Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 6 грудня, 20:26:20

В онкодиспансері проведено першу екзентерацію малого тазу. Пацієнтка почувається добре

30.08.2016   15:02Агенцiя

В онкодиспансері – знову складний випадок, він знову потребував максимальних знань і вмінь хірургів-онкологів. Надскладна операція з порятунку 42-річної пацієнтки з Прилуччини, хворої на рак шийки матки, тривала більше восьми годин.

Як прокоментував головний лікар онкологічного диспансеру Валерій Зуб, свого часу жінка вже оперувалася в медичному закладі. На жаль, рак – найпідступніша хвороба, яка дала рецидив. Під час останнього втручання  пацієнтці (18 серпня 2016), яка мала цю хворобу вже у III cтадії, виконана передня екзентерація: видалено сечовий міхур, вилучено конгломерацію з пухлиною, яка склала майже 10 см у діаметрі, маткою та клітковиною з лімфовузлами – від пухлини очищено практично увесь малий таз. Із сегменту тонкого кишківника сформовано штучний сечовий міхур, який з’єднали з уретрою пацієнтки. Такого рівня оперативне втручання – перше для Чернігівського регіону.

–  Головне: на сьогодні жінка почувається задовільно, а отже можна відмітити перші сталі позитивні результати такого надскладного медичного втручання, – акцентував увагу Валерій Зуб.

Під час операції  працювало дві  бригади фахівців. Першу склали хірурги-онкогінекологи онкодиспансеру, лікарі вищої категорії Валерій Зуб та Юрій Шень, другу – хірург-онкоуролог, лікар вищої категорії Роман Цісельський та хірург вищої категорії, асистент кафедри судинної хірургії НМАПО ім. П. Л. Шупика, керівник Центру лапароскопії Микола Крєстьянов, який вже не перший раз передає свій досвід нашим фахівцям. Спеціалізацією його діяльності є загальна та лапароскопічна хірургії, проктологія та онкологія.

Розширені, або ультрарадикальні операції при лікуванні поширеного і рецидивного раку в малому тазі – нововведення, що з'явилося в Америці. У 1948 р. лікар Бруншвіг запропонував операцію екзентерації малого тазу з приводу раку шийки матки. З цього часу накопичено значний досвід виконання цих втручань із постійним удосконаленням не тільки техніки операції, але й визначенням показань до неї. Тому зараз, майже 70 років потому, екзентерація малого таза зайняла гідне місце при лікуванні злоякісних пухлин жіночих статевих органів у певної категорії хворих. Наразі такого рівня оперативне втручання визнане методом вибору для лікування тієї частини хворих, яким інші способи терапії не допоможуть.
Особливо важливо те, що хворі, які перенесли екзентерацію малого тазу, закінчивши реабілітацію, повертаються до звичайного ритму життя.

Щорічно в онкодиспансері рак шийки матки діагностується у 120 пацієнток, у 200 – рак тіла матки.

Останні новини Чернігівщини

У Чернігові відкрили виставку

У Чернігові відкрили виставку "Григорій Сковорода у графіці" 20:23

2 грудня в Мистецькій вітальні Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка відбулося відкриття виставки естампів київських художників "Григорій Сковорода в графіці", що приурочена до 300-річчя від дня народження українського філософа, просвітителя-гуманіста, поета і педагога.

Прокуратура повідомила про підозру жінці, яка крала квіти на кладовищі

Прокуратура повідомила про підозру жінці, яка крала квіти на кладовищі 19:45

Чернігівською окружною прокуратурою повідомлено про підозру мешканці одного з сіл Чернігівського району та області за фактом незаконного заволодіння предметами з могили військовослужбовця

Рятувальники провели роз’яснювальну роботу з любителями зимової риболовлі

Рятувальники провели роз’яснювальну роботу з любителями зимової риболовлі 10:13

Водойми області тільки-но почали вкриватися льодовим покровом, а любителі вже вийшли на зимову риболовлю. На жаль, люди іноді не замислюються, що така безпечність може коштувати їм життя. Тож, щоб запобігти нещасним випадкам на водоймах співробітники Корюківського районного відділу Головного управління ДСНС провели профілактично-інформаційний рейд.

Мистецький початок грудня

Мистецький початок грудня 10:06

Перший зимовий місяць у Чернігівському драмтеатрі ім. Т.Г.Шевченка обіцяє бути насиченим різноманітними культурно-мистецькими заходами. Це і передсвяткові концертні програми, і прем’єра казки та інтермедії для дітей біля Новорічної ялинки, і поновлені вистави діючого репертуару театру.

 Герої боїв біля Чернігова — у другій серії трилогії Суспільного «Битва за Чернігів»

Герої боїв біля Чернігова — у другій серії трилогії Суспільного «Битва за Чернігів» 09:57

6 грудня о 20:00 на ютуб-каналі Суспільне Чернігів вийде друга частина документального фільму «Битва за Чернігів».