Нестача якісних робочих місць - головна проблема ринку праці у Чернігвській області
25 жовтня в Чернігівському обласному центрі зайнятості відбулася нарада з директорами базових центрів зайнятості за підсумками роботи протягом 9 місяців 2016 року

«Нині державна служба зайнятості перебуває на етапі оптимізації та модернізації, – сказала директор Чернігівського ОЦЗ Лідія Падалка. – Основна концепція змін – максимальне сприяння працевлаштуванню безробітних, оперативне забезпечення роботодавців персоналом, індивідуальний підхід до кожного клієнта, підвищення культури обслуговування та створення атмосфери доброзичливості й довіри між відвідувачами і працівниками служби».
За словами Лідії Падалки, протягом січня-вересня 2016 року послугами державної служби зайнятості в області скористалися понад 34 тисячі шукачів роботи. Із них майже 10 тисяч отримали роботу. Зокрема, 140 громадян започаткували власну справу, отримавши одноразову виплату допомоги по безробіттю; 345 осіб працевлаштовано на нові робочі місця з компенсацією роботодавцю єдиного соціального внеску. Крім того, понад 4 тисяч безробітних за направленням служби зайнятості набували нових професій та підвищували кваліфікацію, 6,4 тисячі - брали участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру.
Станом на 1 жовтня на обліку в центрах зайнятості налічувалось 12,1 тис. безробітних – на 2,2 тис. осіб менше, ніж рік тому.
Протягом 9 місяців 2016 року в центрах зайнятості області були наявними 20,5 тис. вакансій, що на 40% менше кількості безробітних громадян на обліку. Навантаження на одне вільне робоче місце станом на 1 жовтня - 9 осіб. Найбільше претендентів на кожну вакансію в Менському (63 особи), Сосницькому (49 осіб), Варвинському (45 осіб) районах.
Директор ОЦЗ наголосила, що головною проблемою сучасного ринку праці є нестача якісних робочих місць із гідними умовами та оплатою праці. Середній розмір заробітної плати в області за останніми даними становив 4100 грн, що на 21% нижче за відповідний показник по Україні і вдвічі менше, ніж у Києві. А на вакансіях, що подавалися до центрів зайнятості, середня зарплата не перевищувала 2-х тисяч грн. Крім того, до 22 млн. грн. зросла заборгованість по оплаті праці, з якої половина – борги економічно активних підприємств.
«Це, безумовно, створювало складнощі у мотивуванні безробітних до працевлаштування на підприємствах області та сприяло подальшому відтоку робочої сили за межі регіону та за кордон або «в тінь»», - підсумувала Лідія Падалка. – Отже, першочерговим завданням сьогодні є посилення взаємодії з роботодавцями з метою отримання повної інформації про наявні та перспективні вакансії, про наміри впровадження інвестиційних проектів, розширення та модернізацію виробництва».
Не перестає бути актуальним питання зайнятості демобілізованих військовослужбовців та учасників АТО. Як свідчить практика, багато бійців, які перебувають на обліку як безробітні, неготові приступити до роботи, а бажають через деякий час повернутися на контрактну військову службу чи працевлаштуватися на більш високі заробітки. Проте цьогорічні зміни в законодавстві щодо віднесення учасників АТО до квотної категорії дали службі зайнятості додаткові можливості для забезпечення їх зайнятості. Насамперед мова йде про компенсацію роботодавцю єдиного соціального внеску за працевлаштування на нові робочі місця громадян цієї категорії.
Ще одним пріоритетом діяльності служби зайнятості є профорієнтаційна робота з молоддю.
«Сьогодні нам потрібно зорієнтовувати випускників шкіл на свідомий вибір робітничих професій. Адже, відсутність молодих працівників з інструментом – проблема №1 для роботодавців, - сказала Лідія Падалка. - Молодь не налаштована на отримання професії токаря, електромонтера або швачки, що постійно затребувані на ринку праці, а все ще прагне здобути вищу освіту за спеціальностями економіста, юриста або менеджера, попит на які неухильно падає останні 10 років.
Інформацію підготувала Валентина Федусь
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.