Над гетьманською столицею урочисто піднято Державний прапор
23 серпня, у місті Батурин відбулися урочистості з нагоди 25-ї річниці незалежності України та Дня Державного прапора України.

На галявині біля палацу гетьмана Кирила Розумовського за участі, зокрема, голови ОДА Валерія Куліча урочисто піднято Державний прапор України та принагідно вручено паспорти 16-річним громадянам України й відзнаки жителям області.
Право підняти прапор над гетьманською столицею Лівобережжя Батурином було надано військовослужбовцям Чернігівського гарнізону, які з гідністю виконували свій обов’язок у зоні АТО та сину учасника антитерористичної операції, учню 9-го класу Бахмацької гімназії Максиму Невольку.
Слово для привітання присутніх – керівників області та району, народних депутатів України, жителів Батуринської територіальної громади, громадськості, воїнів АТО і юних громадяни України – мали, зокрема, голова Чернігівської облдержадміністрації Валерій Куліч, обласної ради Ігор Вдовенко, архиєпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій (Зоря).
Валерій Куліч у своєму зверненні привітав громаду області з Днем Державного прапора України, відзначив вагомість цього атрибуту як символу втілення національної гордості багатьох поколінь українців, які прагнули й нині прагнуть жити у самостійній і заможній державі. Голова ОДА відзначив глибокий символізм підняття прапора над Батурином – містом, що було вщент знищене агресором у нерівній битві, але дух якого встояв і сьогодні надихає українців на боротьбу за незалежність. Окремо керівник виконавчої влади області висловив вдячність сучасним борцям за свободу і цілісність української держави та оголосив хвилину мовчання на вшанування пам’яті полеглих захисників України.
Після промови голова Чернігівської обласної державної адміністрації Валерій Куліч уже традиційно вручив 16-річним громадянам України їхні паспорти і відзнаки жителям області.
А після офіційної частини учасників зібрання привітали артисти Обласного філармонійного центру фестивалів і концертних програм та духовий оркестр філармонії, у супроводі якого й відбувався захід.
Указом Президента України за значний особистий внесок у становлення незалежної України, утвердження її суверенітету і зміцнення міжнародного авторитету, вагомий внесок у державне будівництво, соціально-економічний та культурно-освітній розвиток, активну громадську позицію та політичну діяльність, сумлінне та бездоганне служіння українському народу відзнакою Президента України – ювілейною медаллю «25 років незалежності України» – нагороджено:
Бойка Валентина Борисовича – Гайворонського сільською голову;
Євтушенко Ольгу Миколаївну – Поліського сільського голову;
Кравченка Сергія Михайловича – Великозагорівського сільського голову;
Отроша Миколу Івановича – директора Коропської школи мистецтв;
Резвін Тамару Вікторівну – голову правління Талалаївського споживчого товариства Ніжинської райспоживспілки;
Ридзель Галину Анатоліївну – провідного бібліотекаря Воловицької сільської бібліотеки-філії Борзнянської районної централізованої бібліотечної системи;
Слюсаренко Марієтту Ігорівну – директора Ніжинського Центру соціально-психологічної реабілітації дітей Служби у справах дітей Чернігівської обласної державної адміністрації;
Ярмака Олександра Федоровича – начальника відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства Ніжинської РДА.
Почесною грамотою облдержадміністрації нагороджено:
Кишка Валерія Олександровича – учасника АТО, начальника господарського відділу будівельно-господарського гіпермаркету «Епіцентр К» (Чернігів);
Прокоповича Геннадія Володимировича – голову Чернігівської обласної федерації футболу;
Сікачову Валентину Захарівну – директора Козелецького районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.
Подяку голови обласної державної адміністрації оголошено:
Кондратьєву Олександру Івановичу – учаснику бойових дій, волонтеру з села Кунашівка Ніжинського району;
Онищенку Василю Васильовичу – директору Бахмацького районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді;
Салію Петру Григоровичу – головному агроному ТОВ «Кропив’янське».
Останні новини Чернігівщини
У Чернігові презентували кампанію з підвищення обізнаності про резолюцію ООН 1325 19:43
«1325 зміцнює країну» – під такою назвою в Чернігові відбулася пресконференція, присвячена старту інформаційної кампанії щодо підвищення обізнаності про резолюцію Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека». Захід зібрав представників і представниць громадянського сектору та влади.
Підприємства переробної промисловості та торгівлі забезпечили майже 35 % податкових надходжень до бюджету 14:01
За січень–серпень 2025 року найбільшими платниками податків стали підприємства переробної промисловості та оптової й роздрібної торгівлі. Вони забезпечили відповідно 17,6 % та 16,7 % усіх надходжень до Зведеного бюджету України.

Водійське посвідчення за 12 тис. грн – повідомлено про підозру жителю міста Ніжин 13:25
За процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури повідомлено про підозру жителю міста Ніжин у одержанні неправомірної вигоди для себе, за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави (ч. 2 ст. 369-2 КК України).
Чернігівці літнього віку можуть вивчати англійську на безоплатному онлайн-курсі — деталі 13:03
У Чернігові стартує безоплатний онлайн-курс англійської мови для людей літнього віку. Навчання проходить одразу на кількох рівнях — від початкового до Pre-Intermediate.

Яка тепер офіційна назва війни України з російським агресором? 11:22
Бурхливі обговорення щодо назви сучасної війни України з російським агресором завершені.