Як повернути посмішку учасникам АТО
Центр психолого-соціальної допомоги «Ресурс» займається проблемами реабілітації комбатантів, переселенців та їх родин з 2015 року.

Під час чергового брифінгу в облдержадміністрації керівник Центру Світлана Ющенко презентувала реабілітаційний проект «Точка опори – 2». Вона, зокрема, наголосила на його актуальності та необхідності, про що свідчать і результати реалізації попереднього проекту.
— Попит на послуги «Ресурсу» постійно зростає. Щодня до нас звертаються 6 – 7 осіб. Реалізуючи перший проект «Точка опори», ми вивчали ситуацію в області, побувавши у багатьох районах, надавали психологічну допомогу людям, які зазнали посттравматичного стресового розладу, — розповіла Світлана Ющенко. За час діяльності Центру його послугами скористалися понад півтори тисячі осіб.
Психологи і тренери Центру працюють на волонтерських засадах, у вільний від основної роботи час. А проблема, над якою вони працюють, потребує активності постійної. Тож волонтери звертаються до міської та обласної влади з проханням підтримати діяльність Центру, щоб кілька фахівців працювали там на постійній основі. Та поки це звернення розглядається, волонтери не припиняють своєї діяльності.
Як розповіла керівник проекту «Точка опори – 2» Ірина Лісовецька, він триватиме з першого лютого до 31 липня поточного року. Його мета — сприяння реабілітації комбатантів, переселенців і членів їх родин до мирного життя та їх інтеграція у життя громади Чернігівщини.
Програмою проекту передбачаються групові та індивідуальні тренінги та консультації, організація груп підтримки для родин учасників АТО, заходи фізичної реабілітації, відвідування створеного у Центрі музею воїнів АТО «Незламні». Потрапити до «Ресурсу» можна, попередньо записавшись за телефоном у Чернігові (0462) 64-34-66 або (093) 034-08-17.
Одним з ініціаторів та організаторів музею став учасник бойових дій на Донбасі Вадим Пішур. Показово, що він — нині тренер проекту, як і ще кілька учасників АТО, колись прийшов до Центру за допомогою, адже, повернувшись з війни, практично перестав спати й посміхатися, відчував депресію. Після реабілітації в «Ресурсі» Вадим не лише сам повернувся до активного суспільного життя, а й допомагає зробити це своїм побратимам.
— Нічого страшного в тому, щоб звернутися за підтримкою до психологів немає. Адже таким чином ви допоможете не лише собі, а й своїм близьким, які переживають за вас, і знову повноцінно відчуватимете життя і посміхатиметесь, — вважає учасник АТО.
Тож усіх, хто потребує такої реабілітації, чекають у Центрі психолого-соціальної допомоги «Ресурс» за новою адресою: місто Чернігів, вулиця Толстого, 25. Музей «Незламні» розташований там же.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини

Готовність «Облтеплокомуненерго» та ТЕЦ до старту опалювального сезону 14:58
У Чернігові триває підготовка до осінньо-зимового періоду. Про це йшла мова під час загальноміської щотижневої наради в муніципалітеті третього жовтня. Як повідомив голова правління АТ «Облтеплокомуненерго» Олексій Щербина, його підприємство повністю готове до початку опалювального сезону і розпочне його як тільки протягом трьох днів середньодобова температура буде нижча за +8°C.

Послуги служби зайнятості учасникам бойових дій 14:56
Державна служба зайнятості має в арсеналі широкий спектр послуг, у тому числі для воїнів, які повернулися з фронту.Про це наша розмова з заступником директора Чернігівського обласного центру зайнятості Сергієм Роговцем.
Хор Бортнянського — до Дня музики та Дня захисників і захисниць України 14:08
Міжнародний день музики у світі відзначається 1 жовтня. Крім ідеї пропагування музичного мистецтва, це свято покликане сприяти реалізації розвитку культур, а також шанобливого ставлення до естетичних цінностей різних народів.
Навчальні заклади Чернігівщини отримали генератори від шведських благодійників 13:46
У межах спільного проєкту благодійної організації «Шведський центр допомоги», шведського фонду «Ukrainahjälpen Filippus», Sweden Help East, Power Up Ukraine 18 генераторів потужністю 12 кВт передані навчальним закладам області.

«Укрнафта» починає буріння бічного стовбуру свердловини на Чернігівщині 12:15
Фахівці компанії розпочинають підготовку до буріння на глибині 1450 метрів бічного стовбура на Гнідинцівському родовищі. Це дозволить дати свердловині друге життя та дістатися до нових запасів в зоні, де ще не проходив видобуток. Про це повідомив директор ПАТ «Укрнафта» Сергій Корецький на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook.