Як повернути посмішку учасникам АТО
Центр психолого-соціальної допомоги «Ресурс» займається проблемами реабілітації комбатантів, переселенців та їх родин з 2015 року.

Під час чергового брифінгу в облдержадміністрації керівник Центру Світлана Ющенко презентувала реабілітаційний проект «Точка опори – 2». Вона, зокрема, наголосила на його актуальності та необхідності, про що свідчать і результати реалізації попереднього проекту.
— Попит на послуги «Ресурсу» постійно зростає. Щодня до нас звертаються 6 – 7 осіб. Реалізуючи перший проект «Точка опори», ми вивчали ситуацію в області, побувавши у багатьох районах, надавали психологічну допомогу людям, які зазнали посттравматичного стресового розладу, — розповіла Світлана Ющенко. За час діяльності Центру його послугами скористалися понад півтори тисячі осіб.
Психологи і тренери Центру працюють на волонтерських засадах, у вільний від основної роботи час. А проблема, над якою вони працюють, потребує активності постійної. Тож волонтери звертаються до міської та обласної влади з проханням підтримати діяльність Центру, щоб кілька фахівців працювали там на постійній основі. Та поки це звернення розглядається, волонтери не припиняють своєї діяльності.
Як розповіла керівник проекту «Точка опори – 2» Ірина Лісовецька, він триватиме з першого лютого до 31 липня поточного року. Його мета — сприяння реабілітації комбатантів, переселенців і членів їх родин до мирного життя та їх інтеграція у життя громади Чернігівщини.
Програмою проекту передбачаються групові та індивідуальні тренінги та консультації, організація груп підтримки для родин учасників АТО, заходи фізичної реабілітації, відвідування створеного у Центрі музею воїнів АТО «Незламні». Потрапити до «Ресурсу» можна, попередньо записавшись за телефоном у Чернігові (0462) 64-34-66 або (093) 034-08-17.
Одним з ініціаторів та організаторів музею став учасник бойових дій на Донбасі Вадим Пішур. Показово, що він — нині тренер проекту, як і ще кілька учасників АТО, колись прийшов до Центру за допомогою, адже, повернувшись з війни, практично перестав спати й посміхатися, відчував депресію. Після реабілітації в «Ресурсі» Вадим не лише сам повернувся до активного суспільного життя, а й допомагає зробити це своїм побратимам.
— Нічого страшного в тому, щоб звернутися за підтримкою до психологів немає. Адже таким чином ви допоможете не лише собі, а й своїм близьким, які переживають за вас, і знову повноцінно відчуватимете життя і посміхатиметесь, — вважає учасник АТО.
Тож усіх, хто потребує такої реабілітації, чекають у Центрі психолого-соціальної допомоги «Ресурс» за новою адресою: місто Чернігів, вулиця Толстого, 25. Музей «Незламні» розташований там же.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.