Псевдобанкіри атакують жителів Чернігівщини
Представляючись персоналом банківських установ, шахраї дізнаються у довірливих громадян реквізити їх рахунків та успішно видурюють гроші.

Всі три шахрайства, скоєні в Чернігові 8 квітня, відбувалися за однією схемою – зловмисник отримував від потерпілого банківські реквізити картки, після чого знімав гроші з рахунку.
Так, жительці Чернігова зателефонував приємний чоловічий голос і повідомив, що в результаті збою програми помилково заблоковано її банківська картка. Щоб її розблокувати необхідно назвати номер картки, термін дії та код. Слухняна жінка виконала всі вказівки псевдо банкіра і в результаті з рахунку зникли 8000 гривень.
До іншої чернігівки зловмисник дзвонив і за аналогічною схемою зняв з її картки 3150 гривень.
В третьому випадку чоловік на сайті безкоштовних оголошень розмістив інформацію про продаж генератора. Зловмисник представився покупцем і нібито забажав купити агрегат, перерахувавши кошти на банківську картку продавця. Шахрай випитав у потерпілого не тільки номер картки, а й термін дії та код, після чого зняв з рахунку жертви 3600 гривень.
Поліція нагадує громадянам, що інформація про банківські реквізити вашого рахунку є суто конфіденційною, тому повідомляти її стороннім особам – це те ж саме, що віддати ключі від квартири першому стрічному. Будьте обачні та розсудливі.
Інформація про події внесена до Єдиного реєстру досудових розслідувань, за всіма фактами відкриті кримінальні провадження за частиною 1 статті 190 Кримінального кодексу України (шахрайство) - карається штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк до двохсот сорока годин, або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років.
Триває досудове розслідування.
Сектор комунікації поліції Чернігівської області
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).