Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 6 квітня, 05:43:01

Велика шкода маленьких батарейок

10.04.2017   17:05Агенцiя

Щорічно більше 4,5 тис. тонн батарейок ввозиться до України. Нажаль, 99% з них потрапляє до смітників та сміттєзвалищ після використання.

Накопичення шкідливих відходів є джерелом тривалого негативного впливу на екологічний стан регіону та здоров’я людей.Хвороби, що викликають кадмій, свинець і ртуть, які містяться у батарейках – опорно-рухового апарату, серця, головного мозку і, навіть, онкологічні.

Задля вирішення проблемиіз забруднення навколишнього середовища шкідливими відходами побутового походження, свій досвід об’єднали партнерські організації з Чернігова, Чернівців, Рівного та міста Добропілля Донецької області.

8 та 9 квітня у Чернігові відбулосянавчання громадських активістів за темою адвокації та напрацьований план спільних компаній.

Проект Міжрегіональної громадської екологічної ініціативи «ЛІНЕЯ», що виконуються в рамках Української регіональної платформи громадських ініціатив за адмініструванням ГО “MART” та фінансової підтримки Європейського союзу покликаний залучити до співпраці органи місцевого самоврядування та об’єднати громаду навколо вирішення спільної екологічної проблеми.

Ініціатором проекту виступили еко-активісти Чернігова. Безбордько Сергій розповів про трирічний досвід ГО “Еко Місто” у адвокації та просвітницькій діяльності. Екологічна гра для школярів Eco Battleта індивідуальна мотивація дітей до екологічної поведінки залучає до збору відпрацьованих батарейок усю родину. 150 000 відпрацьованих батарейок було зібрано волонтерами за минулий рік. Ця цифра у 20 разів перевищує середній показник по Україні.

Порожняк Вікторія – представник ГО “Регіональний центр євроінтеграційних процесів”з міста Рівнепрацює у сфері запобігання корупції серед студентської молоді. По поверненні дівчиною буде розпочата адвокаційна компанія із захисту правна чисте навколишнє середовище. Просвітницькі та інформаційні акції про поводження із використаними батарейками пройдуть увищих навчальних закладах міста Рівне.

Скобєєв Олексій, керівникГО “Міжнародний рух Еко-культура” зЧернівцівсвою діяльність зосереджує на просвітництві та організації екологічних виховних заходів для молоді. Активіст розповів про наміри розробити Еко Карту України, яка б надала зручний доступ громаді партнерських міст до існуючої екологічної інфраструктури.

Юрій Внуков – громадський активіст з міста Добропілляразом з активістами Клумбного рухупосадили більше двох тисяч дерев для озеленення та ревіталізації закинутих териконів у минулому році. Надихнувшись успішним досвідом однодумців, хоче долучити до збору відпрацьованих батарейок школярів свого міста.
 

Останні новини Чернігівщини

Побрехеньки від різних знаків Зодіаку

Побрехеньки від різних знаків Зодіаку 11:32

Правду говорити легко і приємно. Так нам говорили у дитинстві, так написано в вічних книгах. Але люди досить часто говорять неправду або прикрашають реальність. Хтось - більше, хтось – менше, хтось - заради вигоди, хтось – просто заради того, щоб збрехати.

П’ять книг у допомогу, аби прожити молоді роки на максимум

П’ять книг у допомогу, аби прожити молоді роки на максимум 11:21

Молоді роки – час найкращих моментів життя, радощів, сподівань, помилок, накопичування досвіду. Час, який треба прожити на максимум позитивно, створивши надійну платформу для зрілих років.

Смачні рецепти вихідного дня: 10 рецептів супів 11:10

До міжнародного дня супу пропонуємо приготувати один з десяти рецептів перших страв з кіноа, сочевицею, картоплею, вершками та куркою.

Гороскоп на наступний тиждень 6 - 12 квітня 2020 року

Гороскоп на наступний тиждень 6 - 12 квітня 2020 року 10:45

11 квітня – Меркурій входить у вогняний, кардинальний знак Овна (буде тут до 28 квітня), тому різко активізується спілкування, часом, на зависоких тонах. Люди починають шукати, кому б розповісти про свої ідеї та проблеми, бо в цей час найпріоритетнішими стають особисті теми для розмови.