За результатами перевірки Менської виправної колонії: грубе порушення законодавства про працю
Керівництвом прокуратури області та Менської місцевої прокуратури, використовуючи наглядові повноваження та задля безумовного дотримання прав людини в місцях несвободи, повторно в порядку контролю перевірено діяльність Менської виправній колонії № 91 управління Державної пенітенціарної служби України у області й проведено особистий прийом засуджених.

Під час особистого прийому питання із якими зверталися засуджені переважно належали до сфери застосування заохочувальних норм закону, забезпечення права на належне медичне обслуговування та лікування, оновленого порядку праці та її оплати тощо.
На звернення надано вичерпні відповіді з роз’ясненням законодавства, деякі – прийнято до розгляду.
Особистому прийому передувало здійснення обходу приміщень, де тримаються засуджені, з метою ознайомлення зі станом дотримання їх конституційних прав під час відбування покарання.
Значну увагу приділено матеріально-побутовому та медико-санітарному забезпеченню осіб, які перебувають в установі.
Ретельно опрацьовано питання, пов’язане з працевлаштуванням засуджених на виробництві, у майстерні та використання їх праці з господарського обслуговування виправної колонії.
За результатами перевірки дотримання прав засуджених на оплату праці та з огляду на відсутність практики укладення строкових трудових договорів із особами, які залучаються до робіт, розпочато кримінальне провадження за ч. 1 ст. 172 КК України (грубе порушення законодавства про працю).
Наразі слідство триває.
Довідково: У Менській виправній колонії № 91 (смт Макошине Менський район) відбувають покарання у виді позбавлення волі колишні правоохоронці. На даний час в установі виконання покарань перебуває 279 засуджених.
Прес-служба прокуратури Чернігівської області
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).