Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 06:56:46

Фахівці "Чернігівгазу" перевірили стан газового обладнання в оселях понад 115 тис клієнтів

28.10.2016   15:26Агенцiя

З січня по жовтень 2016 року «Чернігівгаз» провів планово-технічне обслуговування більше 115 тис. осель мешканців Чернігівської області.

В ході робіт газовики виявили 634 порушення, пов`язаних з небезпекою для життя при користуванні газом, внаслідок чого подача газу до приладів була припинена.

Серед зафіксованих порушень – 422 випадки використання несправного газового обладнання, 190 - самовільно встановлені прилади, 19 – відсутність тяги в димовому або вентиляційному каналах, 3 – втручання в роботу димовентканалів.

Реформування ринку природного газу, яке рік тому розпочалося в Україні, внесло істотні зміни у взаємовідносини між його суб`єктами.

Зокрема, нові Правила безпеки систем газопостачання, затверджені наказом Міненерговугілля від 15.05.2015 р. № 285, закріпили за власниками внутрішньобудинкових систем газопостачання (балансоутримувачами, управителями, тощо), а також побутовими споживачами, відповідальність і обов`язок самостійно дбати про належну експлуатацію газомереж та приладів, що знаходяться у їх власності.

Офіційним документом, яким визначається порядок і границі відповідальності за різні складові системи газопостачання є Акт розмежування балансової належності та експлуатаційної відповідальності сторін. Кодекс газорозподільних систем зобов`язує «Чернігівгаз» укласти відповідні акти з усіма споживачами, з юрособами - до кінця 2016 р., а з побутовими споживачами – до кінця 2017 р.

З моменту підписання акту побутовий споживач отримує право власності не лише на прилади, а й на внутрішньобудинкову мережу в своїй оселі та може на свій розсуд визначати обсяг необхідних робіт і компанію-підрядника.

Водночас функція забезпечення надійної та безаварійної поставки енергоресурсу газорозподільними мережами залишається у «Чернігівгазу». Також незмінним залишається право газівників на безперешкодний доступ до будь-яких газифікованих об`єктів та складових газових мереж для виконання ремонту та локалізації і ліквідації наслідків аварій, а також виконання робіт з припинення та відновлення газопостачання у випадках передбачених законодавством.

«З одного боку, з введенням межі експлуатаційної відповідальності держава закріпила право господаря самому відповідати за безпеку споживання газу у власній оселі і визначатися які послуги йому потрібні, а з іншого - залишила нам ліцензійні повноваження з підтримки газорозподільних мереж в належному стані та їх розвитку.

Поки що ми повинні виконувати роботи з планово-технічного обслуговування газового обладнання, але цілком ймовірно, що в майбутньому це буде платне обслуговування по заявкам, а виконавцем робіт на договірних засадах зможе бути будь-яка компанія», - зауважив технічний директор «Чернігівгазу» Віталій Черчович.

Акт розмежування є невід`ємною частиною договору розподілу природного газу з Оператором ГРМ. Наразі триває кампанія по підписанню документів з юридичними особами, невдовзі газовики почнуть працювати з житловими помешканнями.

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.