Чернігів – другий серед найдемократичніших міст України
Проект USAID Україна "Громадяни в дії" презентував результати дослідження "Індекс демократичності міст".

За результатами цього дослідження Чернігів посів друге місце у рейтингу найдемократичніших міст України. Загалом Індекс охопив 48 найбільших українських міст.
Місця у рейтингу визначалися експертами Українського незалежного центру політичних досліджень. Це дослідження дало можливість зрозуміти, які міста найбільше відповідають європейським стандартам відкритості, прозорості та підзвітності органів місцевого самоврядування.
Перша п'ятірка найдемократичніших українських міст виглядає так: Чернівці, Чернігів, Івано-Франківськ, Суми, Краматорськ.
Високу оцінку нашого міста в цьому рейтингу прес-службі міської ради прокоментував заступник міського голови Олександр Ломако:
- Чернігів за останній рік зробив прорив у прозорості роботи міської ради та її виконавчого комітету. Дуже приємно, що експерти це відзначили і поставили наше місто на друге місце серед найдемократичніших міст України з загальним рейтингом 61 %. Це означає, що немає межі досконалості й завжди є над чим працювати для того, щоб було сто відсотків.
Чернігів другий після Чернівців. Зазвичай західно-українські міста займали перші місця, а Чернігів був серед останніх. Цього року все навпаки, адже для цього міська влада зробила кілька важливих серйозних кроків й прийняла разом з громадськістю один із найкращих регламентів міської ради та її виконавчого комітету.
У Чернігові були проведені громадські слухання, на яких з громадськістю були обговорені делікатні питання, пов’язані з декомунізацією, з встановленням меморіалу Героям Небесної Сотні. Бюджет міста за два тижні до голосування був представлений для обговорення. Створена Громадська рада при міському голові, прийнято бюджетний регламент, Положення про електронні петиції. Міська влада досить уважно їх розглядає і старається реагувати на них вчасно. Всі ці рішення були прийняті за останній рік і саме завдяки ним Чернігів визнаний одним із найдемократичніших міст України, - сказав заступник міського голови.
Зараз вже розпочалась підготовка до звітування міського голови та депутатів міської ради за рік їх роботи. Через місяць буде представлено публічний звіт. Я сподіваюся, що це допоможе Чернігову не тільки підкреслити своє звання одного з найдемократичніших міст України, а дозволить ще й покращити рейтинг нашого міста.
Останні новини Чернігівщини
У Чернігові презентували кампанію з підвищення обізнаності про резолюцію ООН 1325 19:43
«1325 зміцнює країну» – під такою назвою в Чернігові відбулася пресконференція, присвячена старту інформаційної кампанії щодо підвищення обізнаності про резолюцію Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека». Захід зібрав представників і представниць громадянського сектору та влади.
Підприємства переробної промисловості та торгівлі забезпечили майже 35 % податкових надходжень до бюджету 14:01
За січень–серпень 2025 року найбільшими платниками податків стали підприємства переробної промисловості та оптової й роздрібної торгівлі. Вони забезпечили відповідно 17,6 % та 16,7 % усіх надходжень до Зведеного бюджету України.

Водійське посвідчення за 12 тис. грн – повідомлено про підозру жителю міста Ніжин 13:25
За процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури повідомлено про підозру жителю міста Ніжин у одержанні неправомірної вигоди для себе, за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави (ч. 2 ст. 369-2 КК України).
Чернігівці літнього віку можуть вивчати англійську на безоплатному онлайн-курсі — деталі 13:03
У Чернігові стартує безоплатний онлайн-курс англійської мови для людей літнього віку. Навчання проходить одразу на кількох рівнях — від початкового до Pre-Intermediate.

Яка тепер офіційна назва війни України з російським агресором? 11:22
Бурхливі обговорення щодо назви сучасної війни України з російським агресором завершені.