Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 2 квітня, 03:08:40

Повернення боргу через суд

17.11.2016   08:00

Після відкриття виконавчого впровадження та ряду критичних публікацій в регіональних та загальноукраїнських ЗМІ, Державна фіскальна служба України нарешті зарахувала 10,3 млн. грн. на електронний рахунок КП «Чернігівводоканал» в системі електронного адміністрування ПДВ.

При цьому терміни погашення Мінфіном заборгованості за попередні роки у сумі 30 млн. грн. залишаються невизначеними.

Законодавством передбачене своєчасне та якісне надання комунальних послуг підприємствами сфери ЖКГ. Але, з іншого боку, на законодавчому рівні встановлено, що вартість наданих послуг має бути відшкодована у повному обсязі.

Оскільки тарифи на централізоване водопостачання та водовідведення для КП «Чернігівводоканал» регулюються Державою, у разі їхньої невідповідності реальній вартості послуг, саме Держава має компенсувати витрати підприємства. Але, здебільшого, цього відшкодування доводиться очікувати роками. Враховуючи те, що інфляційні процеси йдуть безперервно, фактичні суми, зараховані на рахунки КП «Чернігівводоканал», хоч і відповідають сумам заборгованості, але не дають змоги підприємству відновити фактичні витрати за надані послуги.

Станом на середину 2015 року документально була підтверджена сума державної заборгованості перед КП «Чернігівводоканал» по різниці в тарифах в сумі понад 70 млн. грн. Здебільшого ця заборгованість склалася в період з 2007 до 2013 років, тобто, на той час, це була сума на рівні $9 млн. Варто зазначити, що це – майже половина суми кредиту, який КП «Чернігівводоканал» отримало від МБРР і з яким доводиться розраховуватися й досі.

У 2015 році заборгованість Держави перед КП «Чернігівводоканал» була погашена частково: 33,4 млн. грн було направлено на погашення заборгованості по кредитним зобов’язанням перед МБРР, а частина коштів – майже 10,3 млн. грн, пішло на погашення заборгованості по ПДВ. При цьому, кошти (у сумі 10,3 млн грн), Державною фіскальною службою України на електронні рахунки підприємства у 2015 так і не надійшли! КП «Чернігівводоканал» було змушене розраховуватися обіговими коштами, яких і без того не вистачало.

Керівництво КП «Чернігівводоканал» пішло на безпрецедентний крок, звернувшись до суду, який зобов’язав Державну фіскальну службу України зарахувати 10,3 млн. грн. на електронні рахунки підприємства. Вимога суду була виконана тільки у листопаді 2016 року, після відкриття виконавчого впровадження. Тобто, навіть після прийняття рішення про перерахування коштів на рівні Держави до фактичного зарахування коштів минув рік!

Не варто казати, що 10,3 млн. грн., зараховані КП «Чернігівводоканал» у 2016 році, це не ті 10,3 млн. грн., що були у 2015 році і зовсім не ті, що у 2007-2013, коли виникла фактична заборгованість. Також треба наголосити на зусиллях, з якими підприємство отримало повернення заборгованості.

Але варто зазначити і те, що станом на сьогодні заборгованість Держави перед КП «Чернігівводоканал», яка не закрита по різниці в тарифах за попередні роки, складає близько 30 млн. грн. Коли підприємство отримає ці гроші і чого вони будуть варті на той час – питання залишається відкритим.

Останні новини Чернігівщини

Карантин: Кабмін опублікував список нових заборон

Карантин: Кабмін опублікував список нових заборон 16:39

Кабінет міністрів на засіданні 1 квітня запровадив більш жорсткі заходи безпеки на період карантину до 24 квітня 2020 року.

Патрульні швидко повернули додому літню жінку, яка заблукала

Патрульні швидко повернули додому літню жінку, яка заблукала 14:26

Вчора близько шостої вечора до поліції надійшло повідомлення про зникнення людини. 69-річна жінка, яка приїхала до родичів із Сумської області, кілька годин тому вийшла на вулицю і до цього часу не повернулася.

Впродовж минулої доби рятувальники ліквідували 6 пожеж у природних екосистемах

Впродовж минулої доби рятувальники ліквідували 6 пожеж у природних екосистемах 14:14

Загальна площа, пройдена вогнем склала майже 30 га.

Рівень заробітної плати в області: статистичні дані

Рівень заробітної плати в області: статистичні дані 11:14

Середньомісячна заробітна плата в області за січень-лютий цього року склала 8509 гривен. Темп зростання до аналогічного періоду попереднього року – 17,6%. Всеукраїнський показник – 10787 гривень із зростанням на 15,7%.

Ніжин: позачергове засідання виконавчого комітету

Ніжин: позачергове засідання виконавчого комітету 11:00

31 березня, під головуванням міського голови Анатолія Лінника відбулося позачергове засідання виконавчого комітету Ніжинської міської ради.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини