Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 31 березня, 05:50:00

Стартувала робота по формуванню всеукраїнського кадрового резерву

28.02.2017   08:17Агенцiя

Чернігівська обласна служба зайнятості долучилась до формування Всеукраїнського кадрового резерву.

З метою реалізації даного проекту розпочато роботу з навчальними закладами та роботодавцями області щодо створення банку резюме та відеорезюме випускників навчальних закладів. Так, днями в Чернігівському міському центрі зайнятості відбулося засідання «круглого столу» на тему «Шляхи співпраці служби зайнятості з професійно-технічними та вищими навчальними закладами».

Заступник директора Чернігівського МЦЗ Світлана Серб ознайомила присутніх з тенденціями ринку праці, потребою роботодавців регіону в кваліфікованих кадрах, послугами, що надаються центром зайнятості.

«Служба зайнятості постійно працює над вдосконаленням та якістю послуг, - сказала вона. - Нині активно використовуються такі новації, як пошук роботи та працівників за допомогою відеорезюме та відеовакансії, он-лайн співбесіда, спілкування через соціальні мережі, електронна черга реєстрації безробітних тощо».

За словами Світлани Серб, торік на обліку в Чернігівському МЦЗ перебувало 142 випускники вищих навчальних закладів та 19 – професійно-технічних. З них працевлаштовано 55 та 5 осіб відповідно. Станом на 24 лютого 2017 року на обліку перебувало 50 випускників вищих навчальних закладів та 9 – професійно-технічних.

Про реалізацію проекту щодо створення Всеукраїнського кадрового резерву служби зайнятості присутнім розповіла заступник начальника відділу організації профорієнтації та профнавчання ОЦЗ Марина Кривопала.

«Передбачається, що це буде он-лайн технологія швидкого пошуку і підбору кадрів на запити роботодавців, - зазначила вона. – Водночас ця технологія пропонуватиме он-лайн профорієнтацію та професійну діагностику, дистанційне навчання потенційних працівників потрібним навичкам (англійська мова, цифрова грамотність тощо). Отже, створення Всеукраїнського кадрового резерву сприятиме працевлаштуванню шукачів роботи саме за набутою під час навчання професією чи спеціальністю».

Першим кроком у реалізації цього проекту є створення банку відеорезюме. Марина Кривопала закликала представників навчальних закладів долучитися до цієї роботи і посприяти розповсюдженню інформації про нові можливості служби зайнятості серед своїх студентів та учнів.
«Внесення до бази відеорезюме майбутніх випускників навчальних закладів дасть змогу роботодавцям регіону ознайомитися з потенційними працівниками та в перспективі забезпечити молодь першим робочим місцем», - сказала вона.

До речі, наразі записано близько 170 відеорезюме безробітних, з них понад сто розміщено в інтернет-ресурсах обласної служби зайнятості.

Від начальника відділу активної підтримки безробітних Чернігівського МЦЗ Людмили Сидоренко присутні дізналися як записується відеорезюме безробітних.

«Це чудовий спосіб показати себе роботодавцю і глибше розкрити свої навички, інтереси та вміння. Відеорезюме дозволяє доповнити звичайне резюме емоціями, характером та показати самого претендента, а не тільки його освіту та досвід, - сказала Людмила Сидоренко. - Завдяки відеорезюме роботодавець може визначитися з вибором працівника ще на етапі перегляду відео, а випускник - підвищити свої шанси на ринку праці».

Начальник відділу активної підтримки безробітних Чернігівського МЦЗ продемонструвала ролики із прикладами відеорезюме, які викликали зацікавлення у присутніх. Представники навчальних закладів запропонували свою допомогу в створенні відеорезюме. Йшлося, зокрема, про те, що записувати їх можна на базі навчальних закладів, що дасть змогу молоді не тільки словами розповісти про знання та навички, а й наочно продемонструвати свої вміння та власні роботи.

Під час заходу начальник відділу взаємодії з роботодавцями Чернігівського МЦЗ Людмила Нікольська ознайомила присутніх з послугами служби зайнятості роботодавцям, акцентувавши увагу на тих, які сприяють працевлаштуванню випускників.

Жваву дискусію присутніх викликали нагальні проблеми щодо збалансування попиту і пропозиції робочої сили, реформування профтехосвіти, профорієнтації молоді. Наприкінці засідання представники навчальних закладів заявили про готовність долучитися до роботи по формування Всеукраїнського кадрового резерву служби зайнятості.


Валентина Федусь

Останні новини Чернігівщини

Упродовж минулого тижня надзвичайники врятували 3 особи та 299 разів залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій

Упродовж минулого тижня надзвичайники врятували 3 особи та 299 разів залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій 15:40

Упродовж минулого тижня з 23 по 30 березня щоденно в підрозділах Управління ДСНС України у Чернігівській області перебувало на цілодобовому чергуванні 192 чоловіки особового складу та 59 одиниць спеціальної техніки.

ДБР повідомило про підозру у службовій недбалості командиру взводу поліції і його екс-підлеглому

ДБР повідомило про підозру у службовій недбалості командиру взводу поліції і його екс-підлеглому 14:46

Слідчі територіального управління Державного бюро розслідувань повідомили про підозру командиру взводу роти патрульної служби поліції особливого призначення "Чернігів" і екс-поліцейському цього взводу, яких підозрюють у службовій недбалості, в результаті якої постраждали 8 правоохоронців, повідомили в прес-службі ДБР.

Задоволено два позови про виплату державної допомоги дітям-сиротам із числа випускників

Задоволено два позови про виплату державної допомоги дітям-сиротам із числа випускників 14:01

Відтак, двоє випускників отримають відповідні виплати.

Поліція разом з військовою службою правопорядку патрулюють вулиці

Поліція разом з військовою службою правопорядку патрулюють вулиці 13:57

Спільні наряди несуть службу не тільки в Чернігові, а й у місцях дислокації військових гарнізонів на території області.

Владислав Атрошенко придбав апарат ШВЛ для міської лікарні, яка прийматиме хворих з коронавірусом

Владислав Атрошенко придбав апарат ШВЛ для міської лікарні, яка прийматиме хворих з коронавірусом 12:11

Протягом останніх днів для міської лікарні № 2, яка першою прийматиме можливих хворих на коронавірус, закупили п’ять нових апаратів штучної вентиляції легень.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини