Ніжин вшанував пам'ять загиблих у бою під Дорогинкою
Трагічні події, що розгорталися тихого весняного ранку 29 квітня 1921 року поблизу села Дорогинка Ніжинського повіту (а нині - Ічнянського району) Чернігівщини, в радянській історіографії хоча повіністю не замовчувалися, але й не афішувалися.

В довідниках та фундаментальних працях істориків грандіозний бій, в якому майже в повному складі загинула вся Ніжинська повітова міліція, згадувався кількома реченнями або, в кращому разі, одним абзацом. І лише скромний монумент у Гоголівському сквері Ніжина нагадував місцевим жителям та гостям міста про міліціонерів, які віддали своє життя за Радянську владу.
Тоді, у квітні 1921 року, більше ста працівників Ніжинської повітової міліції вступили у двобій з потужним збройним формуванням - рештками армії Нестора Махна, які прагнули захопити військові склади в Ніжині.
29 квітня 2012 року - у чергову річницю того вікопомного бою - в парку імені Миколи Гоголя зібралися люди, що мають відмінні погляди на українську історію, але зі спільною метою - вшанувати пам'ять усіх загиблих колишніх супротивників, яких смерть вирівняла між собою.
Присутні на зборах-реквіємі люди старшого покоління, ветерани органів внутрішніх справ вшанували пам'ять ніжинських міліціонерів, загиблих 91 рік тому, хвилиною мовчання. Після цього відбулося покладання квітів до пам'ятника, спорудженого над місцем їхнього поховання.
З пам'ятною ходою до парку прийшли і прихильники альтернативного погляду на трагічні події весни 1921-го року.
Напередодні дійства у Гоголівському сквері Ніжина представники міліцейського керівництва зустрілися з активістами, відповідальними за організацію заходів, та попередили усіх про важливість коректної та виваженої поведінки на зборах-реквіємі, неприпустимість будь-яких протиправних дій з боку учасників.
Всі учасники заходів мали змогу вільно і безперешкодно реалізувати свої конституційні права. Міліція в цей час забезпечувала охорону громадського порядку та безпеки громадян. Масові заходи пройшли в дусі взаємної поваги і в рамках закону, порушень порядку та якихось ексцесів не трапилося.
Останні новини Чернігівщини
Поліція Чернігівщини перекрила канал збуту вибухонебезпечних боєприпасів 09:10
Поліцейські відділення №1 (с-ще Короп) Новгород-Сіверського райвідділу затримали 37-річну жительку одного з сіл Коропської громади, яка налагодила збут ручних гранат.
Призначено нового керівника Чернігівської окружної прокуратури 08:39
Керівник Чернігівської обласної прокуратури Сергій Дейнека представив колективу Чернігівської окружної прокуратури нового керівника – Дениса Тетеніча.
Зловживання, привласнення бюджетних коштів, порубки та безпідставні бронювання –прокурори Чернігівщини викрили чергові фактипротиправної діяльності. Понад 107 млнгрн збитків 17:35
Прокурори Чернігівської обласної прокуратури у взаємодії зіншими правоохоронними органами області повідомили про підозру29особам, серед яких очільник міста, депутат місцевої ради, начальники управлінь міських рад, керівниця освітнього закладу, майстер лісу,колишні працівники виправної колонії, директори товариств та підприємці. Загальна сума завданих збитків становить понад 107 млн грн.
До уваги пасажирів "Укрзалізниці" — зміни руху поїздів на Ніжинському напрямку 16:59
АТ «Українська залізниця» повідомляє, що через ворожі обстріли рух поїздів на Ніжинському напрямку обмежено. Поїзди курсують із затримкою: