Відкрилася інсталяція "ГРАНІ3" про проблему торгівлі людьми
20 квітня на Алеї Героїв Чернігова відбулась презентація інсталяції «ГРАНІ3», яка покликана привернути увагу містян до проблем торгівлі людьми та попередження цієї проблеми в суспільстві.

Відкриття мандрівної інсталяції відбулось за ініціативи Представництва Міжнародної організації з міграції (МОМ) та Міністерства соціальної політики України, за сприяння Чернігівської облдержадміністрації та Чернігівської міської ради в рамках реалізації Державної цільової соціальної програми протидії торгівлі людьми.
Чернігів – вже десятий обласний центр країни, куди привезли три куби, які мають привернути увагу до проблеми торгівлі людьми та залучити громадськість до попередження й боротьби із сучасним рабством.
Урочистості відкрила Ірина Мидловець, спеціаліст Програми протидії торгівлі людьми Представництва МОМ в Україні, яка розповіла про масштаби торгівлі людьми в Україні. Ситуацію в Чернігівському регіоні та обсяг профілактичної роботи, що проводиться в цьому напрямку, окреслили Світлана Скиба, заступник директора Департаменту сім’ї, молоді та спорту Чернігівської облдержадміністрації, Андрій Дериземля, начальник Управління сім’ї, молоді та спорту Чернігівської міської ради, Татьяна Симоненко, представник відділу боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми ГУ Національної поліції у Чернігівській області, Наталія Кулікова, керівник програм Чернігівського громадського комітету захисту прав людини.
«Інсталяція покликана підвищити обізнаність жителів, що явище торгівлі людьми існує й в 21-му столітті, що воно не там десь далеко, а тут поряд. Про що свідчить історія, написана на одному з кубів «Знай». Інформація на кубах закликає людей дізнаватися інформацію про те, що таке торгівля людьми, розуміти, як захистити себе від подібних ситуацій та знати як діяти, куди звертатися під час фактів торгівлі людьми», - прокоментувала Ірина Мидловець, спеціаліст Представництва МОМ в Україні.
Інсталяцію вперше відкрили 2 грудня 2016 року в Києві, вона складається з трьох інформаційних кубів – «Знай» (основна інформація про поняття торгівлі людьми), «Розумій» (основні правила безпеки) та «Дій» (зазначені контакти безкоштовної національної «гарячої лінії» з питань протидії торгівлі людьми).
Згідно статистики за 2016 рік, Представництво Міжнародної організації з міграції надало допомогу 1151 людині, які постраждали від торгівлі людьми, з них – 60% займають чоловіки, 40% - жінки, а в 94% випадків – трудова експлуатація.
Крім того, за минулий рік на Чернігівщині було присвоєно статус постраждалих від торгівлі людьми 6 особам. Загалом 21 особа отримала такий статус в Чернігівській області.
Після завершення всі учасники події отримали інформаційний буклет, де в доступній формі описані пункти щодо торгівлі людьми та її протидії.
Акція триватиме до 4 травня 2017 року. У цей час партнерські громадські організації спільно з місцевими соціальними службами будуть проводити інформаційні заходи (консультації, розповсюдження інформаційних матеріалів тощо).
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.