Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 22 жовтня, 18:55:19

Складено 8 протоколів про вчинення адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією, відносно депутатів

04.11.2016   09:53Агенцiя

Чинне законодавство України щодо запобігання та протидії корупції є одним з найбільш нестабільних, враховуючи виклики сьогодення та реакцію держави на протидію негативним проявам корупції. Відповідно до ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» органи прокуратури, Національної поліції, Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) та Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) є спеціально уповноваженими суб’єктами у сфері протидії корупції.

Поряд з цим, Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення діяльності НАБУ та НАЗК» встановлено, що органи прокуратури втрачають повноваження щодо складання протоколів про адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією, після початку діяльності НАЗК. НАЗК розпочало діяльність 15.08.2016. Таким чином, прокуратура з 15.08.2016 не є суб’єктом виявлення та фіксації адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією.

Незважаючи на реформування спеціально уповноважених суб’єктів, робота на даному напрямку продовжується.

У 2016 році уповноваженими суб’єктами протидії корупції, в тому числі – Чернігівською місцевою прокуратурою, складено 8 протоколів про вчинення адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією, відносно депутатів Ладинської, Боромиківської, Новобілоуської, Седнівської та Киїнської сільських рад, секретаря Кархівської сільської ради, а також 2 депутатів Чернігівської районної ради у зв’язку із неповідомленням про наявний конфлікт інтересів при прийнятті відповідних рішень.

Всі протоколи розглянуті в судовому порядку, до винних осіб застосовані адміністративні стягнення.

Окрім того, Чернігівська місцева прокуратура продовжує здійснювати нагляд у формі процесуального керівництва у кримінальних провадженнях з ознаками корупції, які підслідні слідчим підрозділам Національної поліції.

Останні новини Чернігівщини

Особи з інвалідністю з числа учасників АТО/ООС запрошуються до участі у соціальних проєктах «Професія для життя» та «Повернувся з АТО – повернись до життя» 14:34

З метою професійної орієнтації та набуття необхідних знань, соціалізації й адаптації до суспільства учасників АТО/ООС з інвалідністю, поліпшення фізичного та психологічного стану осіб з інвалідністю шляхом професійного навчання 04 листопада 2021 року заплановано початок реалізації двох всеукраїнських проєктів, спрямованих на підвищення рівня адаптації та соціалізації осіб з інвалідністю.

У Чернігівській області 26 жовтня відбудеться комплексна перевірка системи оповіщення

У Чернігівській області 26 жовтня відбудеться комплексна перевірка системи оповіщення 14:32

26 жовтня Департаментом з питань цивільного захисту та оборонної роботи Чернігівської облдержадміністрації буде проводитись комплексна технічна перевірка територіальної автоматизованої системи централізованого оповіщення Чернігівської області з передачею всіх команд та учбових повідомлень цивільного захисту до керівного складу районів та міст обласного значення.

По вулиці Пушкіна завершують заміну ділянки магістрального водопроводу

По вулиці Пушкіна завершують заміну ділянки магістрального водопроводу 14:23

Заміна ділянки магістрального водопроводу діаметром 500 мм по вулиці Пушкіна від перехрестя з вулицею Гетьмана Полуботка до вулиці Коцюбинського виконується за планом і добігає кінця. Роботи виконуються силами КП «Чернігівводоканал».

Бригади екстреної медичної допомоги працюють 24/7 - без свят і без вихідних

Бригади екстреної медичної допомоги працюють 24/7 - без свят і без вихідних 14:14

Через погіршення епідемічної ситуації, а саме збільшення рівня захворюваності на COVID-19 та випадків госпіталізації кількість звернень до швидкої допомоги зростає з кожним днем. Їх кількість доходить до тисячі на добу.

На Чернігівщині планують побудувати 95 свердловин для забезпечення жителів області якісною питною водою

На Чернігівщині планують побудувати 95 свердловин для забезпечення жителів області якісною питною водою 14:08

Відповідну ініціативу підтримали сьогодні депутати на пленарному засіданні шостої сесії обласної ради восьмого скликання, проголосувавши за програму «Питна вода Чернігівської області на 2022-2026 роки». Її мета — забезпечити місцевих жителів якісною питною водою в необхідних обсягах.