Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 8 квітня, 19:25:46

Телефільм "Українські голови в Баварії": як використати німецький досвід самоврядування

12.10.2016   09:06Агенцiя

З нагоди Європейського тижня місцевої демократії у прес-клубі «Ділове слово» 11 жовтня, презентували друковане видання, а також телефільм «Українські голови в Баварії».

У матеріалах, підготовлених Сіверським інститутом регіональних досліджень та Сіверським центром післядипломної освіти за сприяння фонду Ганса Зайделя, мова йде про інформаційно-освітній візит міських та селищних голів із Чернігівської області до німецького міста Кемптен.

Безпосередні учасники цього візиту ділилися враженнями від побаченого у Баварії. Головне, на чому акцентували увагу, – той досвід місцевого самоврядування, який можна використати у наших реаліях.

Директор центру перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів Володимир Бойко, презентуючи телефільм, коротко анонсував всі вісім його частин. Матеріали логічно вибудувані так, щоб ознайомити із Кемптеном, приділяючи увагу ключовим напрямам діяльності органів місцевого самоврядування міста.

Так, у відеоматеріалах відображено, як у невеликому шестидесятитисячному місті дбають про його благоустрій та екологію, розвивають будівництво і відновлювальні джерела енергії. Акцент також – на збереженні та використанні історико-культурної спадщини, роботі місцевої влади з молоддю. Остання ж частина фільму – свого роду дискусія щодо переваг місцевого самоврядування.

Як наголосив Володимир Бойко, це не комерційний, а просвітницький проект. Фільм підтримано Держкомтелерадіо, є домовленість із дев’яти телеканалами щодо його трансляції. Тож корисний досвід розвитку місцевих громад Німеччини зможуть побачити не лише мешканці Чернігівщини. Відео демонструватимуть і в Івано-Франківську, і в Черкасах, Львові та інших містах України. Це особливо корисно у нинішніх умовах, коли триває реформа децентралізації і створюються об’єднані територіальні громади, які мають більше повноважень і ресурсів для свого розвитку.

У виступах виконавчого директора регіонального відділення Асоціації міст України Федора Фесюна, Михайло-Коцюбинського селищного голови Миколи Завального, Семенівського міського голови Олександра Бичкова та директора Сновського історичного музею Валентини Москаленко прозвучали не лише враження від боварської моделі самоврядування. Всі поділилися конкретними справами на користь своїх громад, які вже встигли реалізувати після освітнього візиту. А це впровадження програм з освітлення, енергозбереження, реалізація комплексу заходів для самореалізації молоді та інші проекти.

Останні новини Чернігівщини

Роз’яснення щодо обмежень на період карантину для людей від 60 років

Роз’яснення щодо обмежень на період карантину для людей від 60 років 14:20

Великий резонанс викликали нещодавно прийняті постановою №211 норми щодо обмежень стосовно громадян, яким більше 60 років. Тому детально відповідаємо на питання, які найбільше турбують людей цієї вікової групи.

До суду скеровано обвинувальний акт щодо грабежу у ювелірному магазині

До суду скеровано обвинувальний акт щодо грабежу у ювелірному магазині 12:44

Під процесуальним керівництвом Чернігівської місцевої прокуратури завершено досудове розслідування у кримінальному провадженні, розпочатому за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 186 КК України (відкрите викрадення чужого майна (грабіж)).

Упродовж минулої доби вогнеборці ліквідували 32 пожежі у природних екосистемах, одна людина загинула у вогні

Упродовж минулої доби вогнеборці ліквідували 32 пожежі у природних екосистемах, одна людина загинула у вогні 12:39

Упродовж минулої доби вогнеборці підрозділів Управління ДСНС України у Чернігівській області ліквідували 32 пожежі, що виникли внаслідок необережності громадян у поводженні з вогнем, а також спалювання сміття і сухої рослинності.

Виклики та досягнення Ріпкинської громади в реалізації реформ . ВІДЕО 12:27

Представники Чернігівського Ресурсного центру з розвитку місцевої демократії та керівництво смт Ріпки про перебіг, досягнення та виклики під час реалізації реформи місцевого самоврядування та освітньої реформи в громаді.

Цього року лісгоспи Чернігівщини охопили лісовідновленням понад 1750 гектарів лісів

Цього року лісгоспи Чернігівщини охопили лісовідновленням понад 1750 гектарів лісів 12:24

Лісові господарства державного та комунального підпорядкування Чернігівської області за час весняної лісокультурної кампанії вже охопили лісовідновленням понад 1750 гектарів площі.