Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 5 грудня, 13:32:00

Чиста енергія як механізм сталого майбутнього

14.11.2016   08:03Агенцiя

Покращення стану навколишнього середовища Чернігівщини вирішували 10 листопада під час заключної науково-практичної конференції «Сучасні проблеми екологічної психології: Еколого-психологічні наслідки криз та катастроф» (30 років після Чорнобиля).

До обговорень долучилися психологи, екологи, представники Громадянської мережі ОПОРА та всі, хто небайдужий до екологічного стану Чернігова. Організаторами конференції стали лабораторія екологічної психології Інституту психології ім. Г. С. Костюка НАПН України (м. Київ) та кафедра екологічної психології та психічного здоров’я ЧНПУ ім. Т. Г. Шевченка (м. Чернігів).

Екологічна психологія займається тим, що вивчає психологічні проблеми взаємодії людини з матеріальним предметно-природним середовищем життя. Вона покликана вирішувати суперечності, які виникають між людиною, штучно створеним середовищем та природою у зв’язку із погіршенням глобальної екологічної ситуації.

Місцевий координатор житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА Наталія Висіканець наголосила, що однією з цілей роботи Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні» є зниження викидів вуглецю та стимулювання використання чистої енергії. На кількість викидів СО2 впливає кожен із нас, що можна проаналізувати через визначення власного екологічного сліду.

«Цілісна особистість повинна розвиватися з усвідомленням власного впливу на навколишнє середовище на природу, культуру, матеріальні та інші цінності. А сформована особистість матиме розуміння важливості раціонального використання ресурсів, зокрема енергетичних. Це, в свою чергу, зробить державу сильною та незалежною», – зазначила Наталія Висіканець.   

Екологічний слід демонструє споживання людьми кількості продукції екосистем. Його визначення відбувається шляхом підрахунку площі біологічно продуктивних територій, які необхідні для відтворення поновлюваних ресурсів і поглинання викидів вуглекислого газу. Тобто, екологічний слід – це складний показник, який включає площу поверхні землі та кількість ресурсів, потрібних одній людині або цілій країні для нормального існування.

За результатами дослідження Global Footprint, для того, аби забезпечити всі потреби Швейцарії, знадобиться не одна, а 3,5 таких самих за розміром країн з ресурсами, Єгипту – 3,3, Великої Британії – 3,0, Греції – 2,6, Німеччини – 2,1, Індії – 2,0 та Сполучених Штатів – 1,9.

Останні новини Чернігівщини

Станом на 5 грудня в Україні зафіксовано 6622 нових випадків COVID-19

Станом на 5 грудня в Україні зафіксовано 6622 нових випадків COVID-19 13:29

6 622 нових випадки COVID-19 зафіксовано в Україні станом на 5 грудня 2021 року. Зокрема, захворіли 690 дітей та 68 медпрацівників.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 13:16

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 04 грудня по 8:00 05 грудня 2021 року

Гороскоп на тиждень з 6 до 12 грудня 2021 року

Гороскоп на тиждень з 6 до 12 грудня 2021 року 13:07

Тиждень після сонячного затемнення не найпростіший. Не поспішайте зараз ініціювати суперечки, важливо зібрати максимум інформації, перш ніж пред’являти будь-які звинувачення. Під кінець тижня, 11 грудня, посилюються переживання щодо взаємин з іншими людьми. Можливі спалахи ревнощів, конфлікти на підставі почуття власності.

5 грудня - свята, прикмети та іменинники

5 грудня - свята, прикмети та іменинники 12:42

5 грудня в Україні відзначають День працівників статистики, в Україні та світі – День волонтера, Міжнародний день добровольців в ім'я економічного та соціального розвитку, Всесвітній день ґрунтів, у православних – День пам'яті мученика Прокопія Кесарійського, а у католиків другу неділю Адвента.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини