі заперечував існування пухлини і йшов у протиріччя з попередніми дослідженнями.


Радикальний крок

Для виконання більш інформативної гістології торакальні хірурги прийняли рішення задіяти відеоторакоскопію (ВТС). Це метод ендоскопічного дослідження, який полягає в тому, що за допомогою відеообладнання та торакоскопа, котрий вводиться крізь прокол стінки грудної клітки, здійснюється дослідження плевральної порожнини.

– Пацієнтовівиконано три розрізи розміром близько одного сантиметра. Найбільш інформативний матеріал взято з патологічної ділянки. Дослідження тривало біля години. Хворий під час втручання перебував під загальним наркозом. Дане обладнання – універсальне, більшістьйого складових використовують при всіх видах ендоскопічних операцій – розповідає Андрій Полетавкін– торакальний хірург, що першим в онкодиспансері здійснив відеоторакоскопію.

На думку фахівця, метод – незамінний при дослідженні множинних дрібних вогнищ у легенях чи на плеврі, збільшенні лімфатичних внутрішньогрудних вузлів та багатьох інших хворобливих змінах органів грудної порожнини. Якщо ж пацієнту можливо застосувати відеоторакоскопію, то краще вибрати цей діагностичний шлях, ніж діагностичну торактомію, яка теж використовується дляуточненнядіагнозу. Втім вона більш травматична: під час втручання виконуються розрізи м’язів довжиною до 10 см, які рубцюються за два–чотири тижні, що подовжує реабілітацію пацієнта в порівнянні з втручанням, виконаним методом «малого доступу».Дрібні ж розрізи загоюються значно швидше.

У перспективі, акцентує увагу торакальний хірург,  - виконання оперативного втручання відеоторакоскопічним методом, однак перепоною є велика вартість на ендоскопічні швидкозшивачі, занедбаність більшості вперше виявлених випадків новоутворень.

Як зазначив торакальний хірург, якщо б це виявилося тимомою ІІІ стадії, то пацієнтові було би потрібно провести опромінення або ж зо два курси хіміотерапії, потім провести оперативне втручання і знову – опромінення і хіміотерапію.

Щодоцього видулімфоми – вонане потребує оперативного лікування, лікується хіміо- та променевою терапією в гематолога, хвороба має більш оптимістичний прогноз. 

Останні новини Чернігівщини

Рятувальники за минулу добу ліквідували 11 пожеж

Рятувальники за минулу добу ліквідували 11 пожеж 16:40

Упродовж минулої доби вогнеборці Чернігівщини ліквідували 11 пожеж, 5 з них виникли у житловому секторі громадян, 6 у природних екосистемах.

Держпродспоживслужба попереджає: сире молоко може бути шкідливим для людського організму

Держпродспоживслужба попереджає: сире молоко може бути шкідливим для людського організму 16:27

Молоко - це найперша їжа, яку починає вживати людина у своєму житті. Воно зустрічається скрізь: у соусах, цукерках, печиві, морозиві, ковбасах. Це такий продукт, який має на своїй кухні кожна господиня у будь-якому куточку земної кулі. Втім іноді коров’яче молоко може стати дуже небезпечним.

У Чернігівській області виявлено 114 нових випадків COVID-19

У Чернігівській області виявлено 114 нових випадків COVID-19 16:20

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 24 вересня в області зафіксовано 114 нових випадків COVID-19.

Дошкілля Чернігівщини. ДОВІДКА

Дошкілля Чернігівщини. ДОВІДКА 14:49

Дошкільна освіта Чернігівщини – це 223 дитячі садочки, 146 ясел-садків та63 інші заклади майже на 27 тис. місць,в яких на кінець 2019 року виховувалися 29 тис. маленьких мешканців області (дівчаток на 5% менше, ніж хлопчиків). Ще 485 дітей охоплено соціально-педагогічним патронатом.

Підсумки цьогорічного купального сезону в Чернігові

Підсумки цьогорічного купального сезону в Чернігові 14:44

Офіційний купальний сезон цього року в Чернігові розпочався, відповідно до розпорядження міського голови від 25.05.20 №71-р «Про підготовку та відкриття купального сезону 2020 року», з 15 червня і тривав до 15 вересня.