Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 1 квітня, 12:25:12

Ніжин вшанував пам'ять загиблих у бою під Дорогинкою

30.04.2012   13:12

Трагічні події, що розгорталися тихого весняного ранку 29 квітня 1921 року поблизу села Дорогинка Ніжинського повіту (а нині - Ічнянського району) Чернігівщини, в радянській історіографії хоча повіністю не замовчувалися, але й не афішувалися.

В довідниках та фундаментальних працях істориків грандіозний бій, в якому майже в повному складі загинула вся Ніжинська повітова міліція, згадувався кількома реченнями або, в кращому разі, одним абзацом. І лише скромний монумент у Гоголівському сквері Ніжина нагадував місцевим жителям та гостям міста про міліціонерів, які віддали своє життя за Радянську владу.

Тоді, у квітні 1921 року, більше ста працівників Ніжинської повітової міліції вступили у двобій з потужним збройним формуванням - рештками армії Нестора Махна, які прагнули захопити військові склади в Ніжині.

29 квітня 2012 року - у чергову річницю того вікопомного бою - в парку імені Миколи Гоголя зібралися люди, що мають відмінні погляди на українську історію, але зі спільною метою - вшанувати пам'ять усіх загиблих колишніх супротивників, яких смерть вирівняла між собою.

Присутні на зборах-реквіємі люди старшого покоління, ветерани органів внутрішніх справ вшанували пам'ять ніжинських міліціонерів, загиблих 91 рік тому, хвилиною мовчання. Після цього відбулося покладання квітів до пам'ятника, спорудженого над місцем їхнього поховання.

З пам'ятною ходою до парку прийшли і прихильники альтернативного погляду на трагічні події весни 1921-го року.

Напередодні дійства у Гоголівському сквері Ніжина представники міліцейського керівництва зустрілися з активістами, відповідальними за організацію заходів, та попередили усіх про важливість коректної та виваженої поведінки на зборах-реквіємі, неприпустимість будь-яких протиправних дій з боку учасників.

Всі учасники заходів мали змогу вільно і безперешкодно реалізувати свої конституційні права. Міліція в цей час забезпечувала охорону громадського порядку та безпеки громадян. Масові заходи пройшли в дусі взаємної поваги і в рамках закону, порушень порядку та якихось ексцесів не трапилося.

Останні новини Чернігівщини

Рівень заробітної плати в області: статистичні дані

Рівень заробітної плати в області: статистичні дані 11:14

Середньомісячна заробітна плата в області за січень-лютий цього року склала 8509 гривен. Темп зростання до аналогічного періоду попереднього року – 17,6%. Всеукраїнський показник – 10787 гривень із зростанням на 15,7%.

Ніжин: позачергове засідання виконавчого комітету

Ніжин: позачергове засідання виконавчого комітету 11:00

31 березня, під головуванням міського голови Анатолія Лінника відбулося позачергове засідання виконавчого комітету Ніжинської міської ради.

Чернігівський міський голова провів зустріч з лікарями міської лікарні №3

Чернігівський міський голова провів зустріч з лікарями міської лікарні №3 10:50

31 березня чернігівський міський голова Владислав Атрошенко разом з керівником міського управління охорони здоров'я Владиславом Кухарем провели зустріч з лікарями міської лікарні №3 для обговорення питань їх роботи з хворими на коронавірус у разі другої хвилі епідемії.

Військова прокуратура завершила досудове розслідування за фактом недбалості офіцера, що спричинила загибель співслужбовця

Військова прокуратура завершила досудове розслідування за фактом недбалості офіцера, що спричинила загибель співслужбовця 10:13

Військовою прокуратурою Чернігівського гарнізону Центрального регіону України завершено досудове розслідування у кримінальному провадженні за обвинуваченням лейтенанта ЗСУ у вчинені злочину, передбаченого ст. 415 ч. 1 КК України.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини