Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 9 лютого, 11:10:15

Майже 82% населення хворіло впродовж року і зверталося за медичною допомогою

09.05.2012   07:33

За даними вибіркового обстеження умов життя домогосподарств, кожні три з восьми осіб області оцінюють стан свого здоров’я як добрий, 43% – як задовільний та 19,3% опитаних респондентів вважають його поганим.

Сільське населення оцінює стан свого здоров’я значно краще, ніж міське. Імовірно, це пов’язано зі значно меншим негативним впливом несприятливих екологічних, техногенних факторів та психоемоційних перенавантажень, притаманних способу життя мешканців сучасних міст.

У нашій області майже 82% населення повідомило, що хворіло впродовж року і зверталося за медичною допомогою. Більшість хворих зверталися за допомогою в поліклініку (89,5%), 9,9% – до стоматолога в державній медичній установі, 9,7% – до сімейного лікаря в поліклініці, 2,4% – скористалися швидкою медичною допомогою, 1% – зверталися до приватного стоматолога. До народного цілителя, знахаря, екстрасенса звернулися 1,5% хворих.

Традиційно останньою причиною звертання до лікаря була хвороба або проблема зі здоров’ям (63%), майже у 2 рази менше – проходження профілактичного огляду, 1,2% опитаних зверталися з приводу травм та нещасних випадків, 0,2% – з метою поновлення рецептів. Звернення з адміністративних причин (отримання листа-довідки, сертифікату тощо) становили 2,2%.

Із числа жителів області, які повідомили, що мають хронічні захворювання, 39,4% страждали внаслідок гіпертонії, 29,1% – через серцеві захворювання, майже кожна п’ята особа хворіла на артроз та артрит (у т.ч. ревматоїдний), кожна восьма – хронічний бронхіт, емфізему легенів, кожна тринадцята особа мала виразку шлунку, кожна вісімнадцята – мігрень або частий головний біль тощо.

Останні новини Чернігівщини

Козелецькі поліцейські оперативно затримали грабіжника

Козелецькі поліцейські оперативно затримали грабіжника 10:51

Поліцейські відділення № 1 (селище Козелець) Чернігівського райуправління поліції «за гарячим слідом» встановили 35-річного чоловіка, причетного до пограбування 73-річної пенсіонерки в селищі Козелець Чернігівського району. За фактом грабежу поліція розслідує кримінальне провадження.

“Bissquit” — триб’ют  “Snarky Puppy” у “Jazz-Кулісі”

“Bissquit” — триб’ют “Snarky Puppy” у “Jazz-Кулісі” 10:50

7 лютого 2026 року глядачі та музиканти джаз-бенду “BissQuit” знову об’єдналися у творчому просторі “Jazz-Куліси”: у залі Чернігівського обласного філармонійного центру вперше у новому році відбувся концерт в рамках проєкту, і присвячений він був творчості видатного американського джаз-ф’южн-бенду “Snarky Puppy”.

Надзвичайні події в області за останню добу 10:46

Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій, а саме 5 пожеж. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 2 особи постраждали.

9 лютого: цей день в Україні і світі

9 лютого: цей день в Україні і світі 08:44

День 1447 Російська агресія - Day 1447 Russian aggression

СБУ повідомила про заочну підозру жителю Чернігівщини, який воює на боці рф

СБУ повідомила про заочну підозру жителю Чернігівщини, який воює на боці рф 14:21

Служба безпеки зібрала доказову базу на ще одного зрадника, який добровільно перейшов на бік ворога та воює проти Сил оборони.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини