Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 3 жовтня, 16:40:05

За 2016 рік працюючим чернігівцям оплачено 42 тисячі лікарняних

08.02.2017   15:54Агенцiя

Основна мета діяльності Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності полягає в своєчасному та повному наданні матеріального забезпечення та соціальних послуг працюючим.

А це – виплата допомог по тимчасовій втраті працездатності, по догляду за хворими, по вагітності та пологах, на поховання, а також зміцнення здоров’я працюючих шляхом отримання відновлювального лікування.

На отримання виплат з Фонду має право кожна працююча особа, в тому числі і фізична особа-підприємець, яка сплачує єдиний соціальний внесок.

Як і в попередні роки, витратну частину бюджету, а це – 58 млн. гривень, або 90% планових асигнувань, спрямовано на соціальний захист людей праці та членів їх родин.

Зокрема, на виплату допомоги по тимчасовій непрацездатності витрачено більше 34 млн. гривень, по догляду за хворою дитиною – 5 млн. гривень.

В цілому, за кошти Фонду в 2016 році працюючим міста Чернігова через хворобу оплачено 40 тисяч лікарняних.

Особливе значення приділяється виплаті матеріального забезпечення, що компенсує втрачений заробіток майбутнім мамам за період відпустки по вагітності та пологах, тривалість якої становить 70 календарних днів до пологів і 56 після пологів. Вказана допомога надається жінці на підставі лікарняного, виданого жіночою консультацією за місцем перебування на обліку вагітної.

Слід зауважити, що порівняно з 2015 роком, загальна сума наданого фінансування вагітним збільшилась на 2 млн. гривень та склала понад 17 млн. гривень за рахунок збільшення її середньоденного розміру до 95,04 грн., проти 81,13 грн. у аналогічному періоді 2015 року.
Для допомог громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи використано 162 тис. гривень; на поховання застрахованих осіб та членів їх сімей, які перебували на їх утриманні, – 196 тис. гривень.

З метою недопущення втрат робочого часу внаслідок тимчасової непрацездатності міською дирекцією щокварталу аналізується захворюваність працюючих та результати доводяться до страхувальників, у яких спостерігається її зростання. Тому, однією із задач дирекції є посилення роботи з комісіями із соціального страхування та  уповноваженими підприємств, установ та організацій.

Ми намагаємось донести до страхувальника, що не тільки Фонд повинен бути зацікавлений у зменшенні захворюваності, але і роботодавці. Для цього регулярно проводяться робочі зустрічі із головами комісій.

Також, протягом минулого року відбулося 20 семінарів-навчань з роботодавцями, що охоплюють працюючих в загальній кількості68 тисяч осіб, на яких серед інших питань обговорювалися нагальні проблеми взаємодії з приводу стану захворюваності, розглядалася робота щодо наданих їм повноважень, перш за все, з ведення обліку працюючих та їх дітей, які часто і довго хворіють та потребують лікування в умовах санаторно-курортних закладів.

У 2016 році завдяки коштам Фонду зміцнили своє здоров’я понад 100 працюючих, отримавши послуги з відновлювального лікування в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів України. На це використано більше 1 млн. грн.

На лікування після інсульту, інфаркту, операцій на серці, на органах травлення та ортопедичних операцій, а також з цукровим діабетом працівників приймають провідні курорти України. Серед них – Трускавець, Моршин, Миргород, Хмільник, санаторії Одеської та Закарпатської областей.

Особливістю лікування в реабілітаційних відділеннях є той факт, що путівки до них придбаває Фонд, а безкоштовно видають лікувально-профілактичні заклади за рішенням відбіркової комісії та  наявності медичних показань. Причому, на весь термін перебування в оздоровниці видається листок непрацездатності.

Варто наголосити, що нинішнього року кількість путівок замовлених лікувально-профілактичними закладами міста Чернігова збільшено майже вдвічі.

Підсумовуючи результати роботи, можна зазначити, що діяльність Чернігівської міської виконавчої дирекції впродовж 2016 року мала чітко виражене соціальне спрямування. Ми працюємо стабільно й ефективно на благо людей, які потребують нашої допомоги.


Директор Чернігівської міської виконавчої дирекції обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати  працездатності Бахмацька В.І.

Останні новини Чернігівщини

Готовність «Облтеплокомуненерго» та ТЕЦ до старту опалювального сезону

Готовність «Облтеплокомуненерго» та ТЕЦ до старту опалювального сезону 14:58

У Чернігові триває підготовка до осінньо-зимового періоду. Про це йшла мова під час загальноміської щотижневої наради в муніципалітеті третього жовтня. Як повідомив голова правління АТ «Облтеплокомуненерго» Олексій Щербина, його підприємство повністю готове до початку опалювального сезону і розпочне його як тільки протягом трьох днів середньодобова температура буде нижча за +8°C.

Послуги служби зайнятості учасникам бойових дій

Послуги служби зайнятості учасникам бойових дій 14:56

Державна служба зайнятості має в арсеналі широкий спектр послуг, у тому числі для воїнів, які повернулися з фронту.Про це наша розмова з заступником директора Чернігівського обласного центру зайнятості Сергієм Роговцем.

Хор Бортнянського — до Дня музики та Дня захисників і захисниць України 14:08

Міжнародний день музики у світі відзначається 1 жовтня. Крім ідеї пропагування музичного мистецтва, це свято покликане сприяти реалізації розвитку культур, а також шанобливого ставлення до естетичних цінностей різних народів.

Навчальні заклади Чернігівщини отримали генератори від шведських благодійників 13:46

У межах спільного проєкту благодійної організації «Шведський центр допомоги», шведського фонду «Ukrainahjälpen Filippus», Sweden Help East, Power Up Ukraine 18 генераторів потужністю 12 кВт передані навчальним закладам області.

 «Укрнафта» починає буріння бічного стовбуру свердловини на Чернігівщині

«Укрнафта» починає буріння бічного стовбуру свердловини на Чернігівщині 12:15

Фахівці компанії розпочинають підготовку до буріння на глибині 1450 метрів бічного стовбура на Гнідинцівському родовищі. Це дозволить дати свердловині друге життя та дістатися до нових запасів в зоні, де ще не проходив видобуток. Про це повідомив директор ПАТ «Укрнафта» Сергій Корецький на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини