Фахівці "Чернігівгазу" перевірили стан газового обладнання в оселях понад 115 тис клієнтів
З січня по жовтень 2016 року «Чернігівгаз» провів планово-технічне обслуговування більше 115 тис. осель мешканців Чернігівської області.

В ході робіт газовики виявили 634 порушення, пов`язаних з небезпекою для життя при користуванні газом, внаслідок чого подача газу до приладів була припинена.
Серед зафіксованих порушень – 422 випадки використання несправного газового обладнання, 190 - самовільно встановлені прилади, 19 – відсутність тяги в димовому або вентиляційному каналах, 3 – втручання в роботу димовентканалів.
Реформування ринку природного газу, яке рік тому розпочалося в Україні, внесло істотні зміни у взаємовідносини між його суб`єктами.
Зокрема, нові Правила безпеки систем газопостачання, затверджені наказом Міненерговугілля від 15.05.2015 р. № 285, закріпили за власниками внутрішньобудинкових систем газопостачання (балансоутримувачами, управителями, тощо), а також побутовими споживачами, відповідальність і обов`язок самостійно дбати про належну експлуатацію газомереж та приладів, що знаходяться у їх власності.
Офіційним документом, яким визначається порядок і границі відповідальності за різні складові системи газопостачання є Акт розмежування балансової належності та експлуатаційної відповідальності сторін. Кодекс газорозподільних систем зобов`язує «Чернігівгаз» укласти відповідні акти з усіма споживачами, з юрособами - до кінця 2016 р., а з побутовими споживачами – до кінця 2017 р.
З моменту підписання акту побутовий споживач отримує право власності не лише на прилади, а й на внутрішньобудинкову мережу в своїй оселі та може на свій розсуд визначати обсяг необхідних робіт і компанію-підрядника.
Водночас функція забезпечення надійної та безаварійної поставки енергоресурсу газорозподільними мережами залишається у «Чернігівгазу». Також незмінним залишається право газівників на безперешкодний доступ до будь-яких газифікованих об`єктів та складових газових мереж для виконання ремонту та локалізації і ліквідації наслідків аварій, а також виконання робіт з припинення та відновлення газопостачання у випадках передбачених законодавством.
«З одного боку, з введенням межі експлуатаційної відповідальності держава закріпила право господаря самому відповідати за безпеку споживання газу у власній оселі і визначатися які послуги йому потрібні, а з іншого - залишила нам ліцензійні повноваження з підтримки газорозподільних мереж в належному стані та їх розвитку.
Поки що ми повинні виконувати роботи з планово-технічного обслуговування газового обладнання, але цілком ймовірно, що в майбутньому це буде платне обслуговування по заявкам, а виконавцем робіт на договірних засадах зможе бути будь-яка компанія», - зауважив технічний директор «Чернігівгазу» Віталій Черчович.
Акт розмежування є невід`ємною частиною договору розподілу природного газу з Оператором ГРМ. Наразі триває кампанія по підписанню документів з юридичними особами, невдовзі газовики почнуть працювати з житловими помешканнями.
Останні новини Чернігівщини
Керівництво поліції Чернігівщини ініціювало службове розслідування за фактом інциденту в Чернігові під час заходів оповіщення 17:23
14 липня під час здійснення заходів оповіщення, передбачених чинним законодавством, військовослужбовці ТЦК та СП Чернігова у супроводі поліцейських підійшли до двох громадян, аби перевірити військово-облікові документи.
У Чернігові відзначили День Української Державності 16:41
Біля Меморіального знаку на честь Героїв, які загинули в російсько-українській війні, зібралася громадськість, представники влади і духовенства, аби вшанувати памʼять про всіх борців за українську державність.
За матеріалами СБУ заочну підозру отримали троє воєнних злочинців, які командували обстрілом Чернігова і вбили 20 мирних жителів 16:07
Служба безпеки зібрала беззаперечні докази воєнного злочину на командувачів російських військ, які причетні до ракетного обстрілу цивільної інфраструктури, масового вбивства та каліцтва громадян України у місті Чернігів 16 березня 2022 року.
Презентація історичного роману Василя Краса "Потреба під Конотопом" 15:35
13 липня у великому читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулася презентація історичного роману українського письменника Василя Краса "Потреба під Конотопом".
Енергонезалежність знімає бар’єри: школи області оснащують сонячними панелями 15:11
Безбар’єрність в освіті — це, зокрема, коли школярі можуть повноцінно навчатися очно пліч-о-пліч з однолітками — незалежно від енергетичної ситуації в регіоні.