Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 6 квітня, 06:45:57

Прокурори Чернігівщини на семінарі обговорювали стан запобігання і протидії торгівлі людьми

30.03.2017   10:49Агенцiя

29 березня у прокуратурі області відбувся навчально-методичний семінар на тему: «Особливості виявлення, розслідування та судового розгляду кримінальних проваджень за фактами торгівлі людьми, причини порушення конституційних прав осіб у кримінальному провадженні в контексті практики Європейського суду з прав людини та правових висновків Верховного Суду України".

Захід проведено за участі представників Національної академії прокуратури України, керівників, заступників керівників та прокурорів місцевих прокуратур, керівників оперативних та слідчих підрозділів органів поліції і служби безпеки, працівників апарату прокуратури області та представників громадської організації області «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини».

Відкривши захід, прокурор області Володимир Комашко наголосив, що протидія торгівлі людьми – це комплексна проблема, вирішення якої потребує тісної співпраці не лише правоохоронців, а й інших державних органів та громадських організацій.
Прокурор наголосив на необхідності вжиття низки організаційно-практичних заходів задля підвищення ефективності роботи правоохоронців на даному напрямі, яка поряд з цим має бути зосереджена на співпраці з громадськими організаціями та міжнародними інституціями з виявлення суб’єктів, які здійснюють таку діяльність з незаконної трансплантації органів, сурогатного материнства, жебрацтва, трудової та сексуальної експлуатації тощо.

«Задля спрощення доступу громадян для повідомлення про вчинення таких злочинів у прокуратурі області вже створено та діє спеціальна «гаряча лінія» для оперативного отримання цієї інформації» – зазначив Володимир Комашко.

Представники Національної академії України, зокрема Яна Соколова особливу увагу приділила проблемним питанням виявлення та розслідування кримінальних проваджень за фактами торгівлі людьми, у тому числі вчинених із застосуванням інформаційних технологій, а Ганна Щербакова – судовому розгляду кримінальних проваджень за фактами торгівлі людьми.

Працівниками поліції інформовано про кримінально-правову характеристику торгівлі людьми або іншої незаконної угоди щодо людини,  а також щодо виявлення та документування злочинів, пов’язаних з торгівлею людьми.

Співробітниками прикордонної служби висвітлено профілі ризику торгівлі людьми з України в Україну під час перетину державного кордону через пункти пропуску.

Прокурори галузевих відділів прокуратури області розповіли про особливості розмежування торгівлі людьми із суміжними злочинами, Європейські стандарти забезпечення конституційних прав учасників кримінального провадження з урахуванням практики Європейського суду з прав людини та правових висновків Верховного Суду України та інші питання.

Після виступів учасники обговорили можливі шляхи співпраці щодо підвищення ефективності роботи правоохоронців на даному напрямі.


Прес-служба прокуратури Чернігівської області

Останні новини Чернігівщини

Побрехеньки від різних знаків Зодіаку

Побрехеньки від різних знаків Зодіаку 11:32

Правду говорити легко і приємно. Так нам говорили у дитинстві, так написано в вічних книгах. Але люди досить часто говорять неправду або прикрашають реальність. Хтось - більше, хтось – менше, хтось - заради вигоди, хтось – просто заради того, щоб збрехати.

П’ять книг у допомогу, аби прожити молоді роки на максимум

П’ять книг у допомогу, аби прожити молоді роки на максимум 11:21

Молоді роки – час найкращих моментів життя, радощів, сподівань, помилок, накопичування досвіду. Час, який треба прожити на максимум позитивно, створивши надійну платформу для зрілих років.

Смачні рецепти вихідного дня: 10 рецептів супів 11:10

До міжнародного дня супу пропонуємо приготувати один з десяти рецептів перших страв з кіноа, сочевицею, картоплею, вершками та куркою.

Гороскоп на наступний тиждень 6 - 12 квітня 2020 року

Гороскоп на наступний тиждень 6 - 12 квітня 2020 року 10:45

11 квітня – Меркурій входить у вогняний, кардинальний знак Овна (буде тут до 28 квітня), тому різко активізується спілкування, часом, на зависоких тонах. Люди починають шукати, кому б розповісти про свої ідеї та проблеми, бо в цей час найпріоритетнішими стають особисті теми для розмови.