Чернігів за 39 мільйонів купив тролейбуси з відеонаглядом і Wi-Fi дешевше від "порошенківських"
КП «Чернігівське тролейбусне управління» 22 листопада за результатами тендеру замовило ПрАТ «Чернігівський автозавод» нових тролейбусів на 38,94 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».
До кінця року поставлять 10 низькопідлогових тролейбусів Еталон Т12110 місткістю 100 осіб по 3,89 млн грн.
Вони будуть пристосовані для пасажирів з обмеженими можливостями, оснащені кондиціонером у кабіні водія, камерою відеонагляду в салоні, Wi-Fi-роутером і відеорегістратором.
Нещодавно КП «Одесміськелектротранс» купило у ДочП «Автоскладальний завод № 1» АТ «АК «Богдан Моторс» тролейбуси Богдан Т70117 на 105 осіб із кондиціонером, Wi-Fi та відеонаглядом за всіма посадковими майданчиками і зоною позаду по 5,35 млн грн. Це на чверть дорожче за тендерну ціну чернігівської моделі. Обидва тролейбуси мають асинхронні двигуни з транзисторно-імпульсною системою управління.
Нині єдиним конкурентом було ТОВ «СП «Янікс» із білоруськими тролейбусами АКСМ-321, дорожчими на 0,03%.
Ця фірма скаржилася в АМКУ, що переможець надав прострочений сертифікат УкрСЕПРО, який до того ж був виданий іншому підприємству – ПАТ «Бориспільський автозавод». За протоколом тендерного комітету, новий сертифікат знаходився на стадії підготовки, що замовник не вважає підставою для відхилення. Адмінколегія не розглянула скаргу через запізнення.
«Чернігівський автозавод» разом із «Бориспільським автозаводом» входить у корпорацію «Еталон».
Власниками «ЧАЗу» є ТОВ «Логістичний центр «Еталон», ТОВ «Бодмін-Україна» і АТ «Bodmin AG» (Швейцарія).
Засновниками «ЛЦ «Еталон» є Володимир Бутко і «Бодмін-Україна», кінцевими власниками котрого є сам Бутко і «Bodmin AG». Кінцевим бенефіціаром останньої значиться швейцарець Петер Швотцер.
Нагадаємо, поліція підозрює службовців Центру матеріально-технічного та інформаційного забезпечення освітніх закладів Чернігівської облради у зловживанні службовим становищем під час проведення конкурсних торгів щодо закупівлі шкільних автобусів. Слідство вважає, що узгоджені дії посадовців Центру і «ЧАЗу» на торгах призвели до закупівлі за бюджетні кошти технічно несправних автобусів.
Торік «ЧАЗ» підозрювали в ухиленні від сплати податків на майже 4 млн грн. шляхом фіктивних закупівель у низки фірм, у тому числі «Бориспільського автозаводу».
Луцьке «СП «Янікс» належить Сергію Горлачу. Директором є Ольга Бобох, а представником – Іван Грицанчук.
Горлач відомий як голова наглядової ради ТОВ «Агропромислова група «Пан Курчак», кінцевим бенефіціаром якого є нардеп із групи «Воля народу» Сергій Мартиняк. Останній разом із Горлачем є співзасновниками однієї з фірм групи – ТОВ «Агротехніка».
Крім того, Горлач у 2011 році входив до ради вітчизняних та іноземних інвесторів при Волинській ОДА. Мартиняк тоді був депутатом Волинської облради.
http://cn.strichka.com/item/55976465
Останні новини Чернігівщини
Поліція документує наслідки атак росіян на Чернігівщині 11:34
Вчора та сьогодні ворог вкотре атакував Чернігівську область безпілотниками. Інформація про постраждалих не надходила.
У Чернігові діти навчалися мінної безпеки через інтерактивну гру разом із Псом Патроном 11:27
У Чернігові 4 квітня 2026 року за підтримки ЮНІСЕФ відбувся інтерактивний захід для дітей та їхніх батьків «Патруль пригод». Подію приурочили до Міжнародного дня просвіти з питань мінної безпеки.
Тил, що пахне паскою: 350 пасок для захисників від родинної пекарні «Паляниця» на Чернігівщині 11:05
Поки він боронить Україну на передовій, вона щодня тримає свій маленький, але важливий фронт у рідному селі. Ця історія про родину Могильних, які започаткували власну справу після деокупації рідного села і продовжують її розвивати попри війну.
Надзвичайні події в області за останню добу 10:24
Протягом минулої доби зареєстровано 2 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 1 пожежу. Внаслідок цих подій 2 особи постраждали.
Чернігівщина у трійці лідерів цифрової трансформації серед прифронтових областей: підбито підсумки Індексу за 2025 рік 10:23
Державні послуги мають працювати непомітно, а інтернет — бути в кожному селі. Міністерство цифрової трансформації оприлюднило результати вимірювання рівня цифровізації регіонів за 2025 рік.