Маєте сумнів щодо якості ліків — звертайтеся
Державна служба з лікарських засобів та контролю за наркотиками у Чернігівській області звертається до мешканців області із закликом не займатися самолікуванням і пам’ятати слова Парацельса: «Все є отрута і все є ліки. І тільки доза робить ліки отрутою, а отруту – ліками». Тому вживати будь-які медичні препарати варто лише після консультації з лікарем.
Існує ще й інший аспект цієї проблеми: якість ліків. Як зазначають у Держслужбі з лікарських засобів, в Україні діє мораторій на здійснення планових перевірок суб’єктів господарювання, які мають ліцензію на провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптову та роздрібну торгівлю лікарськими засобами. Тобто планові перевірки виробників лікарських засобів, аптечних складів, аптек та аптечних пунктів не проводяться. А відтак зростає вірогідність розповсюдження неякісних або фальсифікованих препаратів.
Тому фахівці служби закликають купувати ліки тільки в аптечних установах, які мають відповідні дозволи, сертифікати та ліцензії.
Якщо ж походження або якість придбаних в аптеці ліків викликають сумніви, можна звернутися зі скаргою до Державної служби з лікарських засобів та контролю за наркотиками у Чернігівській області.
Вона розташована в Чернігові, по вулиці П’ятницькій, 39, офіс 602. Електронна пошта: cn1@dls.gov.ua. Телефон: 674-450. Прийом громадян здійснюється за графіком: вівторок — з 14-00 до 17-00, четвер — з 14-00 до 17-00, п’ятниця — з 14-00 до 16-00.
Звертаючись зі скаргою, слід пам’ятати про її належне оформлення. У зверненні необхідно чітко викласти суть порушеного питання, зазначивши, які саме законні права чи інтереси порушено або якої завдано матеріальної шкоди.
Форма звернення повинна відповідати вимогам ЗУ «Про звернення громадян»: потрібно повністю вказати прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання, дату; в електронному зверненні — електронну поштову адресу, на яку заявнику буде надіслана відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку.
Також звернення має містити назву, номер та адресу аптечного закладу, найменування суб’єкта господарювання, серію та найменування лікарського засобу, назву його виробника. Обов’язково потрібно докласти чек, який підтвердить придбання лікарського засобу.
Звернення, оформлене без дотримання зазначених вимог, повертається заявнику з відповідними роз’ясненнями. Якщо ж всіх формальностей дотримано, Державна служба з лікарських засобів та контролю за наркотиками у Чернігівській області здійснить відповідну перевірку.
За інформацією Державної служби з лікарських засобів та контролю за наркотиками у Чернігівській області
Останні новини Чернігівщини
Передано 3,7 мільйони гривень. Підтримка від Чернігівської обласної прокуратури для 105 прикордонного загону імені князя Володимира Великого Державної прикордонної служби України та 107 окремої бригади Сил територіальної оборони ЗСУ 17:29
Чернігівською обласною прокуратурою за результатами досудового розслідування та в ході реалізації повноважень щодо укладення угоди про визнання винуватості з обвинуваченим, забезпечено перерахування останнім на рахунки 105 прикордонного загону імені князя Володимира Великого Державної прикордонної служби України та 107 окремої бригади Сил територіальної оборони ЗСУ в добровільному порядку «донатів» на загальну суму 3,7 млн грн.
«Карпатська зміна» триває: начальник ОВА провів один день із дітьми з Чернігівщини в кемпі на Буковині 16:38
Триває президентський проєкт «Карпатська зміна». Уже друга сотня дітей із Чернігівщини відпочиває в кемпі в Чернівецькій області.
Команда з Чернігівщини здобула «бронзу» на чемпіонаті України зі спортивного гірського туризму 16:16
У період з 03 по 07 червня 2026 року на скельному масиві поблизу села Дениші Житомирської області відбулися чемпіонат України зі спортивного туризму - гірський туризм та чемпіонат України серед юніорів, старших і молодших юнаків.
Поліція Чернігівщини викрила головну бухгалтерку лікарні, службова недбалість якої спричинила збитки на понад 340 тисяч гривень 15:44
Слідчі відділення № 1 (с-ще Козелець) Чернігівського райуправління поліції за оперативного супроводу обласного управління стратегічних розслідувань та під процесуальним керівництвом Козелецької окружної прокуратури викрили головну бухгалтерку однієї з лікарень району у службовій недбалості, що призвело до завдання збитків медичній установі на понад 340 тисяч гривень.
Для призначення житлової субсидії з початку неопалювального сезону заяву та документи необхідно подати до 1 липня 15:13
У разі подання заяви про призначення та надання субсидії протягом двох місяців з початку неопалювального (опалювального) сезону, житлова субсидія призначається з початку такого сезону, але не раніше дня виникнення права на її отримання (пункт 75 Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848).