Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 18 квітня, 23:23:46

Телефонні шахраї “нагріли” жертву на чималу суму

16.05.2012   06:03

Напередодні вихідних чернігівка перерахувала три з половиною тисячі гривень на мобільний телефон “невідомих міліціонерів”, які виявилися звичайними аферистами.

До чергової частини Чернігівської міського відділу міліції звернулася 31-річна жителька обласного центру із заявою про те, що опівночі на телефон її співмешканця подзвонив невідомий, зі слів начебто його товариш Олександр, та повідомив, що в нього проблеми – його затримала міліція і щоб “справа далі не пішла”, треба перерахувати 3400 грн. через термінал поповнення мобільних телефонів на вказаний номер.

Всі спроби з’ясувати “що” та “як” зірвалися, коли в розмову втрутився нібито працівник міліції, який коротко і жорстко поставив ультиматум – або ви перераховуєте гроші, або ми “оформляємо” вашого знайомого “по повній”.

Розбуджені серед ночі люди ще не могли раціонально мислити, до пуття проаналізувати ситуацію та тверезо визначити що діяти. Знали лише одне – товариша треба рятувати, а оскільки самі не придумали як, виконали те, що їм наказали.

Найнявши таксі, вони серед ночі знайшли термінал, і відправили в його “пащу” потрібну суму.

Трохи заспокоївшись, зробили те, що повинні були зробити з самого початку – подзвонили Олександру. Після кількох хвилин чекання у слухавці почувся заспаний голос приятеля, той сказав, що досі солодко спав у своїй квартирі, ніяких проблем з міліцією в нього немає, і ні хто його не затримував. У відчаї потерпілі зателефонували на “102” та розповіли що сталося.

P.S. Такий новий вид злочину, як “телефонне шахрайство”, розрахований на фактор несподіванки та потужний психологічний тиск на потерпілого. Шахрай телефонує зазвичай серед ночі (часто навмання) на номер мобільного телефону і починає словесну атаку: “Чи є у вас син (чоловік, друг і т.п.), якщо відповідь позитивна, то “голос” повідомляє, що він… затриманий співробітниками міліції. І чекає реакцію співрозмовника. Якщо жертва вірить, починає нервувати і вступає в діалог, розпитуючи: “Що? Де? Як?” – це все, жертва “на гачку”.

“Включаючи” майстерність красномовства, аферист “розводить” жертву на гроші – просить перерахувати певну суму на рахунок мобільного телефону (номер диктують). Потерпілий (чи потерпіла), не усвідомлюючи спросоння та на хвилі душевного хвилювання своїх дій, не розібравшись у ситуації, мерщій кидається скуповувати картки поповнення рахунків або перераховують гроші через термінали.

І лише коли гроші благополучно переказані, “включається” логічне мислення і жертва здогадуються зателефонувати рідним. Коли ж дізнаються, що з їх рідними усе гаразд, розуміють, що їх ошукали і звертаються до міліції. Такі випадки непоодинокі.

У зв’язку з чим – кілька корисних порад для громадян як не стати жертвою “телефонних шахраїв”:

– по-перше, спробуйте перевірити отриману інформацію, передзвонивши тому, хто “потребує негайної допомоги” або людям, які можуть в даний момент бути поруч і підтвердити чи спростувати її;

– по-друге, запитайте невідомого про щось особисте, наприклад, в яке місто він телефонує, чи як звати того, хто “потребує допомоги”, скільки йому років тощо. Швидше за все, аферисти працюють навмання і так швидко не зорієнтуються. Просто кладуть слухавку.

Якщо скажуть, що телефонують з міліції – передзвоніть у вказаний відділок і перевірте інформацію. Так само і з лікарнями чи іншими закладами. Це займе лічені хвилини, але збереже ваші кошти і нерви, адже переживати ви будете і до того, поки не дізнаєтесь, що з вашими родичами все гаразд і після, з’ясувавши, що це шахрайство і ви втратили “кругленьку” суму.

Як правило, такі телефонні шахраї “працюють” серед ночі, коли важко зорієнтуватися та логічно мислити, тим більше, отримавши таку негативну інформацію. Але пам’ятайте – краще порахувати до десяти, зосередитися і прийняти виважене рішення, ніж потерпіти від вдалої оборудки махінаторів.

Якщо Ви або ваші знайомі все ж потрапили в подібну ситуацію, і незнайомі люди, представляючись міліціонерами, вимагають у вас гроші за вирішення якихось питання, негайно телефонуйте в міліцію. Цим ви або убезпечите себе від шахраїв, або, в разі підтвердження інформації і “вимагач” дійсно є працівником міліції -допоможете очистити ряди правоохоронців від випадкових людей.

Телефони довіри:
УМВС України в Чернігівській області – 619-102, 619-290
Відділ внутрішньої безпеки – 613-548

Останні новини Чернігівщини

 150 мільйонів гривень держсубвенції на ремонт та будівництво укриттів у школах Чернігівщини: подати заявку можна вже сьогодні

150 мільйонів гривень держсубвенції на ремонт та будівництво укриттів у школах Чернігівщини: подати заявку можна вже сьогодні 17:03

Наш регіон – один із 8 в Україні, який, відповідно до рішення Кабінету Міністрів України, отримає кошти від держави на облаштування безпечних умов у закладах освіти.

Фестиваль Взаємності як Простір для діалогу: Унікальна платформа для взаємного інспірування

Фестиваль Взаємності як Простір для діалогу: Унікальна платформа для взаємного інспірування 16:54

Театральний „Фестиваль взаємності“ об’єднає чеських та українських митців у п’яти містах України. ǿетою фестивалю є поєднання культурних наснаг Чеської Республіки та України через мистецьке вираження та підтримку діалогу й взаєморозуміння серед митців обох країн.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04

Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій техногенного та природного характеру, а саме: 1 дорожньо-транспортна пригода та 4 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала. Внаслідок ракетного обстрілу травмовано 77 осіб, з них 4 дитини, підтверджено загибель 18 осіб.

У Чернігові завершено пошуково-рятувальну операцію на місці ворожої атаки 09:59

Станом на ранок 18 квітня відомо вже про 18 загиблих людей, постраждали 78 осіб, з них 4 дітей.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини