Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 18 березня, 22:20:34

У Чернігівському обласному військовому комісаріаті розпочалося дослідницьке мобілізаційне навчання

17.05.2012   16:05Агенцiя

У Чернігівському обласному військовому комісаріаті розпочалося дослідницьке мобілізаційне навчання. До навчань залучили комісаріати Чернігова, Ніжина, Мени та Козельця. На збори призвали 150 військовозобов’язаних.

Капітан запасу Ігор Грищенко працює кореспондентом в одній із місцевих газет. Повістка до військкомату йому прийшла місяць тому. А нині він командує взводом зв’язку, у його підпорядкуванні 28 чоловік.

– Прибувши до військкомату, я отримав направлення до військової частини. Там нас переодягли у військові однострої, видали екіпірування та протигази, – розповів офіцер. Так для Ігоря Грищенка та інших запасників почалися армійські будні…

Навчання має дослідницькі цілі, а саме розробку нових перспективних штатних структур для військових комісаріатів в контексті майбутнього реформування Збройних Сил України.

– Система військових комісаріатів сьогодні потребує змін, – наголосив начальник Головного управління оборонного та мобілізаційного планування Генерального штабу ЗС України генерал-лейтенант Володимир Аскаров. – Давно відійшло в минуле поняття про багаточисельні армії. Водночас змінилася і тактика військових дій у збройних конфліктах сучасності. Відтак державі потрібна дієва структура військкоматів, яка буде здатна у короткий термін сформувати нечисельні, але високопрофесійні військові частини, спроможні виконати завдання за призначенням.

За словами Володимира Аскарова, система військових комісаріатів має низку проблем, які потребують вирішення на державному рівні. Результати навчання детально проаналізують. Відповідно будуть розроблені проекти правових актів щодо оптимізації структури військкоматів в Україні.

До зборів залучили працівників як державних, так і цивільних установ. Серед них бізнесмени, менеджери, держслужбовці і навіть безробітні, які перебувають на обліку в центрах зайнятості. За участь у навчанні кожному буде нарахована середня заробітна платня по регіону.

– Серед головних завдань навчання – підвищення рівня знань військовозобов’язаних з предметів бойової підготовки за військово-обліковими спеціальностями, – зазначив військовий комісар Чернігівського обласного військкомату полковник Костянтин Нікулін. – Протягом тижня з ними проведуть теоретичні заняття, а на заключному етапі зборів відбудеться практична фаза у польових умовах.

Мазур Григорій, "Народна армія"

Останні новини Чернігівщини

НМТ 2026: реєстрація, етапи та дати проведення – на брифінгу в ОВА 17:06

П’ятого березня стартувала реєстрація для участі в основних сесіях національного мультипредметного тесту (НМТ), яка триватиме до другого квітня. Про ключові аспекти цьогорічного тестування сьогодні на брифінгу в медіацентрі ОВА розповів начальник Управління освіти і науки Чернігівської ОДА Юрій Музика.

Досягнення чернігівських школярів на обласному та всеукраїнському рівнях 17:02

Учні та учениці закладів освіти Чернігова здобули 19 перемог в обласному етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад та 17 перемог у конкурсі-захисті Малої академії наук, а також уже мають перші досягнення на всеукраїнському рівні. Про це інформує начальник управління освіти Чернігівської міської ради Василь Білогура.

Організували незаконний виїзд чоловіка за кордон: повідомлено про підозру двом жителям Чернігівщини

Організували незаконний виїзд чоловіка за кордон: повідомлено про підозру двом жителям Чернігівщини 17:01

За процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури повідомлено про підозру двом жителям Чернігівського району в організації незаконного переправлення військовозабов’язаного через державний кордон України, вчиненому за попередньою змовою групою осіб.

Безбар’єрне укриття: у Прилуцькому НРЦ відремонтовано укриття міжнародною гуманітарною організацією GER³

Безбар’єрне укриття: у Прилуцькому НРЦ відремонтовано укриття міжнародною гуманітарною організацією GER³ 10:16

Безпека дітей у закладах освіти є важливою умовою організації освітнього середовища, що забезпечує збереження безперервності освітнього процесу.

Працівника КП «Теплокомуненерго» відзначено Подякою Прем’єр-міністра України 10:11

Начальника цеху КП «Теплокомуненерго» Руслана Гончаренка відзначено Подякою Прем’єр-міністра України. Він увійшов до числа 44 фахівців із Донецької, Херсонської, Чернігівської, Вінницької та Одеської областей, а також столиці, яких нагородили за роботу із забезпечення життєдіяльності громад в умовах повномасштабної російсько-української війни.