Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 27 травня, 03:10:17

Громадська рада при ОДА: чи народиться істина в спорах?

29.09.2016   14:03Агенцiя

Чисельний склад Громадської ради при облдержадміністрації знову зменшився. Тепер вже до 101 особи. Та попри це кворуму для проведення засідання знову не було — на зустріч з’явилися лише 45 членів цього дорадчого органу. Тому, вже за прикрою традицією, було проведено збори.

На порядку денному стояло два питання: звіт про роботу Громадської ради та звернення до Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів щодо доцільності створення при головному Управлінні Держпродспоживслужби у Чернігівській області громадської ради.

Обговорення першого ж питання порядку денного викликало у Громадській раді жваву суперечку. Учасники зборів намагалися з’ясувати, чому її робота виявилася малоефективною і хто у цьому винен. Адже переважна більшість винесених на розгляд Громадської ради питань носила, у підсумку, чисто декларативний характер. Суттєво вплинув на це й низький рівень громадської активності самих членів ради, позаяк з 11 проведених зустрічей 7 були повноправними засіданнями, решта, через відсутність кворуму, відбувалась у форматі зборів чи ініціативних груп. При цьому активність громадських діячів помітно знизилась вже з другої половини минулого року.

— Той, хто хотів працювати на благо громади, той працював. Інше — справа совісті членів Громадської ради. Змусити когось займатися громадською діяльністю неможливо, — неодноразово наголошував під час зборів голова ГР Вадим Антошин.

Чимало претензій від членів Громадської ради пролунало й на адресу самого Вадима Антошина. Дорікали йому, передовсім, недостатньою опозиційністю у стосунках з владою, кулуарністю вирішення окремих питань, у тому числі й особистих.

Традиційно активними на зборах Громадської ради були Володимир Демиденко та Роман Лумінський (Антикорупційна громадська спілка «Совість»), Тамара Петрова (ВГО «Громадський контроль»), Олена Варнакова («Чернігівська профспілка підприємців»), Світлана Жимолостнова (Чернігівська профспілка підприємців «Єдність»). До обговорення питання долучилися також Сергій Балакша (обласна організація Всеукраїнської профспілки працівників сфери бухгалтерського обліку та аудиту), Станіслав Крот (Федерація плавання Чернігівської області), Іван Осадців (Екологічна асоціація «Зелений світ»). А Костянтин Ягодовський (обласна організація Українського товариства охорони пам’яток історії та культури) навіть запропонував визнати роботу нинішньої Громадської ради при ОДА незадовільною, оскільки реально працювали в ній лиш окремі активісти. Чимало з учасників зборів погодилися з такою оцінкою.

— Ви у Громадській раді усі різні, у кожного свій шлях, своя громадянська позиція. Проте дістатися мети можна, лише досягнувши консенсусу, — зазначила заступник голови - керівник апарату облдержадміністрації Наталія Романова, яка була присутньою на зборах. Вона закликала присутніх до порозуміння, оскільки тільки так можна створити громадянське суспільство і розширити його функції та можливості.

Каденція цієї Громадської ради підходить до завершення. Залишилось лише одне засідання, де мають висунути кандидатури до ініціативної групи з підготовки установчих зборів інститутів громадянського суспільства для формування нового складу Громадської ради при ОДА. Відповідно до законодавства, чисельність нової ради має бути значно меншою — лише 35 осіб, які обиратимуться шляхом рейтингового голосування. Тож є надія, що у наступній Громадській раді не буде «пасивних активістів» і працюватиме вона ефективніше.

Наприкінці зборів учасники заслухали інформацію члена комітету ГР з питань санітарно-епідеміологічного благополуччя, життєдіяльності та пест-контролю Олега Бережинського та підтримали ініціативу комітету звернутися до Держпродспоживслужби з пропозицією про створення при обласному управлінні цієї служби громадської ради.
 

Останні новини Чернігівщини

Чернігівські поліцейські за годину розкрили вбивство місцевого мешканця

Чернігівські поліцейські за годину розкрили вбивство місцевого мешканця 15:48

Поліція затримала чоловіка, що підозрюється у вбивстві 37-річного чернігівця.

Патрульні виявили автомобіль, який вночі невідомі викрали у власника з-під будинку

Патрульні виявили автомобіль, який вночі невідомі викрали у власника з-під будинку 13:23

Сьогодні о 8-й ранку на спецлінію 102 звернувся чернігівець із повідомленням про те, що зник його автомобілем марки Volvo, який він залишив ввечері біля будинку на вулиці Текстильників.

У Чернігові розпочинається прийом дітей до 1-х класів

У Чернігові розпочинається прийом дітей до 1-х класів 13:09

У школах Чернігова з 27.05.2020 до 26.06.2020 включно триватиме прийом документів для зарахування дітей до 1-х класів у 2020-2021 навчальний рік.

На Чернігівщині вже 136 лабораторно підтверджених випадків COVID-19

На Чернігівщині вже 136 лабораторно підтверджених випадків COVID-19 13:06

За даними моніторингу, за минулу добу в області зафіксовано 2 нові випадки інфікування коронавірусом у м. Чернігів.

Незабаром у Чернігові відкриється перша станція сортування сміття

Незабаром у Чернігові відкриється перша станція сортування сміття 12:45

Вже у червні у Чернігові запрацює перша в місті станція сортування сміття. Над її створенням працює громадська організація “Еко Місто”.