Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 24 жовтня, 11:28:51

Ігор Вдовенко вручив відзнаку "Почесний громадянин Чернігівської області" знаному майстру гончарної справи Івану Бібіку

04.11.2016   10:28Агенцiя

З 2013 року найвищою нагородою за вагомий внесок в економічний, науково-технічний та соціально-культурний розвиток Придесення, мужність і відвагу, а також значні досягнення в спорті, мистецтві, благодійній та громадській діяльності є присвоєння звання «Почесний громадянин Чернігівської області».

Серед володарів високої відзнаки – другий Президент України Леонід Кучма, український державний діяч, двічі спікер Верховної Ради України Іван Плющ, колишній Голова Ради Міністрів України та Прем'єр-міністр України Віталій Масол, український дисидент, політик, громадський діяч і справжній борець за незалежність нашої Батьківщини Левко Лук’яненко, учасник бойових дій Другої світової війни, голова обласної організації ветеранів України в Чернігівській області, член президії і ради Організації ветеранів України Анатолій Москаленко та заступник голови Ніжинської міської організації ветеранів України, боєць партизанського з'єднання «За Батьківщину» (1941-1943), учасник бойових дій Другої світової війни, полковник у відставці Петро Крапив’янський.

Новацією цьогорічного відбору претендентів на почесне звання стало врахування результатів рейтингового голосування, яке тривало на сайті обласної ради протягом червня-серпня поточного року. За підсумками електронного опитування громадян та волевиявлення депутатів обласної ради володарями відзнаки стали депутат обласної ради V, VI, VII скликань, завідувач кафедри Національного університету фізичного виховання та спорту України, кандидат наук з фізичного виховання і спорту, професор Григорій Данько, а також відомий за межами Чернігівщини гончар, учасник бойових дій Другої світової війни, підполковник запасу, заслужений майстер народної творчості України Іван Бібік.

На Батьківщині Івана Івановича, у школі мальовничого села Олешня Ріпкинського району, яка носить ім’я відомого педагога-просвітителя Софії Русової, місцева влада і громада вітали свого знаного земляка із присвоєнням звання «Почесний громадянин Чернігівської області».

Виконати почесну і надзвичайно приємну місію та вручити земляку найвищу відзнаку Придесення завітав голова обласної ради Ігор Вдовенко.

Очільник представницького органу Чернігівщини зазначив, що сьогоднішня подія є яскравим свідченням визнання громадою області майстерності, славного життєвого,бойового і професійного шляху Івана Бібіка та його величезного внеску у розвиток народної творчості України.

- На вашу долю випало чимало випробувань. Ви героїчно відстоювали мир на фронтах Другої світової війни, зробили свій внесок у звільнення Прибалтики і Польщі від нацистських загарбників, а у непрості повоєнні роки сумлінно працювали над відбудовою держави. Однак, попри усі складнощі, завжди були людиною із активною життєвою і громадською позицією, - зазначив голова обласної ради, звертаючись до Івана Бібіка.

Ігор Вдовенко підкреслив, що завдяки багатогранному таланту, великій працездатності, неперевершеному умінню та старанню Івана Івановича - майстра гончарної справи високого класу, олешнянська кераміка здобула заслужене визнання на мистецькій арені і стала постійним експонатом на численних виставках як в Україні, так і за її межами.

Голова обласної ради побажав Почесному громадянину Чернігівщини міцного здоров’я, добробуту, невичерпної енергії, творчого натхнення та довгих років життя на рідній землі у мирній країні.
Зі словами глибокої шани і подяки майстру за талант, щирість душі та щедрість серця звернулись керівники районної виконавчої влади та місцевого самоврядування, голова Чернігівського обласного Осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва Україн Володимир Мороз, представники місцевої ветеранської організації та завідуюча Музеєм народного декоративного мистецтва Чернігівщини, заслужений працівник культури Віра Зайченко, яка, до речі, нещодавно завершила роботу над книгою, присвяченою 300-річчю с.Олешні.

Останні новини Чернігівщини

Поліція Чернігівщини розслідує обставини отримання вогнепального поранення мешканцем Ніжинського району

Поліція Чернігівщини розслідує обставини отримання вогнепального поранення мешканцем Ніжинського району 18:31

Поліцейські встановили, що 39-річного мешканця Мринської громади було поранено у живіт кулею з нарізного карабіна.

Ми зібралися вирішити питання, які тягнуться роками та десятиріччями: Дмитро Іванов про засідання екоштабу

Ми зібралися вирішити питання, які тягнуться роками та десятиріччями: Дмитро Іванов про засідання екоштабу 18:24

В обласній державній адміністрації продовжують шукати способи вирішення проблем із довкіллям Чернігівщини.

У бібліотеці Короленка провели круглий стіл

У бібліотеці Короленка провели круглий стіл "Чернігів і чернігівці в житті та науковій спадщині Сергія Єфремова…" 18:16

21 жовтня у читальному залі Чернігівської ОУНБ імені В. Г. Короленка зібралися дослідники та шанувальники наукової діяльності та громадсько-політичного життя історика літератури, академіка УАН і віце–президента ВУАН, автора унікальної праці "Історія українського письменства", безлічі наукових та публіцистичних книг та статей Сергія Єфремова.

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 831 новий випадок COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 831 новий випадок COVID-19 18:11

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 23 жовтня в області зафіксовано 831 новий випадок COVID-19.

На Чернігівщині СБУ викрила корупційну схему збагачення чиновників одного із комунальних лісгоспів

На Чернігівщині СБУ викрила корупційну схему збагачення чиновників одного із комунальних лісгоспів 18:00

На Чернігівщині співробітники СБУ викрили «діяльність» посадових осіб одного із лісгоспів, які організували схему реалізації необлікованої деревини підприємцям для подальшого експорту.