Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 31 травня, 09:45:02

Правові послуги стають доступнішими

24.03.2017   10:57Агенцiя

— В умовах становлення України як демократичної держави актуальним є питання підвищення рівня правової культури населення. Важливо не тільки отримувати правові знання, а й вміти застосувати їх на практиці.

Головне для нас — реально допомогти людині у вирішенні конкретного питання, — наголосив начальник Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області Олег Трейтяк 23 березня, на засіданні обласної міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення.

Як зазначив Олег Третяк, на базі управління юстиції можна отримати безоплатну первинну правову допомогу, що носить інформаційно-роз’яснювальний характер. У тому числі надається допомога у складенні заяв, скарг та інших документів (крім процесуального характеру). Через мережу громадських приймалень фахівцями територіального управління юстиції таку допомогу цього року надано понад 150 особам.

Крім того, на Чернігівщині діє регіональний центр з надання безоплатної правової допомоги (м. Чернігів, вул. П’ятницька, контактні телефони: (0462) 651-477, (0462) 651-476, єдиний телефонний номер системи безоплатної допомоги 0-800-213-103). Ознайомитися з необхідними правовими документами можна і в центрах правової інформації бібліотек області.

Щоб підвищити рівень правової освіти та культури населення, органи влади, навчальні заклади, об’єднання громадян,засоби масової інформації спільно проводять ряд просвітницьких заходів. Територіальне управління юстиції видає з 2014 року власну газету «Юстиція Чернігівщини».

Для вимушених переселенців та внутрішньо переміщених осіб держава спростила  порядок отримання документів, що посвідчують особу, підтверджують факт народження, смерті тощо. Зазвичай ці документи оформлюються за 1-2 дні. Лише на Чернігівщині понад 200 осіб з початку року отримали нові документи.

Простішою стала і процедура реєстрації шлюбу. Чернігівщина долучилася до проекту «Шлюб за добу» у лютому цього року.

Останні новини Чернігівщини

31 травня - Всесвітній день без тютюну

31 травня - Всесвітній день без тютюну 06:41

Загальновідомо, що куріння є однією з найбільш поширених шкідливих звичок, боротьба з якою є не тільки медичною, а й соціальною проблемою. У всьому світі 31 травня проводиться міжнародна акція щодо боротьби з курінням – Всесвітній день без тютюну. Головне завдання цієї акції – підняти рівень самосвідомості людей, які першими повинні піклуватися про своє здоров’я.

31 травня - Всесвітній день блондинок

31 травня - Всесвітній день блондинок 06:40

Найяскравіша, найпомітніша і найбільш світлоголова частина людства нарешті здобула своє власнє довгоочікуванє і заслуженє свято. Можливо тому, що білявих дам, як вони гнівно стверджують, глумливо зневажають буквально по всьому світу, світла дата 31 травня оголошена Всесвітнім днем блондинок.

Представлено новопризначеного керівника Срібнянської РДА

Представлено новопризначеного керівника Срібнянської РДА 21:14

30 травня перший заступник голови Чернігівської обласної державної адміністрації Віталій Загайний представив активу району нового очільника Срібнянської районної державної адміністрації Олександра Коваленка.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини