“Че” та не те
18–19 квітня на телеканалі “1+1” у теленовинах та на деяких Інтернет–сайтах з’явилося повідомлення про прес–конференцію, на якій експерт Інституту гігієни та медичної екології ім. Марзєєва Леся Зоріна нібито заявила, що через хлорування питної води без преаммонізації в містах Чернігові, Запоріжжі, Дніпропетровську та Броварах вміст хлороформу в питній воді перевищує норму в багато разів.

На думку експерта, у цих містах не можна приймати ванну, а приймаючи душ, треба відкривати двері у ванній кімнаті, щоб хлороформ не потрапив до організму людини. Про споживання такої води мова не йшла, бо хлоровану воду взагалі некип’яченою пити не рекомендується, а при кип’ятінні хлор зникає.
М’яко кажучи, ця заява абсолютно не відповідає дійсності. Адже за всі роки існування водоканалу воду ніколи не хлорували – вона в нас підземна, з артезіанських свердловин, і видобувається переважно з глибини 700–800 метрів.
Хлор у Чернігові до липня минулого року застосовувався для знезараження стоків після очисних споруд перед потраплянням їх у річки Білоус і Десну, але з липня 2011 року стоки знезаражують ультрафіолетовим опромінюванням, що є новітньою технологією в Україні.
Єдине застосування хлору в “Чернігівводоканалі” – хлорування води у місцях знешкодження крупних аварій з наступною промивкою. Це вимоги безпеки, адже система водопостачання має бути герметичною.
Пошуки джерела неправдивої інформації привели до інституту ім. Марзєєва й особисто до експерта Лесі Зоріної, на яку посилаються засоби масової інформації. Леся Зоріна заявила, що в оприлюдненій нею інформації було озвучено наявність шкідливих речовин у воді в місті Черкасах, а джерелом спотвореної інформації є кореспондент каналу “1+1”, який переплутав назву міста.
У цій історії дивує непрофесіоналізм журналістів. Звичайно, важко вимагати від киян–журналістів, щоб вони знали, що Чернігів є одним з чотирьох обласних центрів, де вода видобувається виключно з підземних джерел і не хлорується, але чернігівські ЗМІ, що поспішили оприлюднити інформацію, це мають знати. І перш ніж оприлюднити “сенсацію”, мусили б звернутися безпосередньо у “Чернігівводоканал” або до міської санітарно–епідеміологічної станції.
http://vid.cn.ua/index.php?option=com_content&task=view&id=6779&Itemid=65
Останні новини Чернігівщини
Керівництво поліції Чернігівщини ініціювало службове розслідування за фактом інциденту в Чернігові під час заходів оповіщення 17:23
14 липня під час здійснення заходів оповіщення, передбачених чинним законодавством, військовослужбовці ТЦК та СП Чернігова у супроводі поліцейських підійшли до двох громадян, аби перевірити військово-облікові документи.
У Чернігові відзначили День Української Державності 16:41
Біля Меморіального знаку на честь Героїв, які загинули в російсько-українській війні, зібралася громадськість, представники влади і духовенства, аби вшанувати памʼять про всіх борців за українську державність.
За матеріалами СБУ заочну підозру отримали троє воєнних злочинців, які командували обстрілом Чернігова і вбили 20 мирних жителів 16:07
Служба безпеки зібрала беззаперечні докази воєнного злочину на командувачів російських військ, які причетні до ракетного обстрілу цивільної інфраструктури, масового вбивства та каліцтва громадян України у місті Чернігів 16 березня 2022 року.
Презентація історичного роману Василя Краса "Потреба під Конотопом" 15:35
13 липня у великому читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулася презентація історичного роману українського письменника Василя Краса "Потреба під Конотопом".
Енергонезалежність знімає бар’єри: школи області оснащують сонячними панелями 15:11
Безбар’єрність в освіті — це, зокрема, коли школярі можуть повноцінно навчатися очно пліч-о-пліч з однолітками — незалежно від енергетичної ситуації в регіоні.