В онкодиспансері хірургія стає менш витратною
Як зазначив головний лікар Чернігівського обласного онкологічного диспансеру Валерій Зуб, онкологічна хірургія не стоїть на місті.

Днями було виконане оперативне втручання з видалення міоми (займала майже половину черевної порожнини) із використанням ранорозширювача.
Така новація була вперше запроваджена в оперативній практиці хірургів онкодиспансеру.
– Ця технологія візуалізації взагалі використовується в Чернігівський області вперше, – підкреслив онкогінеколог Валерій Зуб, який першим опробовував таку практику оперативного втручання.
Ранорозширювач використовується для розведення країв рани, для регульованого розведення країв рани на задану величину, візуально робить втручання більш естетичним та менш витратним – адже при використанні розширювача виключається потреба великої кількості медичних серветок та затискачів.
До того ж ранорозширювач дозволяє утримати краї рани в заданому фіксованому положенні тривалий час без залучення допомоги асистента хірурга, що дозволяє тому сконцентрувати увагу на більш функціональних моментах ведення операції.
Як підкреслює лікар, обладнання – українського виробництва, вартість однієї «рамки» коштує біля 500 грн. Зазначений ранорозширювач може використовуватися для будь-якої порожнинної операції.
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.