Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 4 лютого, 06:13:41

Зухвалі аферисти знову нагадали про себе в Чернігові

25.10.2016   11:52Агенцiя

Поліція Чернігівщини регулярно реєструє звернення ошуканих жителів області щодо скоєних відносно них шахрайських дій особами неслов'янської зовнішності.

Попри всі звернення та застереження правоохоронців, громадяни продовжують потрапляти на вудку аферистів. Звернення поліції зумовлене черговим фактом шахрайства, який стався 21 жовтня.
До чергової частини зателефонувала 78-річна пенсіонерка із заявою, що за місцем мешкання після уходу двох невідомих жінок, котрі представилися співробітниками газової служби, виявила крадіжку 8000 гривень, ювелірних виробів та фотоапарата.

Інформація зареєстрована в Єдиному реєстрі досудових розслідувань, відкрите кримінальне провадження за ч.1 ст. 190 Кримінального кодексу України (шахрайство), проводиться досудове розслідування.

З цього приводу поліція вкотре звертається до громадян та закликає бути пильними й дуже обережними, адже аферисти подекуди вправно користуються методами навіювання та ілюзіонізму. Особливо часто їх «клієнтами» стають надміру довірливі громадяни, переважно молодого віку або літні люди. Як правило, основними методами шахрайств є «зняття порчі» та ворожіння.

Майже завжди шахраї користуються методами навіювання, а коли вони зникають, потерпілий деякий час не може зорієнтуватися, що ж трапилося. Лише прийшовши до тями, звертається по допомогу.

До громадян старшого віку шахраї застосовують методи психологічного тиску, б'ючи на жалість та співчуття. Зловмисники просяться в квартиру під виглядом працівників комунальних або соціальних служб перевірити газовий лічильник, батареї, умови проживання, інколи вигадують інший привід - переповити дитину, напитися води тощо. Як наслідок - з помешкань зникають коштовності, гроші, цінні речі.

Шановні громадяни!

Для уникнення небезпеки від цих шахраїв пропонуємо кілька загальних правил поведінки з ними:

- якщо до вас підійшли на вулиці з пропозицією поворожити чи «зняти порчу», намагайтеся якомога швидше відірватися від нав'язливих добродіїв та піти геть. Чим менше ви будете з ними спілкуватися, тим менше шансів у вас бути загіпнотизованими.

Якщо відчепитися не вдається, покличте когось на допомогу. Поява сторонньої людини відволіче увагу шахрайок від вас, і це допоможе вам від них звільнитися.

Ні в якому разі не давайте їм своїх речей, грошей, коштовностей, бо за першою річчю піде друга тощо. Не дозволяйте підозрілим особам заходити до свого помешкання, а якщо вже вони зайшли самовільно, зверніться по допомогу до сусідів, щоб випроводити непроханих гостей з квартири.

Дотримуючись цих правил, ви зможете убезпечити себе і своє житло від шахрайських дій та крадіжок.

Сектор комунікації
поліції Чернігівської області

Останні новини Чернігівщини

Коефіцієнт індексації НГО земель: що врахувати аграріям у декларації 18:25

Для розрахунку податкових зобов’язань у 2026 році застосовуватиметься коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель за 2025 рік – 1,08. Він є єдиним для всіх категорій земель і видів угідь, зокрема й сільськогосподарських.

Шахрайство зі спадщиною: судитимуть організатора злочинної групи та двох приватних нотаріусів 18:22

Прокурорами Чернігівської обласної прокуратури направлено до суду обвинувальний акт стосовно організатора злочинного угрупування та двох пособників за фактами шахрайства, використання підроблених документів та легалізації майна, одержаного злочинним шляхом (ч. 4 ст. 190, ч.ч. 2, 3 ст. 28 ч. 4 ст. 358, ч. 2 ст. 209 КК України).

 Безпека пацієнтів понад усе: в Чернігівській обласній дитячій лікарні впроваджують передові стандарти гігієни WASH

Безпека пацієнтів понад усе: в Чернігівській обласній дитячій лікарні впроваджують передові стандарти гігієни WASH 18:21

Чисті руки медика – це врятовані життя. Дотримуючись цієї філософії, фахівці Чернігівської обласної дитячої лікарні пройшли інтенсивне навчання з кращих світових практик у сфері води, санітарії та гігієни (WASH).

«Енергопідтримка для ФОП» до 15000 гривень

«Енергопідтримка для ФОП» до 15000 гривень 18:17

Щоб допомогти українським підприємцям пережити зиму в умовах постійних обстрілів та аварійних відключень, Уряд запровадив спеціальну програму підтримки, яку буде реалізовувати Міністерство економіки, довкілля та сільського господарства України та Державна служба зайнятості.

У Прилуках поліцейські затримали наркоторговця 11:19

Співробітники відділу кримінальної поліції спільно з поліцейськими сектору боротьби з наркозлочинністю Прилуцького районного відділу поліції під процесуальним керівництвом Прилуцької окружної прокуратури задокументували низку фактів збуту наркотичних засобів, вчинених 44-річним мешканцем міста Ічня.