Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 13 квітня, 22:10:52

Інформація щодо стану річки Остер

23.02.2017   10:16

21.02.2017 державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища Чернігівської області спільно з представниками Козелецької селищної ради Чернігівської області (заступник голови Козелецької селищної ради Чміль М.П. та в.о. начальника КП «Козелецьводоканал» Сочивець Р.О.) проведено обстеження водоохоронної зони та прибережної захисної смуги р. Остер на території Козелецької селищної ради.

При візуальному обстеженні русла річки джерел несанкціонованих скидів забруднюючих речовин до водного об’єкту не встановлено. Річкова вода має природний прозорий колір без сторонніх домішок та запаху.

В ході обстеження відділом інструментально-лабораторного контролю Державної екологічної інспекції у Чернігівській області проведено відбір проб води  річки Остер на території Козелецької селищної ради, с. Кошани та м. Остер Козелецького району.

За результатами гідрохімічних аналізів річкової води практично в усіх пробах зафіксовано збільшення вмісту азоту амонійного (при нормі 1,0 мг/дм3 до 1,48 мг/дм3), нітритів (при нормі 0,08 мг/дм3 до 0,14 мг/дм3) та заліза загального (при нормі 0,1 мг/дм3 до 0,5 мг/дм3).  Концентрації інших гідрохімічних показників знаходились в межах встановлених норм.

Підвищена концентрація заліза загального є природним показником характерним для річок Поліської зони. Збільшення концентрації азоту амонійного та нітритів зафіксовано на території смт. Козелець та нижче за течією. Перед смт. Козелець на автомобільному мосту біля с. Данівка вміст азоту амонійного становив 0,97 мг/дм3, нітритів 0,13 мг/дм3 в центрі селища 1,22 мг/дм3 і 0,14 мг/дм3 та нижче за течією до 1,48 мг/дм3 і 0,09 мг/дм3 відповідно.

Підвищення вмісту  азоту амонійного та нітритів пов’язано з процесом танення снігу та надходженням талих вод з території населено пункту. Фактів значного підвищення концентрації забруднюючих речовин в річковій воді, що може свідчити про значне забруднення водного об’єкту не зафіксовано.

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 89 нових випадків COVID-19

Виявлено 89 нових випадків COVID-19 21:34

За даними Управління охорони здоров'я Чернігівської ОДА станом на 13 квітня в області зафіксовано 89 нових випадків COVID-19.

У Чернігові почали вакцинацію китайською вакциною

У Чернігові почали вакцинацію китайською вакциною 16:58

13 квітня у Чернігові почали робити щеплення вакциною китайського виробництва CoronaVac. Як відомо, до міста привезли 3400 доз цього препарату для ефективної боротьби із коронавірусною інфекцією.

Конкурси на посади державної служби відновлено

Конкурси на посади державної служби відновлено 16:50

Ці та інші питання державної служби розглядалися 13 квітня 2021 року під час навчання за короткостроковою програмою підвищення кваліфікації «Законодавство у сфері державної служби: існуючі процедури та новели» в Чернігівському регіональному центрі підвищення кваліфікації кадрів.

Депутатський контроль за діяльністю влади - дієва демократична норма

Депутатський контроль за діяльністю влади - дієва демократична норма 16:16

Фракція «Наш край» у Чернігівській обласній раді направила звернення до голови обласної ради з пропозицією зміцнення контрольних функцій в облраді через посилення діяльності депутатських фракцій, що не брали участь у формуванні керівного складу облради, в сферах свободи слова, протидії корупції і бюджетної політики.

В області триває комплекс весняно-польових робіт

В області триває комплекс весняно-польових робіт 12:10

Цьогорічний посів ярих сільськогосподарських культур (прогноз майже 1 млн 33 тис. га) розпочато на три тижні пізніше 2020 року.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини