Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 15 липня, 02:09:00

Складено 8 протоколів про вчинення адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією, відносно депутатів

04.11.2016   09:53Агенцiя

Чинне законодавство України щодо запобігання та протидії корупції є одним з найбільш нестабільних, враховуючи виклики сьогодення та реакцію держави на протидію негативним проявам корупції. Відповідно до ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» органи прокуратури, Національної поліції, Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) та Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) є спеціально уповноваженими суб’єктами у сфері протидії корупції.

Поряд з цим, Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення діяльності НАБУ та НАЗК» встановлено, що органи прокуратури втрачають повноваження щодо складання протоколів про адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією, після початку діяльності НАЗК. НАЗК розпочало діяльність 15.08.2016. Таким чином, прокуратура з 15.08.2016 не є суб’єктом виявлення та фіксації адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією.

Незважаючи на реформування спеціально уповноважених суб’єктів, робота на даному напрямку продовжується.

У 2016 році уповноваженими суб’єктами протидії корупції, в тому числі – Чернігівською місцевою прокуратурою, складено 8 протоколів про вчинення адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією, відносно депутатів Ладинської, Боромиківської, Новобілоуської, Седнівської та Киїнської сільських рад, секретаря Кархівської сільської ради, а також 2 депутатів Чернігівської районної ради у зв’язку із неповідомленням про наявний конфлікт інтересів при прийнятті відповідних рішень.

Всі протоколи розглянуті в судовому порядку, до винних осіб застосовані адміністративні стягнення.

Окрім того, Чернігівська місцева прокуратура продовжує здійснювати нагляд у формі процесуального керівництва у кримінальних провадженнях з ознаками корупції, які підслідні слідчим підрозділам Національної поліції.

Останні новини Чернігівщини

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 13:47

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

У Чернігівській області за минулу добу +4 нових випадки COVID-19

У Чернігівській області за минулу добу +4 нових випадки COVID-19 13:41

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 11 годину вівторка 14 липня у Чернігівській області за минулу добу виявили чотири нові випадки інфікування коронавірусом. ПЛР-тест підтвердив захворювання у трьох жительок Прилуцького району та однієї жінки з Чернігова. Усі вони перебувають на госпіталізації у закладах охорони здоров’я.

Завершити двотижневу самоізоляцію можна самостійно

Завершити двотижневу самоізоляцію можна самостійно 12:45

Протягом чотирьох місяців на базі КНП «Чернігівський обласний центр громадського здоров’я» ЧОР працює обласна «гаряча» телефонна лінія з протидії коронавірусній інфекції (0800507070).

Упродовж минулої доби вогнеборці ліквідували 3 пожежі

Упродовж минулої доби вогнеборці ліквідували 3 пожежі 12:37

За минулу добу підрозділи Управління ДСНС України у Чернігівській області 3 рази залучались до ліквідації пожеж, 2 з яких виникли у житловому секторі громадян та 1 на транспорті.

У чернігівській школі №19 завершують капітальний ремонт басейну

У чернігівській школі №19 завершують капітальний ремонт басейну 12:31

У чернігівській школі №19 завершують капітальний ремонт басейну. Відкритий для учнів та учениць не лише цієї, а й сусідніх загальноосвітніх та спортивних шкіл, він може приймати для занять плаванням до 10 груп на добу.