Спеціальна робоча група прогнозуватиме попит на ринку праці області
Роботодавці Чернігівщини гостро потребують кваліфікованих робітничих кадрів, яких вкрай бракує на ринку праці, їм не потрібні випускники професійно-технічних навчальних закладів з низькими розрядами та вишів з «модними» дипломами.

Як адаптувати обсяги та якість підготовки кваліфікованих кадрів до потреб роботодавців та підвищити ефективність профорієнтаційної роботи з молоддю та безробітними громадянами – вивчатиме тимчасова робоча група з організації прогнозування попиту на ринку праці та удосконалення напрямів профорієнтаційної роботи в області.
16 січня в облдержадміністрації під головуванням заступника голови – керівника апарату ОДА Наталії Романової відбулося її перше засідання. Участь у заході взяв заступник директора ОЦЗ Максим Торжевський.
Серед учасників також - представники Департаментів облдержадміністрації, профспілок, організацій роботодавців та науковці. Захід був присвячений обговоренню організаційних питань діяльності робочої групи, визначенню функцій її членів та затвердженню порядку прогнозування попиту на ринку праці, проект якого запропонований обласним центром зайнятості.
Про необхідність прогнозування ринку праці задля подолання дисбалансу між попитом і пропозицією робочої сили говорили у своїх виступах Наталія Романова та Максим Торжевський. Сучасні абітурієнти при виборі професії майже не замислюються про майбутнє працевлаштування та орієнтуються на застарілі поняття про престижність професій. Це забезпечує стабільні обсяги підготовки менеджерів, банкірів, юристів та економістів, попит на яких останні 10 років постійно зменшується, а кількість таких спеціалістів серед безробітних збільшується.
Потреба у робочій силі зареєстрованого ринку праці свідчить про дефіцит представників робітничих професій.
Серед 27 тисяч вакансій, які подані роботодавцями до центрів зайнятості області у 2016 році, 57% робочих місць пропонуються для кваліфікованих «працівників з інструментом». Ще 16% - для робітників, які не потребують спеціальної підготовки. І тільки чверть - для службовців з вищою освітою. Така пропорція попиту на ринку праці області майже не змінюється з початку поточного десятиріччя.
За останній рік до центрів зайнятості області звернулось близько 500 випускників вищих та 100 випускників професійно-технічних навчальних закладів, які офіційно не працювали після їх закінчення. Чимало молодих людей, котрі отримали професію або спеціальність в області, виїхали до Києва або за кордон. Водночас роботодавці Чернігівщини вже давно відчувають гостру потребу в молодих кадрах. Це свідчить про системні вади профорієнтаційної роботи та недостатню взаємодію навчальних закладів та роботодавців.
Тому за час діяльності робочої групи планується вивчити перспективи економічного розвитку Чернігівщини та аграрного сектору, зокрема прогнозні показники виробництва продукції (надання послуг) та створення нових робочих місць, обсяги підготовки навчальними закладами області кваліфікованих фахівців і робітничих кадрів у розрізі професій, а також провести опитування роботодавців щодо потреби в кадрах. З урахуванням отриманої інформації та власних даних обласний центр зайнятості зробить аналіз прогнозних показників попиту на ринку праці.
Під час засідання члени робочої групи обговорили та затвердили проект Порядку організації прогнозування попиту на ринку праці та визначення шляхів удосконалення профорієнтаційної роботи, підготовлений обласним центром зайнятості, та домовилися доопрацювати його з внесенням до 30 січня конкретних пропозицій.
Валентина Федусь, відділ організаційно-інформаційної роботи та архівної справи ОЦЗ
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.