Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 5 квітня, 13:32:24

“Че” та не те

29.04.2012   12:54Агенцiя

18–19 квітня на телеканалі “1+1” у теленовинах та на деяких Інтернет–сайтах з’явилося повідомлення про прес–конференцію, на якій експерт Інституту гігієни та медичної екології ім. Марзєєва Леся Зоріна нібито заявила, що через хлорування питної води без преаммонізації в містах Чернігові, Запоріжжі, Дніпропетровську та Броварах вміст хлороформу в питній воді перевищує норму в багато разів.

На думку експерта, у цих містах не можна приймати ванну, а приймаючи душ, треба відкривати двері у ванній кімнаті, щоб хлороформ не потрапив до організму людини. Про споживання такої води мова не йшла, бо хлоровану воду взагалі некип’яченою пити не рекомендується, а при кип’ятінні хлор зникає.

М’яко кажучи, ця заява абсолютно не відповідає дійсності. Адже за всі роки існування водоканалу воду ніколи не хлорували – вона в нас підземна, з артезіанських свердловин, і видобувається переважно з глибини 700–800 метрів.

Хлор у Чернігові до липня минулого року застосовувався для знезараження стоків після очисних споруд перед потраплянням їх у річки Білоус і Десну, але з липня 2011 року стоки знезаражують ультрафіолетовим опромінюванням, що є новітньою технологією в Україні.

Єдине застосування хлору в “Чернігівводоканалі” – хлорування води у місцях знешкодження крупних аварій з наступною промивкою. Це вимоги безпеки, адже система водопостачання має бути герметичною.

Пошуки джерела неправдивої інформації привели до інституту ім. Марзєєва й особисто до експерта Лесі Зоріної, на яку посилаються засоби масової інформації. Леся Зоріна заявила, що в оприлюдненій нею інформації було озвучено наявність шкідливих речовин у воді в місті Черкасах, а джерелом спотвореної інформації є кореспондент каналу “1+1”, який переплутав назву міста.

У цій історії дивує непрофесіоналізм журналістів. Звичайно, важко вимагати від киян–журналістів, щоб вони знали, що Чернігів є одним з чотирьох обласних центрів, де вода видобувається виключно з підземних джерел і не хлорується, але чернігівські ЗМІ, що поспішили оприлюднити інформацію, це мають знати. І перш ніж оприлюднити “сенсацію”, мусили б звернутися безпосередньо у “Чернігівводоканал” або до міської санітарно–епідеміологічної станції.

http://vid.cn.ua/index.php?option=com_content&task=view&id=6779&Itemid=65

Останні новини Чернігівщини

Побрехеньки від різних знаків Зодіаку

Побрехеньки від різних знаків Зодіаку 11:32

Правду говорити легко і приємно. Так нам говорили у дитинстві, так написано в вічних книгах. Але люди досить часто говорять неправду або прикрашають реальність. Хтось - більше, хтось – менше, хтось - заради вигоди, хтось – просто заради того, щоб збрехати.

П’ять книг у допомогу, аби прожити молоді роки на максимум

П’ять книг у допомогу, аби прожити молоді роки на максимум 11:21

Молоді роки – час найкращих моментів життя, радощів, сподівань, помилок, накопичування досвіду. Час, який треба прожити на максимум позитивно, створивши надійну платформу для зрілих років.

Смачні рецепти вихідного дня: 10 рецептів супів 11:10

До міжнародного дня супу пропонуємо приготувати один з десяти рецептів перших страв з кіноа, сочевицею, картоплею, вершками та куркою.

Гороскоп на наступний тиждень 6 - 12 квітня 2020 року

Гороскоп на наступний тиждень 6 - 12 квітня 2020 року 10:45

11 квітня – Меркурій входить у вогняний, кардинальний знак Овна (буде тут до 28 квітня), тому різко активізується спілкування, часом, на зависоких тонах. Люди починають шукати, кому б розповісти про свої ідеї та проблеми, бо в цей час найпріоритетнішими стають особисті теми для розмови.