Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 9 квітня, 04:52:32

У Чернігівському обласному військовому комісаріаті розпочалося дослідницьке мобілізаційне навчання

17.05.2012   16:05Агенцiя

У Чернігівському обласному військовому комісаріаті розпочалося дослідницьке мобілізаційне навчання. До навчань залучили комісаріати Чернігова, Ніжина, Мени та Козельця. На збори призвали 150 військовозобов’язаних.

Капітан запасу Ігор Грищенко працює кореспондентом в одній із місцевих газет. Повістка до військкомату йому прийшла місяць тому. А нині він командує взводом зв’язку, у його підпорядкуванні 28 чоловік.

– Прибувши до військкомату, я отримав направлення до військової частини. Там нас переодягли у військові однострої, видали екіпірування та протигази, – розповів офіцер. Так для Ігоря Грищенка та інших запасників почалися армійські будні…

Навчання має дослідницькі цілі, а саме розробку нових перспективних штатних структур для військових комісаріатів в контексті майбутнього реформування Збройних Сил України.

– Система військових комісаріатів сьогодні потребує змін, – наголосив начальник Головного управління оборонного та мобілізаційного планування Генерального штабу ЗС України генерал-лейтенант Володимир Аскаров. – Давно відійшло в минуле поняття про багаточисельні армії. Водночас змінилася і тактика військових дій у збройних конфліктах сучасності. Відтак державі потрібна дієва структура військкоматів, яка буде здатна у короткий термін сформувати нечисельні, але високопрофесійні військові частини, спроможні виконати завдання за призначенням.

За словами Володимира Аскарова, система військових комісаріатів має низку проблем, які потребують вирішення на державному рівні. Результати навчання детально проаналізують. Відповідно будуть розроблені проекти правових актів щодо оптимізації структури військкоматів в Україні.

До зборів залучили працівників як державних, так і цивільних установ. Серед них бізнесмени, менеджери, держслужбовці і навіть безробітні, які перебувають на обліку в центрах зайнятості. За участь у навчанні кожному буде нарахована середня заробітна платня по регіону.

– Серед головних завдань навчання – підвищення рівня знань військовозобов’язаних з предметів бойової підготовки за військово-обліковими спеціальностями, – зазначив військовий комісар Чернігівського обласного військкомату полковник Костянтин Нікулін. – Протягом тижня з ними проведуть теоретичні заняття, а на заключному етапі зборів відбудеться практична фаза у польових умовах.

Мазур Григорій, "Народна армія"

Останні новини Чернігівщини

Роз’яснення щодо обмежень на період карантину для людей від 60 років

Роз’яснення щодо обмежень на період карантину для людей від 60 років 14:20

Великий резонанс викликали нещодавно прийняті постановою №211 норми щодо обмежень стосовно громадян, яким більше 60 років. Тому детально відповідаємо на питання, які найбільше турбують людей цієї вікової групи.

До суду скеровано обвинувальний акт щодо грабежу у ювелірному магазині

До суду скеровано обвинувальний акт щодо грабежу у ювелірному магазині 12:44

Під процесуальним керівництвом Чернігівської місцевої прокуратури завершено досудове розслідування у кримінальному провадженні, розпочатому за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 186 КК України (відкрите викрадення чужого майна (грабіж)).

Упродовж минулої доби вогнеборці ліквідували 32 пожежі у природних екосистемах, одна людина загинула у вогні

Упродовж минулої доби вогнеборці ліквідували 32 пожежі у природних екосистемах, одна людина загинула у вогні 12:39

Упродовж минулої доби вогнеборці підрозділів Управління ДСНС України у Чернігівській області ліквідували 32 пожежі, що виникли внаслідок необережності громадян у поводженні з вогнем, а також спалювання сміття і сухої рослинності.

Виклики та досягнення Ріпкинської громади в реалізації реформ . ВІДЕО 12:27

Представники Чернігівського Ресурсного центру з розвитку місцевої демократії та керівництво смт Ріпки про перебіг, досягнення та виклики під час реалізації реформи місцевого самоврядування та освітньої реформи в громаді.

Цього року лісгоспи Чернігівщини охопили лісовідновленням понад 1750 гектарів лісів

Цього року лісгоспи Чернігівщини охопили лісовідновленням понад 1750 гектарів лісів 12:24

Лісові господарства державного та комунального підпорядкування Чернігівської області за час весняної лісокультурної кампанії вже охопили лісовідновленням понад 1750 гектарів площі.