Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 10 квітня, 13:36:53

Олександра Назаренка обрано Головою ВГС "НАУМ"

29.08.2016   13:03Агенцiя

В Києві у п'ятницю пройшов установчий з'їзд Всеукраїнської громадської спілки «Національна асоціація українських медіа».

Створили Всеукраїнську громадську спілку "Національна асоціація українських медіа" (ВГС «НАУМ») представники 53 редакцій із 16 областей України та міста Києва під час установчого конгресу, яке відбулося минулої п’ятниці у столиці.

Згідно з матеріалами установчих зборів, метою створення асоціації є сприяння розвитку регіональних ЗМІ, зокрема підвищенню їх прибутковості, лобіювання їх інтересів на всіх рівнях, а також захист місцевих видань від втручання органів державної влади та місцевого самоврядування.

Зокрема, пропонується надання методичного та юридичного супроводу засобів масової інформації у процесі реформування згідно з законом України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації», проведення тренінгів з підвищення кваліфікації співробітників місцевих ЗМІ з питань реклами, менеджменту, а також для редакторів, журналістів, дизайнерів, організація обміну досвідом.

Крім того, асоціація планує двічі на місяць випускати для дійсних членів організації дайджест, в якому висвітлюватимуться юридичні питання, надаватися юридичні консультації з різних аспектів, які стосуються роботи ЗМІ, консультації з економічних питань тощо.

Головою новоствореної Асоціації було обрано редактора районної газети «Наше слово» (Чернігівщина) Олександра Назаренка, секретарем ВГС НАУМ стала медіа-юрист Тетяна Котюжинська.

Делегати установчого конгресу затвердили Статут Асоціації, визначили основі напрями діяльності об’єднання. Як відзначив голова ВГС НАУМ Олександр Назаренко, «ми маємо, насамперед, сприяти розвитку регіональних ЗМІ, зокрема, підвищенню їх прибутковості, лобіювання їх інтересів на всіх рівнях, а також захист місцевих видань від втручання органів державної влади та місцевого самоврядування».

Представники редакцій також ухвалили Звернення до вищого керівництва держави з приводу пришвидшення процесу роздержавлення, зокрема, визначення учасників «пілотного» проекту з роздержавлення та необхідності внесення змін до законодавства. Висловилися учасники конгресу також і щодо необхідності впровадження Національної прес-карти.

Обговоренню покрокових дій редакцій на шляху до роздержавлення та запровадженню сервісів для членів Асоціації було присвячено семінар, який відбувся відразу ж по завершенню установчого конгресу. Одним із таких сервісів визначено інформаційний бюлетень, який періодично отримуватимуть члени ВГС НАУМ.

Останні новини Чернігівщини

Як провести сесію онлайн та дистанційні засідання органів місцевого самоврядування

Як провести сесію онлайн та дистанційні засідання органів місцевого самоврядування 13:05

В умовах карантинних обмежень постало питання, як безпечно для здоров‘я учасників і оперативно проводити сесії місцевих рад та інші засідання органів місцевого самоврядування

UA: ЧЕРНІГІВ завершив показ серії історичних експедицій-розслідувань

UA: ЧЕРНІГІВ завершив показ серії історичних експедицій-розслідувань "Артефакти" 12:23

Проєкт «Артефакти» виходив на телеканалі UA: ЧЕРНІГІВ з 19 січня до 5 квітня цього року. За цей час глядачі побачили 12 випусків - розслідування історичних загадок Чернігівщини.

Відсьогодні в Україні перевірятимуть на COVID-19 всіх людей з пневмонією - МОЗ

Відсьогодні в Україні перевірятимуть на COVID-19 всіх людей з пневмонією - МОЗ 12:01

В Україні відсьогодні будуть перевіряти на коронавірус всіх людей з пневмонію. Про це на брифінгу повідомив заступник міністра охорони здоров’я - головний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

Чернігівським рибоохоронним патрулем біля с. Мньов викрито правопорушника з 12 кг незаконно добутої риби

Чернігівським рибоохоронним патрулем біля с. Мньов викрито правопорушника з 12 кг незаконно добутої риби 11:37

Дев’ятого квітня Чернігівським рибоохоронним патрулем в ході спільного рибоохоронного рейду разом з представниками національної поліції та прикордонного загону Чернігівщини викрито правопорушника із забороненими знаряддями лову.