Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 22 жовтня, 16:02:04

Телефільм "Українські голови в Баварії": як використати німецький досвід самоврядування

12.10.2016   09:06Агенцiя

З нагоди Європейського тижня місцевої демократії у прес-клубі «Ділове слово» 11 жовтня, презентували друковане видання, а також телефільм «Українські голови в Баварії».

У матеріалах, підготовлених Сіверським інститутом регіональних досліджень та Сіверським центром післядипломної освіти за сприяння фонду Ганса Зайделя, мова йде про інформаційно-освітній візит міських та селищних голів із Чернігівської області до німецького міста Кемптен.

Безпосередні учасники цього візиту ділилися враженнями від побаченого у Баварії. Головне, на чому акцентували увагу, – той досвід місцевого самоврядування, який можна використати у наших реаліях.

Директор центру перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів Володимир Бойко, презентуючи телефільм, коротко анонсував всі вісім його частин. Матеріали логічно вибудувані так, щоб ознайомити із Кемптеном, приділяючи увагу ключовим напрямам діяльності органів місцевого самоврядування міста.

Так, у відеоматеріалах відображено, як у невеликому шестидесятитисячному місті дбають про його благоустрій та екологію, розвивають будівництво і відновлювальні джерела енергії. Акцент також – на збереженні та використанні історико-культурної спадщини, роботі місцевої влади з молоддю. Остання ж частина фільму – свого роду дискусія щодо переваг місцевого самоврядування.

Як наголосив Володимир Бойко, це не комерційний, а просвітницький проект. Фільм підтримано Держкомтелерадіо, є домовленість із дев’яти телеканалами щодо його трансляції. Тож корисний досвід розвитку місцевих громад Німеччини зможуть побачити не лише мешканці Чернігівщини. Відео демонструватимуть і в Івано-Франківську, і в Черкасах, Львові та інших містах України. Це особливо корисно у нинішніх умовах, коли триває реформа децентралізації і створюються об’єднані територіальні громади, які мають більше повноважень і ресурсів для свого розвитку.

У виступах виконавчого директора регіонального відділення Асоціації міст України Федора Фесюна, Михайло-Коцюбинського селищного голови Миколи Завального, Семенівського міського голови Олександра Бичкова та директора Сновського історичного музею Валентини Москаленко прозвучали не лише враження від боварської моделі самоврядування. Всі поділилися конкретними справами на користь своїх громад, які вже встигли реалізувати після освітнього візиту. А це впровадження програм з освітлення, енергозбереження, реалізація комплексу заходів для самореалізації молоді та інші проекти.

Останні новини Чернігівщини

Проаналізували готовність області до проведення виборів

Проаналізували готовність області до проведення виборів 12:41

Вибори, які мають відбутися в Україні вже найближчої неділі, відрізняються від попередніх за кількома пунктами. Серед основних — новий виборчий кодекс, нові громади, які вперше обиратимуть своїх депутатів, епідемія коронавірусу, яка значно ускладнює організацію виборчого процесу.

За позовом прокурора суд зобов’язав оформити право власності на будівлю дитячого садка

За позовом прокурора суд зобов’язав оформити право власності на будівлю дитячого садка 12:18

Чернігівським окружним адміністративним судом задоволено позов Ніжинської місцевої прокуратури, зобов’язавши одну із сільських рад Ніжинського району вчинити дії щодо реєстрації права власності на будівлю дитячого садка площею 480 кв.м. орієнтовною вартістю 4,2 млн. грн.

Які працівники потрібні роботодавцям сьогодні?

Які працівники потрібні роботодавцям сьогодні? 10:51

Майже 8 тисяч безробітних громадян працевлаштовано обласною службою зайнятості протягом січня-вересня 2020 року, що на 6% більше, ніж за відповідний період торік. Про це свідчить підсумкова статистика за 9 місяців. Отже, яку роботу пропонують роботодавці сьогодні?

У Чернігові провели торги з продажу права оренди на дві земельні ділянки

У Чернігові провели торги з продажу права оренди на дві земельні ділянки 10:45

21 жовтня в Чернігівській міській раді відбулися торги з продажу права оренди на дві земельні ділянки несільськогосподарського призначення комунальної власності.

У ОДА розповіли, як відбуватиметься голосування на місцевих виборах в умовах пандемії

У ОДА розповіли, як відбуватиметься голосування на місцевих виборах в умовах пандемії 10:20

Цієї неділі, 25 жовтня 2020 року, на території Чернігівської області відбуватимуться місцеві вибори. Як і по усій Україні, голосування здійснюватиметься в умовах адаптивного карантину. З метою убезпечення учасників виборчого процесу на державному рівні затверджено ряд протиепідемічних заходів.