Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 7 квітня, 19:57:11

"Сталий розвиток об’єднаних громад Чернігівської області"

30.03.2017   07:58Агенцiя

Така назва щойно розпочатого освітнього проекту, що здійснюється Чернігівським центром перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів у партнерстві з Інститутом врядування та Сіверським інститутом за підтримки фонду Ганса Зайделя відповідно до протоколу намірів, підписаного облдержадміністрацією та обласною радою.

Йдеться про однорічний проект, що має на меті сприяти формуванню здатності нових територіальних спільнот Чернігівщини до сталого розвитку.

29 березня у відкритті ознайомчого семінару взяли участь перший заступник голови облдержадміністрації Леонід Сахневич, заступник голови обласної ради Арсен Дідур, керівник проекту фонду Ганса Зайделя в Україні, Республіці Молдова та Румунії Даніель Зайберлінг, директор Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів Володимир Бойко.

«Сьогодні органи місцевого самоврядування набувають нових повноважень. Чернігівська область на десятому місці за формуванням об’єднаних громад і нам потрібні знання і досвід країн, які свого часу успішно пройшли цей шлях. Особливо – з питань стратегічного планування розвитку територій», – зазначив у своєму виступі Леонід Сахневич.

Арсен Дідур, згадуючи про більш ніж двадцятирічну діяльність Фонду в Україні, наголосив: «Необхідно переймати досвід наших німецьких колег, аби подивитися на існуючі проблеми з нової точки зору. Тому ми вітаємо допомогу колег в особі фонду Ганса Зайделя».

Данієль Зайберлінг, відзначив, що підтримка розвитку інституцій місцевого самоврядування – один із пріоритетних напрямків роботи Фонду. Ідея нинішнього проекту – поділитися з очільниками об’єднаних громад Чернігівщини вже апробованим досвідом роботи органів місцевого самоврядування Німеччини, що має сприяти ефективності владних структур на місцевому рівні.

Впродовж двох наступних днів (29 – 30 березня) зі слухачами спілкуватимуться професор, бургомістр у відставці Юрген Вальхсхьофер та голова правління Інституту врядування Анатолій Чемерис. Вони говоритимуть про засади територіальної реформи в Німеччині, основи сталого розвитку територій, ключові інструменти його забезпечення, ресурсну базу громад, їх конкурентоспроможність.

Всього заплановано п’ять пов’язаних між собою зустрічей, освітньо-інформаційний візит учасників проекту до Дніпропетровської області та презентація результатів під час щорічної конференції «Розумовські зустрічі».

Останні новини Чернігівщини

Патрульні виявили у громадянина скляну ємність із рослинною речовиною та характерним запахом конопель

Патрульні виявили у громадянина скляну ємність із рослинною речовиною та характерним запахом конопель 15:18

Під час патрулювання центрального парку культури та відпочинку патрульні роти тактико-оперативного реагування звернули увагу на молоду людину.

Міграційні процеси в Чернігівській області у 2019 році. ДОВІДКА

Міграційні процеси в Чернігівській області у 2019 році. ДОВІДКА 13:43

Упродовж 2019 року на Чернігівщині міграційна активність населення зменшилася проти попереднього року. Зафіксовано 28418 випадків міграційних переміщень: потік вибулих (15207 осіб) перевищив потік прибулих (13211 осіб) і скоротив чисельність населення області на 1996 осіб.

Вогнеборці ліквідували 21 пожежу, що виникли у природних екологічних системах

Вогнеборці ліквідували 21 пожежу, що виникли у природних екологічних системах 13:33

Загальна площа, пройдена вогнем склала близько 24 га, знищено 3 та пошкоджено 4 будівлі та споруди різного призначення.

Куликівська громада взялася за самостійний пошив масок та захисних костюмів для медзакладів

Куликівська громада взялася за самостійний пошив масок та захисних костюмів для медзакладів 13:16

У Куликівській ОТГ вирішили самостійно забезпечити медичних працівників індивідуальним захистом, адже вони найперші у зоні ризику.

Посівна кампанія на Чернігівщині набирає обертів

Посівна кампанія на Чернігівщині набирає обертів 11:33

У Чернігівській області вже засіяли понад 14 тисяч гектарів, або 22% ранніх зернових та зернобобових культур.