Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 6 квітня, 16:44:43

Молодь має знати про українські військові традиції

12.10.2016   13:35Агенцiя

У Чернігівському кіно-культурному мистецькому центрі з національно-патріотичного виховання дітей та молоді 11 жовтня, розпочато цикл патріотично-просвітницьких заходів для молоді.

Традиційні класні години для учнів та ліцеїстів відтепер можна проводити у сучасному форматі, до того ж з використанням фото- та відеоматеріалів. Це дозволяє приміщення центру, який створено на базі кінотеатру.

Круглий стіл на тему «Воїни світла: українська військова традиція» приурочили до Дня захисника України. Тож говорили про звичаї і традиції українського війська, які сьогодні продовжують захисники України на її східних рубежах.

Виступаючі, а це науковці і викладачі, використовуючи матеріали з історії українського державотворення, робили акцент на силі духу, мужності, героїзмі українських воїнів, їх прагненні відстояти незалежність своєї країни. Говорили про їх побратимство, високу дисциплінованість та підвищене відчуття справедливості.

Кандидати історичних наук, викладачі педуніверситету імені Т.Г. Шевченка Тамара Демченко та Юрій Русанов, представник Українського інституту національної пам’яті Сергій Бутко коротко ознайомили учасників заходу з історією українського війська від періоду козаччини до подій Другої світової війни.

На переконання учасників заходу, найкращі військові українські традиції проявляються і сьогодні, коли бійці антитерористичної операції відстоюють суверенітет України в Луганській та Донецькій областях. Підтвердженням цього став виступ Альберта Черешка – завідувача обласного сектору Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників АТО.

– Ми пишаємося бійцями АТО. Вони нащадки справжніх українців, – зазначила заступник голови – керівник апарату ОДА Наталія Романова. – Сьогоднішня наша розмова з молоддю про те, як відчувати себе справжнім українцем та бути ним.

До речі, з нагоди Дня захисника України у кіно-культурному мистецькому центрі національно-патріотичного виховання дітей та молоді з 11 жовтня почала експонуватися виставка Українського інституту національної пам’яті «Воїни. Історія українського війська».

Експозиція дає змогу дізнатися, якими були однострої та зброя українських воїнів від часів Русі до сьогодення. Світлини супроводжує інформація про тип військових організацій, чисельність і озброєння військ, методи воєнного мистецтва та найвизначніші битви.

Вхід вільний. Тож керівництво центру запрошує всіх переглянути цю виставку.

Останні новини Чернігівщини

Ніжин: щотижнева розширена оперативна нарада при міському голові. Інформація керівників медичних установ

Ніжин: щотижнева розширена оперативна нарада при міському голові. Інформація керівників медичних установ 13:55

6 квітня відбулась щотижнева розширена оперативна нарада під головуванням міського голови Анатолія Лінника. На період карантинного режиму змінений формат наради, щоб мінімізувати перебування великої кількості людей.

У Чернігові про одиноких літніх людей піклуються фахівці двох територіальних центрів

У Чернігові про одиноких літніх людей піклуються фахівці двох територіальних центрів 13:49

У Чернігові про самотніх людей похилого віку, які вже потребують сторонньої допомоги, піклуються, зокрема, фахівці територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Деснянської та Новозаводської районних у місті Чернігові рад.

Поліцейські інформують: ТОП-3 аварійно-небезпечних ділянок Чернігівської області

Поліцейські інформують: ТОП-3 аварійно-небезпечних ділянок Чернігівської області 13:45

За поліцейською статистикою, аварії на Чернігівщині найчастіше траплялися у світлий час доби. За видами транспорту учасниками ДТП у 83,5% були легкові автівки, у 10,5% – вантажівки та у 6% мототранспорт.

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно 11:22

Епідемічна ситуація щодо захворюваності на грип та ГРВІ як в Україні, так і в області відповідає середньорічному рівню для даної пори року.

Упродовж минулого тижня надзвичайники врятували 1 особу та 274 рази залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій

Упродовж минулого тижня надзвичайники врятували 1 особу та 274 рази залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій 11:14

Упродовж минулого тижня з 30 березня по 6 квітня щоденно в підрозділах Управління ДСНС України у Чернігівській області перебувало на цілодобовому чергуванні 196 чоловік особового складу та 61 одиниця спеціальної техніки.