Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 28 лютого, 10:41:55

У Ніжині виявили сказ

01.09.2016   11:19

31 серпня, на протиепізоотичній комісії обговорювався випадок сказу, який зафіксовано в провулку Луговому. Проведено примусову вакцинацію тварин від сказу та дезінфекцію подвір`я, де жила хвора тварина.

Повідомили, що 16 серпня кіт громадянина Котюхи о 7.20 вкусив сусіда Григорія Васильовича, що проживає в цьому провулку. Після цього тварина втекла додому, де о 10.00 подряпала ногу  доньці власника кота Юлії Черненко. Чоловік Юлії одразу вбив заражену тварину та відвіз кота в целофановому пакеті до Ніжинської дільничної лікарні ветеринарної медицини, потім - до Державної лабораторії ветмедицини.

30 серпня зроблена відповідна експертиза, тому, відповідно до цього, місцевою владою були прийняті профілактичні заходи для локалізації та недопущення розповсюдження хвороби, зокрема, встановлено карантинну зону по провулку Луговому й Вересневому та прилеглих територіях: по вул. Самокиша, Воздвиженській, Халтуріна, Кармелюка. Окреслена територія вважається загрозливою зоною.
Проведено примусову вакцинацію тварин від сказу та дезінфекцію подвір`я, де жила хвора тварина.
 
Також забезпечено щоденний нагляд за вакцинованими тваринами.
 
Було запропоновано відловлювати та організовувати гуманне умертвіння заражених тварин, але пропозиція не отримала підтримки, адже, як зазначили члени комісії, в Україні заборонено здійснювати розстріл тварин, які хворіють на сказ.
 
Опрацьовується питання щодо створення карантинних майданчиків для тварин.
 
Врешті-решт, було вирішено направити лист міському голові Анатолію Ліннику із рекомендацією створити тимчасові клітки для утримання тварин, що підозрюються на захворювання сказу та тварин з агресивною поведінкою.


http://www.mynizhyn.com/news/misto-i-region/5372-u-nizhini-vijavili-skaz.html

Останні новини Чернігівщини

"Математика важлива" - всеукраїнська конференція освітян у Чернігові 10:35

Педагоги з одинадцяти областей України зібралися в Чернігові для участі у науково-практичній STEM-конференції «Математика важлива».

Звіт про виконання міського бюджету Чернігова за 2019 рік прийнятий на сесії

Звіт про виконання міського бюджету Чернігова за 2019 рік прийнятий на сесії 10:15

27 лютого на черговій 52 сесії Чернігівської міської ради 7 скликання депутати прийняли звіт про виконання міського бюджету Чернігова за 2019 рік.

Петро Порошенко заявив про політично вмотивовані переслідування

Петро Порошенко заявив про політично вмотивовані переслідування 10:08

Петро Порошенко прибуде у п’ятницю на допит у ДБР – попри те, що справи проти нього політично вмотивовані, а рішення Печерського суду ухвалені із порушенням закону.

Народні депутати від Чернігівщини презентували в обласній раді законопроєкт з держпідтримки малонаселених територій України

Народні депутати від Чернігівщини презентували в обласній раді законопроєкт з держпідтримки малонаселених територій України 09:55

27 лютого парламентарі від Сіверського краю Антон Поляков та Валерій Зуб представили згаданий проєкт на конференції «Перспективи розвитку Чернігівщини», що відбулася в конференц-залі будинку засідань обласної ради.