Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 20 січня, 06:42:42

Телефільм "Українські голови в Баварії": як використати німецький досвід самоврядування

12.10.2016   09:06Агенцiя

З нагоди Європейського тижня місцевої демократії у прес-клубі «Ділове слово» 11 жовтня, презентували друковане видання, а також телефільм «Українські голови в Баварії».

У матеріалах, підготовлених Сіверським інститутом регіональних досліджень та Сіверським центром післядипломної освіти за сприяння фонду Ганса Зайделя, мова йде про інформаційно-освітній візит міських та селищних голів із Чернігівської області до німецького міста Кемптен.

Безпосередні учасники цього візиту ділилися враженнями від побаченого у Баварії. Головне, на чому акцентували увагу, – той досвід місцевого самоврядування, який можна використати у наших реаліях.

Директор центру перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів Володимир Бойко, презентуючи телефільм, коротко анонсував всі вісім його частин. Матеріали логічно вибудувані так, щоб ознайомити із Кемптеном, приділяючи увагу ключовим напрямам діяльності органів місцевого самоврядування міста.

Так, у відеоматеріалах відображено, як у невеликому шестидесятитисячному місті дбають про його благоустрій та екологію, розвивають будівництво і відновлювальні джерела енергії. Акцент також – на збереженні та використанні історико-культурної спадщини, роботі місцевої влади з молоддю. Остання ж частина фільму – свого роду дискусія щодо переваг місцевого самоврядування.

Як наголосив Володимир Бойко, це не комерційний, а просвітницький проект. Фільм підтримано Держкомтелерадіо, є домовленість із дев’яти телеканалами щодо його трансляції. Тож корисний досвід розвитку місцевих громад Німеччини зможуть побачити не лише мешканці Чернігівщини. Відео демонструватимуть і в Івано-Франківську, і в Черкасах, Львові та інших містах України. Це особливо корисно у нинішніх умовах, коли триває реформа децентралізації і створюються об’єднані територіальні громади, які мають більше повноважень і ресурсів для свого розвитку.

У виступах виконавчого директора регіонального відділення Асоціації міст України Федора Фесюна, Михайло-Коцюбинського селищного голови Миколи Завального, Семенівського міського голови Олександра Бичкова та директора Сновського історичного музею Валентини Москаленко прозвучали не лише враження від боварської моделі самоврядування. Всі поділилися конкретними справами на користь своїх громад, які вже встигли реалізувати після освітнього візиту. А це впровадження програм з освітлення, енергозбереження, реалізація комплексу заходів для самореалізації молоді та інші проекти.

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 3 нові випадки COVID-19

Виявлено 3 нові випадки COVID-19 18:07

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 19 січня в області зафіксовано три нових випадки COVID-19.

Реальне позбавлення волі контрактнику за спричинення тяжких тілесних ушкоджень співслужбовцю: спеціалізована прокуратура

Реальне позбавлення волі контрактнику за спричинення тяжких тілесних ушкоджень співслужбовцю: спеціалізована прокуратура 14:38

Завдяки непохитній позиції військової прокуратури Чернігівського гарнізону Спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Центрального регіону військовослужбовцю контрактної служби судом призначено покарання, яке відповідає тяжкості вчиненого кримінального правопорушення.

Поліцейські викрили підозрюваного у серії шахрайств на загальну суму близько 300 тисяч гривень

Поліцейські викрили підозрюваного у серії шахрайств на загальну суму близько 300 тисяч гривень 14:12

Поліція викрила 23-річного «гастролера» із Сум, що діяв за злочинною схемою «ваш родич у біді». Лише з початку січня цього року підозрюваний ошукав шістьох чернігівців, заволодівши коштами в сумі 187 тисяч гривень, 1400 євро та 1600 доларів США.

Упродовж минулої доби вогнеборці Чернігівщини ліквідували 20 пожеж, у вогні 1 особа загинула

Упродовж минулої доби вогнеборці Чернігівщини ліквідували 20 пожеж, у вогні 1 особа загинула 14:07

Упродовж минулої доби на території Чернігівської області вогнеборці ліквідували 20 пожеж, з яких 17 в житловому секторі громадян, 2 на транспорті та 1 інша.

У 2020 році промислові рибалки Чернігівщини виловили понад 55 тонн водних біоресурсів

У 2020 році промислові рибалки Чернігівщини виловили понад 55 тонн водних біоресурсів 11:58

Суб’єктами промислового рибальства у річках Дніпро та Десна з озерами в межах Чернігівської області станом на 31 грудня 2020 року добуто 55,25 тонн водних біоресурсів, що становить понад 58% від прогнозованого вилову.