Вимушені переселенці та мешканці Чернігівської області можуть отримати грантову підтримку на розвиток власного бізнесу
Міжнародна організація з міграції (МОМ) за фінансової підтримки Уряду Об’єднаного Королівства Великої Британії та Північної Ірландії, що діє через Міністерство з міжнародного розвитку (DFID), розпочинає проект підтримки самозайнятості внутрішньо переміщених осіб та місцевих громад в Україні.

руки
Партнером проекту в Чернігівській області є громадська організація «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини».
До участі в проекті запрошуються:
Внутрішньо переміщені особи (ВПО) з Донецької, Луганської областей та Криму віком 18 - 60 (жінки та чоловіки), які проживають (перебувають) на території Чернігівської області.
Місцеві мешканці Чернігівської області віком 18 - 60 (жінки та чоловіки). Особлива увага приділятиметься ветеранам АТО, які повернулися із пораненнями, які унеможливлюють їх повторну мобілізацію, а також особам з особливими потребами, представникам ромської комуни, безробітним членам місцевих громад.
ЕТАП І. У рамках проекту заплановано дводенний тренінг із самозайнятості (м.Чернігів, січень 2017 року):
План тренінгу:
• Аналіз ринку, основи маркетингу, започаткування підприємництва, ресурси, мотивація, ідеї.
• Юридичні аспекти приватного підприємництва.
• Планування фінансів.
• Як підготувати бізнес план.
• Основи бух.обліку та податкової звітності.
Вимоги до учасника: вже розпочав свій проект або хоче стартувати власний бізнес
Формується 2 групи, з 25 – 30 учасників кожна група (з них 65% – ВПО, 35% – місцеві мешканці).
Організатори забезпечують харчування, роздаткові матеріали відібраним учасникам тренінгу, проживання та компенсацію проїзду (громадський транспорт) учасникам з районів Чернігівської області.
ЕТАП ІІ. Приватні консультації
Для кожного учасника проекту буде надано експерта для допомоги у формуванні бізнес-плану.
ЕТАП ІІІ. Захист бізнес-планів
Коротка презентація бізнес-плану перед комісією МОМ, в результаті якої буде прийняте рішення про виділення гранту.
ЕТАП ІV. Надання грантів
Для 60% учасників проекту кожної з груп буде виділено гранти для закупівлі обладнання.
Розмір гранту: до 625 фунтів стерлінгів (приблизно до 20 000 грн) на кожний грант.
Призначення: обладнання, інструменти, професійна техніка, меблі тощо.
ЯК ДОЛУЧИТИСЬ ДО ПРОЕКТУ
1. Зателефонувати програмному координатору Чернігівського громадського комітету захисту прав людини (Катерина Данькова, 063-158-32-46).
2. Подати коротку заявку на співбесіду програмному координатору*.
3. Надати копії:
• довідки ВПО (лише для переселенців);
• усіх сторінок паспорту та ідентифікаційного коду;
• свідоцтва про реєстрацію ФОП (необов’язково, але буде вважатися як перевага).
ТЕРМІН ПОДАЧІ ЗАЯВОК - ДО 30 ГРУДНЯ 2016!
*Передбачається конкурсний відбір кандидатів на участь у програмі.
Катерина Данькова
Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Тел.: 063-158-32-46
E-mail: protection.ua@gmail.com; Web-site: www.protection.org.ua
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).